Gravel

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی رانندگی با ماشین‌های آف‌رود، شامل انجام حرکات نمایشی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تصادفات رانندگی در بازی اتفاق می‌افتد اما کسی صدمه‌ای نمی‌بیند. ضمن این‌که بازیکنان می‌توانند با ماشین حرکات نمایشی زیادی انجام دهند.
  بازی دارای کنترل‌های استاندارد بازی‌های اتوموبیلرانی است و چندین درجه دشواری دارد. با این حال حرفه‌ای شدن در آن زمان‌بر خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Gravel یک عنوان اتوموبیلرانی آف‌رود است که مسابقات آن در زمین‌های خارج از پیست و در طبیعت برگزار می‌شود. بازیکنان با کامیون، ۴×۴ و سایر ماشین‌های آف‌رود روی زمین‌های خاکی، برفی، شنی، کویری یا گِلی با هم رقابت می‌کنند. در بازی امکان انجام حرکات نمایشی با ماشین وجود دارد، ضمن این‌که ماشین‌ها ممکن است تصادف کنند با این حال کسی زخمی نمی‌شود. رانندگی با ماشین‌های آف‌رود در مناطق طبیعی از ویژگی‌های اصلی بازی است که می‌تواند این پیام اشتباه را به بازیکن منتقل کند که انجام این کار در واقعیت مشکلی ندارد. والدین نوجوانانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است بدانند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد.

  چکیده داستان

  مانند اکثر بازی‌های اتوموبیلرانی، این عنوان هم داستان خاصی ندارد. بازیکنان با انواع ماشین‌های آف‌رود می‌توانند در زمین‌های مختلف طبیعی با هم رقابت کنند.

  کیفیت

  با این که Gravel علی‌رغم شباهتش، به خوبی سری بازی‌های Forza نیست‌ اما همچنان می‌توان آن را به عنوان یک بازی اتوموبیلرانی آف‌رود با استایل قدیمی که سرگرم‌کننده و جالب هم هست، معرفی کرد. ماشین‌ها و زمین‌های مختلفی برای انتخاب در بازی وجود دارد، کنترل‌های آن قابل تنظیم است و بازیکنان می‌توانند آن‌ها را بر اساس مهارت خودشان تغییر دهند. با وجود کنترل‌های نرم و رویدادهای متنوعی که در این عنوان وجود دارد نمی‌توان آن را بهترین در این سبک دانست. زمین‌‌های مسابقه محدود‌ند و حالت Career بازی هم خیلی زود به پایان می‌رسد. با این حال این نواقص آن‌قدر مشکل‌ساز نیستند و بازیکنان می‌توانند از رانندگی در زمین‌های طبیعی و دشوار این بازی لذت ببرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ در این بازی شما در زمین‌های مختلفی مثل ساحل‌های شنی، کویر یا زمین‌های برفی مسابقه می‌دهید. فکر می‌کنید انجام این کار در واقعیت درست است؟ به نظرتان این ماشین‌ها که معمولاً آف‌رود و سنگین‌اند چه صدماتی به طبیعت می‌زنند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Square Enix
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸