Heavy Fire: Red Shadow

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی تیراندازی اول‌شخص خشن، با گیم‌پلی تکراری و پشتیبانی از دستگاه واقعیت مجازی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن در تمام مدت بازی در خط مقدم جبهه‌ی جنگ حضور دارد و در حال مبارزه با دشمنانش است.
  خشونت و مبارزه در تمام طول بازی وجود دارد. بازیکن با استفاده از ماشین تیراندازی و خمپاره‌هایی که در اختیار دارد از بالای یک برجک به سربازان، کشتی‌ها و تانک‌ها شلیک می‌کند. کشتی‌ها و تانک‌ها منفجر و سربازان هم به روش‌های خشن و خونینی کشته می‌شوند. زمان‌هایی که بازیکن از نزدیک به دشمنانش شلیک می‌کند، خون بسیار زیادی نمایش داده می‌شود. هنگامی که شخصیت خود بازیکن زخمی می‌شود، اطراف صفحه‌‌ی بازی به رنگ قرمز در می‌آید.
  گیم‌پلی و کنترل‌های بازی بسیار راحت‌اند. تنها کاری که بازیکن باید انجام دهد نشانه‌گیری و تیراندازی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Heavy Fire: Red Shadow یک عنوان تیراندازی در سبک on-rail (که بازیکن نمی‌تواند تکان بخورد و فقط می‌تواند هدف بگیرد) است که می‌توان آن را با دستگاه‌های واقعیت مجازی هم تجربه کرد. بازیکنان در نقش سربازی بازی می‌کنند که در یک برجک نشسته و باید به سربازان و تانک‌های دشمن شلیک کند. خشونت بازی زیاد است و خون زیادی در آن نمایش داده می‌شود، به خصوص زمانی که بازیکن، دشمنان را از فاصله‌ی نزدیک هدف قرار می‌دهد. بازی پر از صحنه‌های تیراندازی، انفجار و کشته شدن سربازان است. داستان و فضای کلی بازی مربوط به جنگ میان دو کره و آمریکا و سیاست‌های جنگی می‌شود. این بازی را می‌توان با دستگاه‌های واقعیت مجازی هم تجربه کرد. سازندگان این دستگاه‌ها، استفاده از آن را برای افراد زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌کنند، چرا که می‌تواند روی رشد بیولوژیکی آن‌ها تأثیرگذار باشد.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در آینده‌ای نه‌چندان دور اتفاق می‌افتد. کره‌ی شمالی و جنوبی با هم متحد و البته قدرتمندتر شده‌اند و می‌خواهند به جنگ آمریکا بروند. آن‌ها با سربازان، تانک‌ها و کشتی‌های نظامی خود به مواضع آمریکا حمله کرده‌اند و بازیکن در خط مقدم این جنگ باید از پیشروی آن‌ها جلوگیری کند. کنترل یک برجکِ مسلح به دست بازیکن است و می‌تواند با آن هر دشمنی را که در زاویه‌ی دیدش قرار دارد، هدف بگیرد.

  کیفیت

  می‌توان گفت Heavy Fire: Red Shadow یکی از بدترین بازی‌های تیراندازی ثابت (on-rail) موجود در بازار است. بازی‌های تیراندازی ثابت معمولاً اکشن پر سرعت و تحرک کمی دارند. با این حال چیزی که در این عنوان ارائه شده آن‌قدر خسته‌کننده و تکراری است که به احتمال زیاد بازیکن مدت کوتاهی می‌تواند در‌ آن پیش برود. بازی مشکلات بسیار زیادی دارد. اول از همه گرافیک آن است که هیچ جذابیتی ندارد و پیشرفت خاصی نسبت با عناوین قبلی خود نکرده است. داستان، خام و پرداخت‌نشده به نظر می‌رسد که هیچ کششی ندارد و احتمالاً برای خیلی‌ها مهم نباشد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. نکته‌ی بعدی گیم‌پلی بازی است که بسیار تکراری طراحی شده است. در تمام مدت تنها کاری که باید انجام بگیرد نشانه‌گیری و شلیک به جاهای مختلف صفحه است که تقریباً بدون هدف انجام می‌شود. چالش‌هایی هم در بازی وجود دارد مانند این‌که بتوان به سر سربازان شلیک کرد اما این چالش‌ها بیشتر از این‌که بتوانند هیجان بازی را زیاد کنند، مایه‌ی حواس‌پرتی خواهند شد. ضمن این‌که تیر زدن به سر از فاصله‌ی دور در بازی فقط ممکن است بر اساس شانس اتفاق بیفتد. در مجموع می‌توان گفت Heavy Fire: Red Shadow بازی تیراندازی ثابتی است که نه‌تنها ارزش دوباره بازی کردن ندارد بلکه همان بار اول هم به‌سختی می‌توان آن را به پایان رساند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در خانه درباره‌ی اثرگذاری خشونت این بازی صحبت کنید. کشتن سربازان بیشمار و تیراندازی به سمت آن‌ها چه احساسی به شما می‌داد؟ آیا با توجه به داستان بازی برایتان توجیه‌پذیر بود؟ ـ تجربه‌ی این بازی نسبت به عناوین تیراندازی معمولی که در آن بازیکن قدرت عمل بیشتری دارد، برای شما چه تفاوت‌هایی داشت؟ شما کدام را ترجیح می‌دهید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت و نمایش خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Mastiff
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸