GRIP: Combat Racing

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیلرانی پرسرعت و فانتزی با مقداری خشونت
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکنان با استفاده از سلاح‌هایی چون تفنگ، موشک و مواد انفجاری می‌توانند حریفان‌شان را از مسیر منحرف کنند. تصاویر زیادی از انفجار و تصادفات در بازی اتفاق می‌افتد، با این حال در هیچ کدام راننده و سرنشینان نه زخمی و نه نشان داده می‌شوند.
  کنترل‌های بازی برای کسانی که با عناوین اتوموبیلرانی آشنایی داشته باشند بسیار ساده است و بازیکنان تازه‌وارد هم با کمی تمرین می‌توانند آن‌ها را یاد بگیرند. سرعت بالای ماشین ممکن است در مواقعی بازی را دشوار کند، با این حال تنها با فشار دادن یک دکمه بازیکن می‌تواند مرحله را از ابتدا شروع کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی GRIP: Combat Racing عنوانی در سبک اتوموبیلرانی فوتوریستیک یا آینده‌نگرایانه است که در آن بازیکنان با ماشین‌های فانتزی، در سرعت بسیار بالا و در همه‌ی سطوح (بدون در نظر گرفتن قانون جاذبه) رانندگی می‌کنند. قابلیت دیگری که در این بازی برای بازیکنان وجود دارد این است که می‌توانند با مواد انفجاری یا تفنگ سایر رقیبان‌شان را از پیست مسابقه منحرف کنند. خشونت در بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی وجود دارد و ابزاری که بازیکنان برای منحرف کردن حریفان‌شان استفاده می‌کنند به تصادفات و انفجارهای زیادی در بازی منجر شود، با این حال در هیچ کدام از آن‌ها راننده یا سرنشین نشان داده نمی‌شود. کنترل‌های بازی ساده‌اند و بازیکنان به‌راحتی می‌توانند آن‌ها را یاد بگیرند. ضمن این‌که این بازی دارای حالت آنلاین است که بازیکنان در آن می‌توانند با هم مکالمه داشته باشند و در نتیجه بازیکنان کم‌سن ممکن است با محتوای توهین‌آمیز و نامناسب از سمت دیگر بازیکنان روبه‌رو شوند. والدین نوجوانانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است بدانند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد.

  چکیده داستان

  این بازی مانند اکثر عناوین اتوموبیلرانی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. ۱۷ پیست با طراحی‌های مختلف در آن وجود دارد که بازیکنان می‌توانند روی آن‌ها با هم مسابقه دهند. بازی دارای حالت تک‌نفره، دونفره (با صفحه‌ی دوتایی) و حالت آنلاین است که در آن می‌توان با ۱۰ بازیکن به طور همزمان مسابقه داد.

  کیفیت

  این بازی اتوموبیلرانی به بازیکن اجازه می‌دهد تا ماشین‌هایی را براند که به معنای واقعی می‌توانند روی هر سطحی حرکت کنند، مهم نیست این سطح کوهستان‌های پر شیب است یا دیواره‌های تونل، این بازی قانون جاذبه‌ی خاص خود را دارد. این احتمالاً یکی از مهم‌ترین نکاتی است که GRIP: Combat Racing را برای بازیکنان جذاب می‌کند. در واقع بر خلاف سایر بازی‌های اتوموبیلرانی که واقع‌گرایانه‌اند، در این‌جا می‌توان با سرعت بسیار بالا روی دیواره‌های پیست رانندگی کرد و نگران چپ شدن ماشین هم نبود، چرا که ماشین از هر سمتی که به زمین بیفتد می‌تواند همچنان حرکت کند. نکته‌ی دیگر در بازی کنترل‌های ساده‌ی آن است که کار را برای بازیکنان تازه‌وارد هم آسان می‌کند. کنترل‌ها پیچیدگی ندارند و با یک دکمه می‌توان بازی را از ابتدا شروع کرد. با این حال گرافیک آن می‌توانست بهتر از این باشد و جزئیات بیشتری نمایش داده شود. GRIP: Combat Racing یک بازی اتوموبیلرانی فانتزی است که با وجود گیم‌پلی و گرافیک متوسطی که دارد می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده هم باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تفاوت انجام بازی‌های رقابتی به صورت آفلاین و آنلاین صحبت کنید. این‌که بازی را در مقابل بازیکنان واقعی دیگر بازی کنید، چه حسی به شما می‌دهد؟ ـ درباره‌ی رانندگی ایمن صحبت کنید. آیا به عنوان بازیکن متوجه تفاوت‌های این بازی فانتزی با رانندگی در دنیای واقعی هستید؟ فکر می‌کنید این بازی‌ها می‌توانند باعث شوند که رانندگان در دنیای واقعی رفتارهای پرخطرتری از خود نشان دهند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Wired Production
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸