Hello Neighbor

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی در ژانر ماجراجویانه و بقا، نسبتاً ترسناک با مشکلات فنی زیاد
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چندین صحنه‌ی نسبتاً ترسناک در بازی وجود دارد مانند پسری که از دست مانکن‌ها فرار می‌کند، شخصی که توسط موجودات شبح‌وار دنبال می‌شود یا پسری که بعد از دستگیر شدن در جایی زندانی می‌شود. این تصاویر بسیار کارتونی‌ نشان داده می‌شوند و میزان ترسناک بودن آن‌ها خیلی زیاد نیست با این حال ممکن است برای بعضی کودکان کم‌سن‌ ناراحت‌کننده باشد. ضمن این‌که بازی از زاویه‌ی اول‌شخص بازی می‌شود که تأثیر بیشتری روی بازیکن دارد.
  کنترل‌های بازی نسبتاً دشوارند و توضیح خاصی درباره‌ی آن‌ها داده نمی‌شود. رد کردن مراحل نیاز به آزمون‌ و‌ خطای زیادی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Hello Neighbor عنوانی در سبک بقا و ترسناک است که گرافیکی کارتونی دارد. بازیکن در نقش پسری قرار می‌گیرد که می‌خواهد مخفیانه وارد خانه‌ی همسایه‌اش شود. او باید با حل کردن پازل‌های مختلف، درهای خانه را باز کند تا به زیرزمین برسد و در این حین مواظب باشد که توسط صاحبخانه دستگیر نشود. بازی پیام مثبتی ندارد و اتفاقات آن در مورد دزدکی وارد شدن، فضولی کردن و تجاوز به حریم خصوصی افراد است. ضمن این‌که در طول مراحل صحنه‌ها و اتفاقات ناگهانی برای ترساندن بازیکن نمایش داده می‌شوند. مانند گروهی از اشباح یا مانکن‌ها که بازیکن را دنبال می‌کنند. این بازی از زاویه‌ی اول‌شخص تجربه می‌شود که می‌تواند تأثیرگذاری صحنه‌های ترسناک آن را بیشتر کند.

  چکیده داستان

  داستان این بازی درباره‌ی پسری است که از پنجره‌ی خانه‌اش، زیرزمین همسایه‌اش را می‌بیند و کنجکاو می‌شود که در آن‌جا چه اتفاقی در حال رخ دادن است. به همین دلیل هم تصمیم می‌گیرد مخفیانه وارد خانه‌ی او شود و به زیرزمینش سر بزند.

  کیفیت

  بازی Hello Neighbor ثابت می‌کند که یک ایده‌ی هوشمندانه به‌تنهایی نمی‌تواند یک بازی هیجانی و سرگرم‌کننده را ایجاد کند. بازی با وجود پیچیده بودن، چالش‌برانگیز نیست که باعث شده خسته‌کننده شود. حتی وقتی صاحب خانه بازیکن را دستگیر می‌کند تنها اتفاقی که می‌افتد این است که چند تله‌ی بیشتر برایش کار می‌گذارد. بازیکن می‌تواند تمام وسایل و دارایی‌هایش را نگه دارد و از اول شروع کند. ضمن این‌که همسایه برای بار دوم همان جایی خواهد بود که قبلاً بازیکن را پیدا کرده بوده که کار را بسیار راحت‌تر می‌کند. بازی تنها یک راهنمای اصلی دارد و به همین علت بازیکن بدون این‌که دقیقاً بداند چطور باید پیش برود وارد بازی می‌شود. احتمال این وجود دارد که بازیکنان کم‌حوصله تنها تا در اصلی خانه پیش بروند و با قسمت‌های جالب‌تر آن مانند ترن هوایی و اتاق پر از آب روبه‌رو نشوند. بازی مشخصاً در زمینه‌ی توضیح دادن در مورد معما‌هایش، چگونگی کار کردن کنترل‌ها و حتی خود داستان، ضعیف عمل کرده است. ممکن است تماشای این بازی توسط شخص دیگر جالب و حتی سرگرم‌کننده باشد اما برای تجربه‌ی شخصی نمی‌توان آن را پیشنهاد کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ درباره‌ی کنجکاوی صحبت کنید. تفاوت میان کنجکاوی سالم و غیرسالم چیست؟ چرا بعضی افراد در حفظ حریم شخصی دیگران مشکل دارند و به راحتی از آن عبور می‌کنند؟ ـ هنگامی که می‌ترسید چکار می‌کنید؟ چه راه‌هایی برای مواجه شدن با این حس و گذراندن آن وجود دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده tinyBuild
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷