Hextech Mayhem: A League of Legends Story

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی سکوبازی ریتم‌محور با خشونت کم و گیم‌پلی نسبتاً تکراری

سال: 2021
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حالت بدون چالش و آزاد گیم‌پلی که اجازه می‌دهد بازیکن نت‌های قطعات موسیقی را تغییر دهد و بر اساس سرعت خودش آن‌ها را پیش ببرد، ممکن است بازیکن را به یادگیری بیشتر موسیقی تشویق کند.
  شخصیت اصلی بازی یعنی «زیگز»، علاقه‌ی زیادی به انفجار دارد و می‌تواند با پریدن روی سر ربات‌ها یا پرت کردن مواد منفجره به سمتشان، آن‌ها را از بین ببرد. خشونت بازی از نوع فانتزی و انیمیشنی است و هیچ‌نوع خون و خونریزی یا محتوای خشن واقع‌‌‌گرایانه‌ای در آن وجود ندارد. ربات‌ها پس از منفجر شدن، سریعاً از محیط بازی ناپدید می‌شوند و اثری از آن‌ها باقی نمی‌‌ماند.
  کنترل‌های بازی بسیار راحت است و بازیکن صرفاً از 3 دکمه برای کنترل زیگز استفاده می‌کند. البته مهارت پیدا کردن در مراحل و کسب بیشترین امتیاز ممکن در آن‌ها، نیازمند تجربه و آشنایی زیادی با فرمت هر مرحله است. به همین خاطر اگر بازیکن بخواهد بیشترین امتیاز در هر مرحله را به دست بیاورد، باید آن مرحله را بارها و بارها تجربه کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Hextech Mayhem: A League of Legends Story عنوانی در سبک سکوبازی و دوندگی ریتم‌محور است که بازیکن در آن، کنترل یک قهرمان از دنیای مجموعه‌ی LoL به نام «زیگز» با ظاهری شبیه به همستر را بر عهده می‌گیرد. هدف او، جمع‌آوری ماده‌ها و آیتم‌های مختلف و خراب‌کاری در شهر «پیلتوور» است. بازیکن در مراحل خطی و از زاویه‌ی دید حرکت به کنار، باید دکمه‌های مختلفی را در زمان مناسب خود بزند تا بتواند از موانع مختلف عبور کرده و با ربات‌های محافظ مبارزه کند.
  بازیکن می‌تواند با پریدن روی سر دشمنان یا پرت کردن بمب‌ها به سمتشان، آن‌ها را از بین ببرد. در مواقعی، ممکن است صدای فریاد ربات‌ها به گوش برسد و لحظه‌ی پرت شدن آن‌ها پس از برخورد با مواد منفجره نیز به شکل صحنه‌آهسته اجرا شود. اگرچه جزئیات این صحنه‌ها کمی بیشتر از سرعت عادی و نسبتاً بالای گیم‌پلی است، اما هیچ‌نوع خون و خونریزی یا صحنه‌های خشن واقع‌گرایانه‌ای در بازی وجود ندارد و خشونت آن از نوع فانتزی و انیمیشنی است. این بازی بخشی از مجموعه‌ی محبوب League of Legends است و ممکن است بازیکن پس از تجربه‌ی آن، به خرید و تجربه‌ی دیگر عناوین این مجموعه نیز تشویق شود.

  چکیده داستان

  وقایع این بازی در شهر معروف مجموعه‌ی LoL یعنی «پیلتوور» رخ می‌هد و داستان «زیگر»، یکی از قهرمان‌های محبوب این جهان را روایت می‌کند. او به دنبال خرابکاری و به هم زدن نظم شهر است و این کار را از طریق جمع‌آوری آیتم‌ها و منابع مختلف و منفجر کردن ربات‌های محافظ آن‌ها انجام می‌دهد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  بازی Hextech Mayhem اگرچه بر اساس مجموعه‌ی League of Legends ساخته شده است، اما می‌توان بدون مطلع بودن درباره‌ی شخصیت‌ها و اتفاقات این مجموعه نیز از آن لذت برد. در واقع سبک امتیازی و ریتم‌محور بازی به قدری شکل آرکید و تکرارپذیری دارد که عنصر داستان و شیوه‌ی روایت، از اهمیت چندانی بهره نمی‌برند. گیم‌پلی ساده و در عین حال، مفرح است اما همچنان نبود مکانیسم‌های نوآورانه در بازی و مخصوصاً در مراحل پایانی آن حس می‌شود. گرافیک بازی شبیه به انیمیشن‌های سینمایی به نظر می‌رسد و شخصیت‌های آن، ظاهر کارتونی بامزه‌ای دارند. البته محیط‌ها می‌توانستند از تنوع بیشتری بهره‌مند شوند. قطعات موسیقی بازی نیز که با حرکت و ریتم مبتنی بر کنترل‌های بازیکن شنیده می‌شوند، هیجان‌انگیزند و بازیکن می‌تواند به راحتی، تاثیرگذاری خود را در آن‌ها حس کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید درباره‌ی نوع خشونت موجود در بازی صحبت کنید. چرا شخصیت اصلی یعنی زیگز، به انفجار و مواد منفجره علاقه دارد؟ فکر می‌کنید بازی توانسته است به اندازه‌ی کافی، دلیل رفتارهای این شخصیت را نشان دهد؟
  همراهی با موسیقی و پیش بردن وقایع بازی بر اساس آن، یکی از عناصر اصلی گیم‌‌پلی است. فکر می‌کنید آزمایش با قطعات موسیقی این عنوان و اضافه کردن نت‌‌های مختلف در آن‌‌ها، می‌تواند بازیکن را به یادگیری یک ساز واقعی علاقه‌‌مند کند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۰
  تولید کننده Choice Provisions
  دستگاه های سازگار Windows، Nintendo Switch
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۱