Hand of Fate 2

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی نقش‌آفرینی با گیم‌پلی متنوع، قابل دسترس و البته پر از مبارزه

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گاهی اوقات در بازی اشاره‌هایی به میخانه‌ها و نوشیدنی‌های الکلی می‌شود.
  بازی دارای مبارزه‌های زیادی است و بازیکن با سلاح‌های چون شمشیر، چوب‌دستی، تفنگ و... با دیگر شخصیت‌ها مبارزه می‌کنند. در مبارزه‌ها مقداری خون نمایش داده می‌شود که البته گزینه‌ی نمایش خون را می‌توان در منو خاموش کرد. تصاویر خشونت‌آمیز در بازی نشان داده نمی‌شود.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد، با این حال یاد گرفتن‌ آن‌ها برای کسانی که تا به حال بازی‌های تقش‌آفرینی را امتحان نکرده‌اند ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Hand of Fate 2 یک عنوان تک‌نفره‌ی نقش‌آفرینی با دنیایی فانتزی است. گیم‌پلی آن شامل ماجراجویی، انجام بازی کارتی، بازی‌های شانسی مانند تاس انداختن و مبارزه با دشمنان می‌شود. داستان آن دارای مفاهیمی مانند سرکوب‌های سیاسی، غارت، فقر و گرسنگی میان مردم است، ضمن این‌که وفاداری، ازخودگذشتگی، کمک به دیگران و حمایت از بی‌گناهان هم در آن مطرح می‌شود.
  بازی مبارزه‌های زیادی دارد و بازیکنان در آن با سلاح‌هایی چون شمشیر، چوب‌دستی یا تفنگ، از زاویه‌ی سوم‌شخص با دیگران مبارزه می‌کنند. در مبارزه‌ها مقداری خون هم نمایش داده می‌شود که البته می‌توان گزینه‌ی نمایش خون را در منوی بازی خاموش کرد. در طول بازی چند بار اشاره‌هایی به میخانه و نوشیدنی‌های الکلی هم می‌شود.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن بار دیگر با حاکم پلید و ظالم بازی اول به نام کالاس روبه‌رو می‌شوند و وظیفه‌ی او این است که به حکومت کالاس پایان دهد.

  کیفیت

  بازی Hand of Fate 2 از معدود عناوین نقش‌آفرینی است که هم بازیکنان تازه‌وارد و هم حرفه‌ای‌های این ژانر می‌توانند از آن لذت ببرند. بازی در ابتدا بازیکن را با سیستم رد شدن از سیاه‌چاله‌ها آشنا می‌کند که هر کدام از این سیاه‌چاله‌ها توسط کارت‌هایی به بازیکن نشان داده می‌شوند. بازیکنان تازه‌وارد به جای این‌که با قوانین زیاد روبه‌رو شوند، می‌توانند با کارت‌های ساده شروع کنند که از آن‌ها سؤال‌های ابتدایی می‌پرسد. بازی پر است از عناصر بازی‌های نقش‌آفرینی که می‌تواند برای بازیکنان حرفه‌ای هم جالب باشد. گیم‌پلی آن بسیار متنوع و سرگرم‌کننده است. تنها نکته‌ی منفی بازی را می‌توان در کنترل‌های مبارزه‌‌های آن دانست. کنترل‌ها هنگام مبارزه گاهی اوقات دقیق عمل نمی‌کنند و یا دیر جواب می‌دهند. با این حال این نکته در مقابل طراحی بصری عالی بازی، گرافیک خوبی که دارد و گیم‌پلی متنوع آن، چندان اهمیتی ندارد و می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. Hand of Fate 2 را بازیکنان علاقه‌مند به بازی‌های نقش‌آفرینی با هر میزان مهارت می‌توانند تجربه کنند و از آن لذت ببرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید درباره‌ی ماهیت بازی‌های نقش‌آفرینی صحبت کنید که در آن بازیکن در نقش یکی از شخصیت‌ها بازی می‌کند و تصمیماتی را به جای او می‌گیرد. به نظرتان این سبک بازی‌ها می‌تواند روی شخصیت بازیکن تأثیرگذار باشند؟ چگونه؟
  ـ فکر می‌کنید در یک بازی نقش‌آفرینی چه چیزی بیشتر از بقیه اهمیت دارد: داستان؟ مبارزه‌ها؟ جمع‌آوری غنایم؟ یا موارد دیگر؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون، اشاره به نوشیدنی‌های الکلی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Defiant Development
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸