Geometry Wars 3: Dimensions

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی تیراندازی آرکید، با اکشن زیاد و خشونت فانتزی
سال: 2014
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بازی هیچ سلاح واقع‌گرایانه‌ای وجود ندارد. بازیکن که یک سفینه‌ی فضایی را کنترل می‌کند به سمت اجسام هندسی تیراندازی می‌کند که به منفجر شدن آن‌ها با جلوه‌های نوری و بصری ختم خواهد شد.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و بازیکن سریع می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد. رد کردن مراحل هم نسبتاً آسان خواهد بود با این حال گرفتن بالاترین امتیاز در آن‌ها دشوار است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Geometry Wars 3: Dimensions عنوانی در سبک تیراندازی آرکید است. بازیکن یک سفینه‌ی فضایی را کنترل می‌کند و با گذشتن از مراحل مختلف باید به سمت اجسام هندسی مختلفی تیراندازی و آن‌ها را نابود کند. بازیکن تنها با تیراندازی به سمت این اجسام، باید سعی کند که در هر مرحله بیشترین امتیاز را کسب و مراحل بعدی را باز کند. بازی هیچ داستان و شخصیتی ندارد و تنها به اکشن آن پرداخته شده است. خشونت این عنوان بسیار فانتزی است و اجسام هندسی بعد از ضربه خوردن با جلوه‌های بصری منفجر می‌شوند. بازی یک حالت آنلاین هم دارد که بازیکنان می‌توانند در مقابل دیگر بازیکنان قرار بگیرند، البته هیچ نوع از مکالمه‌ای میان آن‌ها برقرار نخواهد شد. جلوه‌های بصری و نورانی زیادی که در این بازی وجود دارد ممکن است برای افرادی که به تصاویر دیجیتال و نور حساسیت دارند، اذیت‌کننده باشد.

  چکیده داستان

  این بازی تقریباً هیچ داستانی ندارد و تنها کاری که بازیکن در آن باید انجام دهد، پشت سر گذاشتن مراحل و کسب امتیاز کافی برای باز کردن مراحل بعدی است. حالت اصلی بازی دارای بیش از ۱۰۰ مرحله‌ی مختلف است که بازیکن می‌تواند در آن‌ها مهارت‌های خود را برای کسب بالاترین میزان امتیاز بسنجد.

  کیفیت

  بازی Geometry Wars 3: Dimensions یک بازی تیراندازی آرکید و از مجموعه‌ای قدیمی است که تاکنون عنوان‌های متعددی از آن منتشر شده است. مانند همیشه، این عنوان هم نسبت به بازی‌های قبلی خود گرافیک و گیم‌پلی قوی‌تری دارد که طرفداران آن را راضی خواهد کرد. گرافیک بازی بهتر و باکیفیت‌تر از گذشته است و با وجود طراحی ساده‌ و هندسی، رنگ‌ها و جلوه‌های به ‌کار‌ رفته در آن، هیجان مبارزه‌ها را بیشتر کرده‌اند. ضمن این‌که هر کدام از مراحل هم طراحی‌ متفاوت و خاصی دارند که بازی را متنوع کرده است. تیراندازی و گیم‌پلی این عنوان مانند بازی‌های گذشته سرگرم‌کننده است و اضافه شدن چندین حالت آنلاین و آفلاین و همین‌طور چندین هدف در مراحل آن، جلوی خسته‌کننده شدن بازی را می‌گیرد. Geometry Wars برای طرفداران این مجموعه و همچنین سبک تیراندازی آرکید، عنوانی موفق و سرگرم‌کننده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی دائماً بازیکن را تشویق می‌کند تا رکوردهای بهتری از خود به جا بگذارد که می‌تواند بازیکن را مدت‌ها سرگرم خود کند. می‌توانید درباره‌ی برنامه‌ریزی و مدیریت مدت زمان بازی کردن و چگونگی پایبند ماندن به آن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۵
  تولید کننده Sierra
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴