Graceful Explosion Machine

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی تیراندازی در فضا، با ظاهری بسیار کارتونی و گیم‌پلی استراتژیک
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گیم‌پلی بازی در مواقعی نیاز به تفکر استراتژیک و تحلیلی دارد که می‌تواند این مهارت‌ها را در بازیکن تقویت کند.
  این بازی در ژانر تیراندازی قرار می‌گیرد و بازیکن در آن دائماً در حال تیراندازی به سمت سفینه‌های فضایی دیگر با استفاده از موشک، تک‌تیر و... است. با این حال این سفینه‌ها و دشمنان بازیکنان کاملاً کارتونی و با رنگ‌های متنوعی طراحی شده‌اند که خشونت بازی را بسیار کم کرده است. تیراندازی‌هایی که هم در بازی صورت می‌گیرد بیشتر شبیه به شلیک رنگ‌اند و حالت واقعی ندارند. انفجارها واقعی نمایش داده نمی‌شوند و در هنگام رخ دادن آن‌ها، اَشکال الماس‌مانند روی صفحه دیده می‌شود.
  کنترل‌های بازی به سختی دیگر عناوین تیراندازی در فضا نیست و بازیکنان کم‌تجربه هم می‌توانند به‌راحتی آن‌ها را یاد بگیرند. با این حال بعضی مراحل نسبتاً دشوارند و نیاز به استراتژی و حمله‌های برنامه‌ریزی شده دارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Graceful Explosion Machine یک عنوان تیراندازی در فضاست که بازیکنان در آن باید به دشمنان فضایی‌شان تیراندازی کنند و آن‌ها را از بین ببرند. بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد با این حال مراحل در مواقعی نسبتاً دشوار می‌شوند و موفقیت در آن‌ها نیاز به استراتژی و تحلیل موقعیت دارد. با این‌که گیم‌پلی بازی ذاتاً خشونت‌آمیز است و صحنه‌های زیادی از تیراندازی و انفجار در آن وجود دارد اما طراحی بسیار کارتونی بازی و همین‌طور استفاده از رنگ‌های براق و شاد در آن، تا حد زیادی از تأثیرگذاری خشونت آن کم کرده است. جلوه‌های بصری و نورانی زیادی که در این بازی وجود دارد ممکن است برای افرادی که به تصویر و نور حساسیت دارند، اذیت‌کننده باشد.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن در بازی کنترل یک سفینه‌ی فضایی کوچک را در اختیار خواهد داشت که باید با گذشتن از دنیاهای موجودات فضایی با دشمنان زیادی مبارزه کند. هر کدام از این دنیاها ده قسمتِ سه مرحله‌ای دارند و بازیکن برای مبارزه با دشمنانش در آن‌ها می‌تواند از سلاح‌های مختلفی استفاده کند.

  کیفیت

  برخلاف اکثر بازی‌های تیراندازی فضایی که بسیار دشوارند، Graceful Explosion Machine عنوانی است که می‌تواند برای بازیکنان با مهارت‌های مختلف قابل بازی کردن باشد. این بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد و با این‌که مراحل آن با جلو رفتن دشوار می‌شوند و گاهی هم نیاز به استراتژی دارند اما دشواری بازی هیچ وقت در حدی نیست که بازیکن را خسته کند یا نیاز به مهارت خیلی خاصی داشته باشد. بازی دارای چندین مرحله‌ی مختلف است که هر کدام طراحی منحصربه‌فردی دارند و به‌واسطه‌ی رنگ‌های تند، حال و هوای متفاوتی را نسبت به سایر بازی‌های تیراندازی ایجاد کرده‌اند. گیم‌پلی بازی به دلیل وجود چندین اسلحه و امکان استفاده از استراتژی‌های مختلف، متنوع است و با وجود این‌که تیراندازی‌های پشت سر هم ممکن است حس تکراری شدن را به بازیکن بدهد اما بازی توانسته با اضافه کردن مراحل و دشمنان مختلف تا حدی این مشکل را حل کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی شامل تیراندازی‌های زیادی است، با این حال گرافیک آن بسیار کارتونی طراحی شده است. می‌توانید درباره‌ی خشونت این بازی، نحوه‌ی نمایشش و حسی که به بازیکن می‌دهد، صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد) دارای خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۳
  تولید کننده Vertex Pop
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷