Guitar Hero Live

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مبتنی بر موسیقی، مناسب علاقه‌مندان به گیتار و نوازندگی
سال: 2015
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در متن بعضی از آهنگ‌ها اشاراتی به استفاده از مواد، نوشیدن الکل یا رفتارهای پرخطر می‌شود.
  بازی درباره‌ی اساس گیتار زدن نکته‌ای را آموزش نمی‌دهد اما بازیکن می‌تواند در زمان‌بندی و ریتم هنگام زدن آهنگ قوی‌تر شود.
  گیتاری که همراه بازی است نسبتاً کوچک است، با این حال کار کردن با آن آسان است. ضمن این‌که بازی دارای یک راهنماست که کار را راحت‌تر هم می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Guitar Hero Live عنوانی مبتنی بر موسیقی است که بازیکن در آن می‌تواند با یک دسته‌ی بازی شبیه به گیتار آهنگ‌های معروفی را اجرا کند. میزان دقت بازیکن در اجرای آهنگ بستگی به زمان دقیق فشردن دکمه‌ها دارد. بازیکنان می‌توانند با فرد دیگری در کنارشان یا به صورت آنلاین بازی را تجربه کنند. در متن بعضی از آهنگ‌ها اشاراتی به مصرف مواد و الکل می‌شود. ضمن این‌که در طول بازی تبلیغات زیادی در رابطه با صنعت و ادوات موسیقی صورت می‌گیرد و بازیکنان می‌توانند محتویات جدیدی را با پول واقعی خریداری کنند. نکته‌ی دیگری که ممکن است برای والدین مهم باشد این است که با توجه به این‌که این بازی نیاز به یک دسته‌ی گیتاری جداگانه برای انجام آن دارد قیمتش بیشتر از سایر بازی‌های کنسولی موجود در بازار است.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. چندین حالت مختلف برای بازی کردن در آن وجود دارد، مانند تک‌نفره، دونفره‌ی آفلاین و همین‌طور آنلاین.

  کیفیت

  با این‌که Guitar Hero Live نسبت به بازی‌های گذشته‌ی این مجموعه تغییراتی پیدا کرده اما متأسفانه هنوز هم با نواقصی همراه است. دسته‌ی کنترل بازی دکمه‌های بیشتری دارد که از نکات مثبت آن به حساب می‌آید. GHTV حالت جدید و سرگرم‌کننده‌ای است که بازیکن در آن می‌تواند به صورت ۲۴ ساعته موزیک ویدیو‌هایی را بازی کند. ضمن این‌که بازی محتوای زیادی برای امتحان کردن دارد اما متأسفانه برای داشتن بیشتر آن‌ها نیاز به ارز داخل بازی (یا پول واقعی) است. این نکته مصرف‌گرایی بازی را نسبتاً بالا برده که در کنار قیمت زیاد آن چندان جالب نیست. Guitar Hero Live یک بازی سرگرم‌کننده به حساب می‌آید که نکات مثبت آن بیشتر از ضعف‌هایش است اما در عین حال می‌تواند با نواقصی چون پولی بودن محتویات، آهنگ‌های گاهاً نامناسب و رفتارهای خارج از کنترل در حالت GH Live بازیکن را خسته کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی موسیقی و تأثیر آن روی خودتان صحبت کنید. چه زمان‌هایی دوست دارید موسیقی گوش کنید و گوش کردن به موسیقی چه حسی به شما می‌دهد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر متن بعضی از آهنگ‌ها که اشاره به مصرف مواد و الکل دارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۸۰
  تولید کننده Activision
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵