Gigantic

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی تیراندازی سوم‌شخص آنلاین، با گرافیک کارتونی و تأکید روی کار تیمی
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محور اصلی بازی کار تیمی است. بازیکن باید با همکاری و برقراری ارتباط با سایر هم‌تیمی‌هایش و پیاده کردن استراتژی‌های مختلف، حریف را شکست دهد و در عین حال از یارانش محافظت کند. تجربه‌ی این بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  خشونت و مبارزه محور اصلی بازی است و بازیکنان از اسلحه‌های مختلف و جادو برای مبارزه با حریفان‌شان استفاده می‌کنند. خون خیلی کمی نمایش داده می‌شود و دشمنانی که شکست می‌خورند، ناپدید می‌شوند. طراحی کارتونی و غیرواقع‌گرایانه‌ی بازی تا حدی به کم کردن تأثیر خشونت آن کمک کرده است.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و به راحتی می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. میزان دشواری بازی به مهارت هم‌تیمی‌ها و همین‌طور حریفان بستگی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Gigantic عنوانی رایگان در ژانر تیراندازی و تیمی است که به صورت آنلاین انجام می‌شود. بازیکنان باید با همکاری هم از گاردین یا محافظ غول‌پیکرشان در مقابل تیم حریف محافظت کنند. ضمن این‌که باید تلاش کنند تا به دفاع تیم مقابل نفوذ کنند و گاردین آن‌ها را هدف قرار دهند. بازی پر از اکشن و مبارزه است، با این حال گرافیک آن کارتونی است و به غیر از خون کمی که گاهی در مبارزه‌ها دیده می‌شود، خشونت واقع‌گرایانه‌ی دیگری در آن وجود ندارد. سیستم انتخاب شخصیت در این بازی گردشی است، با این حال بازیکنان می‌توانند با خرج کردن پول واقعی، شخصیت‌های ثابت و لباس‌های متنوع خریداری کنند. ضمن این‌که به دلیل آنلاین و تیمی بودن بازی، امکان مکالمه میان بازیکنان وجود دارد و حتی ضروری است. این مسئله می‌تواند بازیکنان را با محتوای نامناسب از سمت دیگران روبه‌رو کند.

  چکیده داستان

  در این بازی دو محافظ (گاردین) غول‌پیکر برای حفظ کردن پیوندشان با زمین، تلاش می‌کنند که دیگری را شکست دهند. هر کدام از آن‌ها توسط گروهی از قهرمانان حمایت می‌شوند. خاندان آریون از محافظی به نام لِرین حمایت می‌کند و خاندان دوِدرا از محافظ گِرِن. قهرمانانی از هر دو خاندان در مبارزه‌های ۵ به ۵ با هم رقابت می‌کنند، جادو می‌کنند، شمشیر می‌کشند و تیراندازی می‌کنند تا از محافظ خودشان محافظت کنند و در عین حال تلاش می‌کنند تا در فرصت مناسب به محافظ تیم حریف هم ضربه بزنند.

  کیفیت

  بازی Gigantic با قرار دادن بهترین ویژگی‌های یک بازی تیراندازی تیمی در کنار بهترین عناصر عناوین چندنفره‌ی آنلاین مبارزه‌ای و همین‌طور تعیین یک هدف نسبتاً متفاوت برای بازیکن؛ تجربه‌ای را خلق کرده که به نظر آشناست اما شبیه هیچ کدام از بازی‌هایی که قبلاً انجام داده‌ایم نیست. این بازی دارای مجموعه‌ای متنوع از شخصیت‌هاست که هر کدام تواناهایی‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. با این‌که احتمالاً رایگان بودن آن، دست بازیکن را در انتخاب شخصیت باز نمی‌گذارد (چرا که شخصیت‌ها به طور گردشی انتخاب می‌شوند) اما حس محدودشدن هم به بازیکن نمی‌دهد. گرافیک بازی متفاوت و چشم‌نواز است و کنترل‌های ساده‌ای که دارد آن را برای طیف وسیعی از بازیکنان قابل دسترس می‌کند. تنها مسئله تا این‌جا می‌تواند عدم وجود نقشه‌های متنوع باشد. در بازی تنها ۴ نقشه وجود دارد که بر خلاف شخصیت‌های متفاوتش زود تکراری می‌شوند. Gigantic از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های تیراندازی تیمی است که در بازار وجود دارد و بازیکنان با آن تجربه‌ای کاملاً متفاوت را در این سبک خواهند داشت.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ گرافیک این بازی کارتونی و غیر واقع‌گراست. به نظرتان تأثیر خشونت یک بازی کارتونی مانند Gigantic با خشونت بازی‌های واقع‌گراتر چقدر متفاوت است؟ ـ این بازی به صورت تیمی و آنلاین انجام می‌شود و احتمال روبه‌رو شدن با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان در آن وجود دارد. می‌توانید درباره‌ی چگونگی برخورد با چنین رفتارهایی صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت و نمایش مقدار کمی خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول رایگان
  تولید کننده Perfect World Entertainment
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷