FutureGrind

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عنوانی در سبک سکوبازی و موتورسواری، همراه با کمی خشونت فانتزی

سال: 2019
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هیچ مبارزه‌ای در بازی وجود ندارد. تنها خشونت آن مربوط به زمانی است که بازیکن موتور را روی ریل‌های اشتباه فرود می‌آورد که در این حالت موتور با حالتی کارتونی منفجر می‌شود.
  با این‌که کنترل‌های بازی ساده‌ و محدودند اما رد کردن مراحل می‌تواند چالش برانگیز باشد. بازیکن باید دقت کند که چرخ‌های موتور روی ریل‌های هم‌رنگ فرود بیاید و تنها با یک اشتباه، مجبور می‌شود مرحله را از اول شروع کند. مراحل با پیشرفت در بازی دشوارتر می‌شوند. البته یک حالت ساده هم در بازی وجود دارد که آن را بسیار راحت‌تر می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی FutureGrind عنوانی در سبک سکوبازی است که بازیکن در آن باید یک موتور در حال حرکت را روی ریل‌های مختلف هدایت کند. چالش اصلی بازی در این است که بازیکن بتواند موتور را روی ریل‌های همرنگ با چرخ‌هایش فرود بیاورد. کنترل‌های این عنوان ساده‌اند اما مراحل با پیشرفت دشوارتر می‌شوند.
  مبارزه یا خشونت واقع‌گرایانه در بازی وجود ندارد، تنها خشونت آن مربوط به زمانی می‌شود که بازیکن روی ریل اشتباهی فرود می‌آید که در این حالت موتور به شکل کارتونی منفجر می‌شود.

  چکیده داستان

  با این‌که داستان محدودی از طریق متون کوتاه در طول بازی گفته می‌شود اما آن‌قدر نیست که توجه مخاطب را به خود جلب کند. بازیکن در هر مرحله توسط اشخاصی استخدام شده تا مأموریت‌هایی را انجام دهد و برای این کار باید موتور خود را در مسیر مشخصی هدایت کند. با موفق شدن در مراحل و جمع کردن امتیاز بیشتر، بازیکن می‌تواند موتورهای متنوع‌تری را در بازی استفاده کند.

  کیفیت

  در نگاه اول FutureGrind بازی ساده‌ای به نظر می‌رسد که چالش چندانی هم پیش روی بازیکن نمی‌گذارد. موتوری با چرخ‌های رنگی در هوا در حال حرکت است و بازیکن باید با پرش، آن را روی ریل‌هایی که زیر یا بالای موتور قرار دارند پیش ببرد. و البته رنگ ریلی که موتور روی آن فرود می‌آید باید با چرخ موتور هماهنگ باشد. این کار در مراحل ابتدایی که حالت تمرینی هم دارد ساده است اما خیلی زود دشوار می‌شود که می‌تواند برای بازیکنانی که به دنبال چالش در بازی‌اند جالب باشد. گرافیک بازی ساده و با رنگ‌های تخت طراحی شده است، ضمن این‌که پس‌زمینه‌ی مراحل هم طراحی‌های باجزئیاتی ندارد. احتمالاً دلیل این سادگی این بوده که تمام تمرکز بازیکن باید روی فرود‌های دقیق و دقت به رنگ‌ها باشد. موسیقی بازی اما از نکات قوت آن است که بسیار با ریتم و سرعت بازی هم‌خوانی دارد. FutureGrind شاید از بازی‌هایی نباشد که بتواند برای مدت طولانی آن را انجام داد اما برای کسانی که به دنبال یک عنوان سکوبازی هیجانی و چالش‌برانگیز می‌گردند، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ بازی‌های دشواری که رد کردن مراحل آن نیاز به انجام چندباره دارد، می‌توانند وقت زیادی را از بازیکن بگیرند. می‌توانید درباره‌ی چگونگی مدیریت زمان بازی کردن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد) دارای مقدار کمی خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Milkbag Games
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹