Gran Turismo Sport

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیلرانی بسیار واقع‌گرایانه با مصرف‌گرایی و تبلیغات زیاد
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی بازیکنان مسابقات اتوموبیلرانی مانند لوئیس همیلتون در بازی نشان داده می‌شوند که از نظر اخلاق ورزشی و پشتکار الگوهای شخصیتی خوبی به حساب می‌آیند. ضمن این‌که بازی بازیکنان را تشویق به رقابت‌ سالم می‌کند و برای کسانی که رفتار خشن دارند یا بی‌احتیاطی می‌کنند امتیاز منفی در نظر می‌گیرد.
  عکس‌های قدیمی مربوط به مسابقات ماشین‌سواری، افرادی را نشان می‌دهند که در حال سیگار کشیدن یا نوشیدن مشروبات الکلی‌اند.
  ماشین‌ها در سرعت بالا ممکن است با هم تصادف کنند اما راننده یا افراد دیگر مجروح نمی‌شود.
  راهنمای بازی کنترل‌های آن را به بازیکن آموزش می‌دهد. ضمن این‌که چندین حالت مختلف برای رانندگی در آن وجود دارد که از مبتدی تا حرفه‌ای را شامل می‌شود. حرفه‌ای شدن در بازی کار نسبتاً دشواری است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Gran Turismo Sport یک عنوان شبیه‌سازی اتوموبیلرانی است که مسابقه‌های آن در پیست‌های بسته یا جاده‌ها برگزار می‌شوند. بازیکنان با هدایت ماشین‌ها در پیست‌های مختلف باید تلاش کنند که پیش از سایرین از خط پایان عبور کنند. ماشین‌ها ممکن است در سرعت بالا با هم تصادف کنند اما راننده‌ها هیچ وقت آسیب نمی‌بینند. بازی بازیکنان را تشویق به رقابت‌ سالم می‌کند و برای کسانی که رفتار خشن دارند یا بی‌احتیاطی می‌کنند امتیاز منفی در نظر می‌گیرد. همچنین ویدیوهای آموزشی وجود دارد که در‌ آن‌ها به بازیکنان توضیح داده می‌شود برای تصادف نکردن چه باید بکنند. این بازی مصرف‌گرایی بالایی دارد و علاوه بر انواع و اقسام ماشین‌های واقعی که در آن وجود دارند، در قسمت‌های مختلف آن لوگوهایی از برندهای معروف و واقعی هم دیده می‌شوند. والدین نوجوانانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است بدانند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد. همچنین این بازی را می‌توان با دستگاه‌های واقعیت مجازی کنسول پلی‌استیشن هم تجربه کرد. سازندگان این دستگاه استفاده از آن را برای افراد زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌کنند، چرا که می‌تواند روی رشد بیولوژیک آن‌ها تأثیرگذار باشد.

  چکیده داستان

  مانند سایر عناوین رقابتی و ماشین‌سواری، این بازی هم داستان خاصی ندارد. بازیکنان با انواع ماشین‌ها می‌توانند روی ۴۰ پیست مختلف با هم رقابت کنند.

  کیفیت

  بازی Gran Turismo Sport با یک سیستم هدایت ماشین بی‌نقص، مدل‌های ماشین مختلف و پیست‌های متنوع و زیبا، بیش از هر زمان دیگری تجربه‌ی راندن ماشین را به واقعیت نزدیک کرده است. گرافیک این بازی به‌خصوص در دستگاه‌ها و مانیتورهای 4K بسیار چشم‌نواز و طبیعی است. کنترل‌ها هم برای بازیکنان حرفه‌ای و هم تازه‌کارها طراحی شده‌اند و سازندگان در عین تلاش برای تبدیل این تجربه به یک شبیه‌سازی از رانندگی، از بُعد سرگرم‌کننده‌ی آن هم غافل نشده‌اند. این شاید یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی باشد که می‌تواند مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. حالت‌های مختلفی که در بازی قرار داده شده، به ویژه آنلاین، تنوع زیادی به آن داده‌اند و بازیکن می‌تواند هر روز در چالش‌های متنوع آن شرکت کند. وجود سیستم پاداش برای رعایت اخلاق هم یکی دیگر از نکات مثبت بازی است که آن را جدی‌تر و حرفه‌ای‌تر کرده است. Gran Turismo Sport از بهترین انتخاب‌ها برای علاقه‌مندان به بازی‌های اتوموبیلرانی، چه در سبک شبیه‌سازی و چه سرگرمی است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی نمایش تبلیغات در بازی‌ها صحبت کنید. به نظرتان دلیل وجود این همه تبلیغ در یک بازی ویدیویی چیست؟ ـ سازندگان بازی تلاش کرده‌اند که تجربه‌ی رانندگی در این عنوان بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک باشد. شما ترجیح می‌دهید رانندگی شبیه‌سازی شده را تجربه کنید یا بیشتر سرگرم‌کننده بودن آن برایتان اهمیت دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ افراد) دارای اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی و سیگار
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Sony Interactive Entertainment
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷