Ghost of a Tale

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی ماجراجویانه و مخفیکاری، با قهرمانی خانواده‌دوست و گیم‌پلی نسبتاً دشوار
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قهرمان بازی، تیلو، یک ماجراجوی مهربان است که دوست ندارد از خشونت استفاده کند اما گاهی اوقات مجبور می‌شود. علاقه‌ی زیادی که به همسر و فرزندش دارد در داستان مشخص است و تمام تلاشش را می‌کند تا بتواند پیش آن‌ها بازگردد.
  قهرمان بازی با استفاده از بطری‌های مشروب به دشمنانش حمله می‌کند. بعضی از دشمنان در حالت مستی نشان داده می‌شوند.
  تعداد کمی شوخی‌های نوجوانانه (شوخی‌هایی که به دستشویی اشاره می‌کنند) در بازی وجود دارد.
  قهرمان بازی با استفاده از بطری می‌تواند به دشمنانش حمله و آن‌ها را بیهوش کند، یا آن‌ها را با نیزه (بدون نمایش خون‌) بکشد.
  کنترل‌ها ساده‌اند با این حال صبور بودن و داشتن عکس‌العمل‌های سریع برای موفقیت در بازی لازم است. در غیر این صورت گیم‌پلی دشوار آن ممکن است برای بعضی بازیکنان خسته‌کننده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Ghost of a Tale عنوانی تک‌نفره‌ در سبک ماجراجویانه و مخفیکاری است که در آن حیواناتی با ظاهر انسانی وجود دارند. بازیکن باید با روش‌های مخفیانه و گاهی هم با استفاده از خشونت در مراحل پیش برود و از دست دشمنانش فرار کند. بازی دارای مقداری خشونت کارتونی است. دشمنان با ضربه بطری از هوش می‌روند و اگر نگهبانان قهرمان بازی را پیدا کنند با نیزه به او ضربه می‌زنند. هیچ‌ گاه خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه نشان داده نمی‌شود. بازیکن در طول مراحل بطری‌های مشروب جمع‌آوری می‌کند که بعداً می‌تواند به عنوان سلاح از آن‌ها استفاده کند و بعضی از نگهبانان هم در صحنه‌هایی مست نشان داده می‌شوند.

  چکیده داستان

  قهرمان این بازی تیلو است، یک موش خواننده که توسط لشکر بی‌رحمی از موش‌ها از همسر و فرزندش دور و زندانی شده است. بازیکن در نقش تیلو، باید بتواند با انجام کارهای مختلف که شامل مخفیکاری، حل کردن پازل و گاهی هم مبارزه می‌شود از این زندان فرار کند و پیش خانواده‌اش بازگردد.

  کیفیت

  بازی Ghost of a Tale جدا از چند مشکل فنی کوچکی که دارد، عنوانی قوی در سبک بازی‌های ماجراجویانه و مخفیکاری است که شخصیت‌ها و فضایی بسیار دوست‌داشتنی دارد. بازی پر است از ماجرا‌ها و موقعیت‌های هوشمندانه و مکالمات جالب میان شخصیت‌ها، که همه‌ی آن‌ها سرگرم‌کننده‌اند. در گیم‌پلی توازن خوبی میان ماجراجویی، مخفیکاری و مبارزه برقرار شده است. بازیکن باید آهسته جلو برود، زمان درستی را برای کارها انتخاب کند تا بتواند نقشه‌های مخفیانه‌‌اش را اجرا کند. بر خلاف طنز کمی که در بازی وجود دارد، داستان آن بسیار احساسی است و تماشای‌ عشق تیلو به همسر و فرزندش و تلاشی که برای بازگشتن به آن‌ها می‌کند کاملاً در بازیکن حس همدردی ایجاد می‌کند. Ghost of a Tale از بهترین بازی‌های سال در سبک ماجراجویانه و مخفیکاری است که تجربه‌ی آن می‌تواند برای طرفداران این سبک بسیار لذت‌بخش باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ تیمو از قهرمانانی است که ویژگی‌های شخصیتی مثبت زیادی در خود دارد. می‌توانید درباره‌ی این ویژگی‌ها و نشانه‌های‌ آن‌ها در بازی صحبت کنید. ـ گیم‌پلی این بازی شامل استفاده از روش‌های مخفیانه و خشونت می‌شود. شما کدام را ترجیح می‌دهید؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۵
  تولید کننده SeithCG
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸