Hitman: The Complete First Season

thumbnail
۱۸ سال به بالا
یک بازی سخت، خشن و خلاقانه‌ی اکشن با مأموریت‌های اپیزودی
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مکالماتی که شخصیت‌های فرعی بازی دارند گاهی اشاره‌هایی به موضوعات جنسی می‌شود. بازیکن می‌تواند لباس‌های شخصیت‌های فرعی را از آن‌ها بگیرد و برای تغییر چهره استفاده کند که در این حالت این شخصیت‌ها تنها لباس زیر به تن‌شان خواهد ماند.
  کلمات توهین‌آمیزی مانند f..k ،s..t و Bi..h به طور متداول در مکالمات استفاده می‌شود.
  شخصیت اصلی بازی مأموریتش ترور کردن افراد مختلف است. بازیکن با استفاده از تفنگ، چاقو، مواد انفجاری و سلاح‌های دیگر دشمنانش را می‌کشد و به آن‌ها صدمه می‌زند. افراد هنگام ضربه خوردن خونریزی می‌کنند و این خون روی نقشه‌ی بازی باقی خواهد ماند. بازیکن باید به هر قیمت، اهدافش را به قتل برساند به این معنی که ممکن است در این راه به افراد بی‌گناه صدمه بزند یا آن‌ها را بکشد. گرافیک این بازی واقع‌گرایانه است که تأثیرگذاری خشونت آن را بیشتر می‌کند.
  کنترل‌‌های بازی دشواری چندانی ندارند اما رد کردن مراحل با توجه به سبک مخفی‌کاری آن دشوار است و به تمرین زیادی نیاز خواهد داشت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Hitman: The Complete First Season عنوانی اکشن و مخفی‌کارانه است که در آن بازیکن در نقش یک آدمکش حرفه‌ای قرار می‌گیرد و باید افراد مشخصی را به روش‌های گوناگون و به هر قیمتی بکشد. به این معنی که ممکن است هر آدمی که سر راهش قرار می‌گیرد را یا بکشد یا به طریقی از آن‌ها برای رسیدن به هدفش استفاده کند. بازیکن از چاقو، مواد منفجره، تفنگ و سم برای مقابله با افراد و کشتن اهدافش استفاده می‌کند. افرادی که ضربه می‌خورند معمولاً خونریزی هم می‌کنند و گاهی هم فریاد درد آن‌ها شنیده می‌شود. در طول بازی اشاره‌هایی به مواد مخدر و نوشیدنی‌های الکلی می‌شود اما مصرف آن‌ها نشان داده نمی‌شود. همچنین در مکالمات اشاره‌هایی به روابط جنسی وجود دارد. بازیکن می‌تواند لباس‌های شخصیت‌های فرعی را از آن‌ها بگیرد و برای تغییر چهره استفاده کند که در این حالت این شخصیت‌ها تنها لباس زیر به تن‌شان خواهد بود. مأموریت‌های این بازی نسبتاً دشوارند و به همین علت ممکن است برای بازیکنان کم‌تجربه خسته‌کننده باشد.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن در نقش یک آدمکش زبده قرار خواهد گرفت که باید مأموریت ترور آدم‌های مختلفی را به انجام برساند. بعد از انجام چند مأموریت تمرینی، بازیکن به فشن شوی پاریس فرستاده می‌شود، جایی که باید دو نفر از رؤسای یک شرکت مد و لباس را که فعالیت‌های تروریستی داشته‌اند، به قتل برساند. این نسخه از بازی شامل تمام مکان‌هایی است که در مأموریت‌های اپیزودی منتشر شده در سال ۲۰۱۶ وجود داشته‌اند.

  کیفیت

  بازی Hitman: The complete First Season با این‌که محتوای زیادی دارد و خلاقانه طراحی شده اما میزان دشواری‌اش ممکن است برای عده‌ای خسته‌کننده باشد. مانند تمام عنوان‌های این مجموعه، در این بازی هم مأمور ۴۷ مأموریت دارد که آدم‌های به‌خصوصی را بکشد و برای انجام این کار به هر روشی دست خواهد زد. گرافیک بازی کیفیت خوبی دارد و طراحی شخصیت‌ها نسبتاً متنوع است. جدای از سلاح‌های مختلفی که در بازی وجود دارد، تعدادی گجت جالب هم در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که در انجام مأموریت‌ها به او کمک خواهند کرد. با این حال با وجود تمام ابزارهایی که برای استفاده‌ی بازیکن وجود دارد، زمان‌هایی به نظر می‌رسد نگهبانان بسیار بیشتر از حد معمول باهوش‌اند تا جایی که بازیکن احساس می‌کند که بازی به هیچ عنوان نمی‌خواهد به او اجازه‌ی موفقیت دهد. البته این میزان دشواری برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر جالب خواهد بود و آن‌ها را با چالش‌های جدیدی روبه‌رو خواهد کرد اما بازیکنان متوسط یا تازه‌وارد برای این‌که از بازی لذت ببرند باید صبر و تحمل بیشتری داشته باشند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی موضوع و محتوای خشن این بازی صحبت کنید. در هنگام انجام مأموریت‌های قتل در بازی چه احساسی داشتید؟ آیا کاری در بازی بود که انجام آن برایتان دشوار باشد؟ ـ دشواری این بازی برایتان خسته‌کننده بود یا شما را به تلاش بیشتر تشویق کرد؟ شما بازی‌های ساده‌تر را ترجیح می‌دهید یا عناوین چالش‌برانگیز؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر نمایش خون، خشونت شدید، استفاده از کلمات توهین‌آمیز، اشاراتی به مواد و بعضی محتواهای جنسی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Square Enix
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷