Hearthstone: Heroes of Warcraft

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی کارتی و استراتژیک با شخصیت‌هایی از دنیای وارکرفت و مصرف‌گرایی نسبتاً زیاد
سال: 2014
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های زن روی بعضی از کارت‌ها لباس‌های نامتعارف به تن دارند. اشاره‌های خیلی کمی به الکل وجود دارد و بعضی از شخصیت‌ها با لیوان آبجو در دست نشان داده شده‌اند.
  استفاده از کارت‌های این بازی در هر مرحله نیاز به پیاده‌سازی استراتژی و تاکیتک‌های مختلف دارد که می‌تواند تفکر استراتژیک و تحلیلی بازیکن را تقویت کند.
  هنگام برخورد کارت‌ها با هم و نابود شدن‌شان مقداری خشونت کارتونی و خون وجود دارد و کارت شکست‌خورده خرد می‌شود. فریاد کارت‌ها هنگامی که مورد حمله قرار می‌گیرند هم قابل شنیدن است.
  بازی دارای یک راهنما است که به سادگی قوانین بازی را به بازیکن توضیح می‌دهد. اکشن کارت‌ها ساده نوشته شده‌اند و پیچیدگی ندارند، الیته به زبان انگلیسی‌اند و فهم آن‌ها نیاز به این دارد که بازیکن آشنایی متوسطی با این زبان داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Hearthstone عنوانی آنلاین در سبک CCG (بازی کارتی جمع کردنی یا Collectible Card Game) است که در آن بازیکنان با تعدادی کارت که هر کدام کار مشخصی انجام می‌دهند با هم بازی می‌کنند. در هر دست بازی، بازیکن با مجموعه‌ای از کارت‌ها در مقابل حریفش قرار می‌گیرد و به صورت نوبتی می‌تواند کارت‌هایی از دستش را اجرا کند. خشونت بازی شامل ضربه‌هایی می‌شود که کارت‌ها به هم می‌زنند که گاهی هم منجر به خرد و نابود شدن کارت حریف می‌شود. در هنگام زدن ضربه،‌ صدای فریاد شخصیت‌ها شنیده می‌شود و گاهی هم مقدار کمی خون روی صفحه‌ی بازی ظاهر می‌شود. بعضی از شخصیت‌های زن که تصویر آن‌ها روی کارت دیده می‌شود، لباس‌های نامتعارفی به تن دارند و بعضی اوقات در مکالمات یا نوشته‌ها اشاره‌هایی به نوشیدنی‌های الکلی می‌شود. این بازی به صورت آنلاین انجام می‌شود و بازیکنان در آن می‌توانند خارج از فضای بازی با هم ارتباط نوشتاری داشته باشند. ضمن این‌که مصرف‌گرایی آن نسبتاً زیاد است و بازیکنان می‌توانند کارت‌ها را با پول واقعی خریداری کنند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی ندارد اما شخصیت‌هایی که روی هر کارت وجود دارند از دنیای وارکرفت اقتباس شده‌اند. این کارت‌ها هر کدام کار خاصی را انجام می‌دهند، مانند ضربه زدن،‌ افسون یا جادوی مشخصی که بازیکن باید با توجه به استراتژی بازی‌اش آن‌ها را در زمان مناسبی استفاده کند.

  کیفیت

  بازی Hearthstone یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کارتی حاضر است که شخصیت‌ها و قهرمانان آن از دنیای وارکرفت گرفته شده‌اند. بازی قوانین بسیار ساده‌ای دارد و راهنمای صوتی هم یادگیری آن را آسان‌تر می‌کند. گرافیک رنگارنگ، صداگذاری‌ شخصیت‌ها و صدای نبرد کارت‌ها با هم کیفیت خوبی دارند که به جذابیت بازی کمک کرده است. ضمن این‌که کارت‌های قابل استفاده بسیار متنوع‌اند که باعث می‌شود بازیکنان بتوانند استراتژی‌های مختلفی را پیاده کنند و روش خاص بازی خود را داشته باشند. در بازی هیچ الزامی برای خریدن کارت‌ها با پول واقعی نیست چرا که همیشه راهی برای به دست آوردن آن‌ها وجود دارد اما زمان‌بر بودن این روند و ترغیب بازیکنان به خرید کارت‌ها، مصرف‌گرایی بازی را بالا برده است که می‌تواند از نکات منفی آن به حساب بیاید. به جز این مورد می‌توان گفت Hearthstone یکی از قوی‌ترین و باکیفیت‌ترین بازی‌های استراتژیک و رایگان موجود در بازار است که حتی به عنوان یک رشته‌ی ورزش‌های الکترونیک هم شناخته می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در خانواده درباره‌ی اعتیادآوری این بازی صحبت کنید. چه اندازه بازی کردن نشان از اعتیاد به آن بازی را دارد؟ به نظرتان چه راه‌هایی برای جلوگیری از این وابستگی وجود دارد؟ ـ‌ می‌توانید درباره‌ی نحوه‌ی نمایش شخصیت‌های زن در این بازی صحبت کنید. به نظرتان این نمایش کلیشه‌ای چه تأثیری روی مخاطبان بازی خواهد گذاشت؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوان بالای ۱۳ سال) به خاطر اشاراتی به الکل، نمایش خون، خشونت فانتزی، وجود بعضی مفاهیم بزرگسالانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول رایگان
  تولید کننده Blizzard
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴