Homefront: The Revolution

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی تیراندازی خشن با انبوهی از مشکلات فنی

سال: 2016
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هسته مرکزی داستان بازی، یک جنگ در وسعت تقریباً جهانی بین ایالات متحده و کره شمالی است. بازیکن باید به عنوان رهبر یکی از جنبش‌های مقاومت در برابر ارتش کره، سعی کند مناطقی از ایالات متحده را آزاد کند. ارجاعات مختلفی به مواد مخدر در مکالمات بازی وجود دارد. در برخی مناطق و خیابان‌های بازی، شخصیت‌هایی دیده می‌شوند که در حال فروش مواد مخدرند. برخی شخصیت‌های زن در بازی لباس‌های نسبتاً باز و نامتعارفی به تن دارند و از آن‌ها به عنوان کارگران جنسی آن منطقه یاد می‌شود. در صورت نزدیک شدن به آن‌ها، بازیکن ممکن است با عبارات تحریک‌آمیز مواجه شود.
  در مکالمات بازی، کلمات زشت و توهین‌آمیزی مثل “f--k” ، “s--t” و “c--ksucker” به دفعات شنیده می‌شود.
  میزان خون و خشونت موجود در بازی بسیار بالا است. علاوه بر این که وظیفه‌ی اصلی بازیکن کشتن سربازهای ارتش کره شمالی با استفاده از انواع و اقسام اسلحه‌های مدرن است، در سکانس‌های سینمایی بازی نیز صحنه‌های دلخراشی مثل اعدام دسته‌جمعی شهروندها یا شکنجه و کتک زدن آن‌ها با استفاده از وسایل مختلف دیده می‌شود. گرافیک این بازی بسیار واقع‌گرایانه است که تأثیرگذاری خشونت آن را بیشتر می‌کند.
  کنترل‌های بازی بسیار راحت‌اند، اما برخی مشکلات فنی ممکن است باعث مستأصل شدن بازیکن شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Homefront: The Revolution یک بازی تیراندازی اول‌شخص بسیار خشن است. در این بازی، ایالات متحده به تسخیر کره شمالی درآمده و بازیکن باید با استفاده از سلاح‌ها و مواد منفجره‌ی مختلف، سربازان کره شمالی را از بین ببرد.
  خون و خون‌ریزی زیادی در بازی وجود دارد و در برخی صحنه‌های سینمایی آن، قتل و کشتار به روش‌های خشن و گوناگون دیده می‌شود. علاوه بر خشونت بالا، عبارات زشت و توهین‌آمیز بسیاری در مکالمات بازی وجود دارد. در برخی مناطق بازی، شخصیت‌های نیمه‌برهنه دیده می‌شوند که کارگر جنسی‌اند و مکالماتی با محتوای بزرگسالانه و تحریک‌برانگیز با آن‌ها شکل می‌گیرد. امکان دانلود رایگان محتوای اضافی برای بازی نیز وجود دارد.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در سال ۲۰۲۹ و در دنیایی رخ می‌دهد که کره شمالی توانسته با حمله‌ی نظامی به آمریکا، کنترل این کشور را بر عهده بگیرد. بازیکن نقش شخصیتی به نام ایتن بریدی را بر عهده دارد که رهبر یکی از جنبش‌های مقاومت در برابر نفوذ نظامی کره شمالی است. او باید برای مقابله با حمله‌ی خارجی، در برخی عملیات‌های چریکی شرکت و شهروندان زندانی را آزاد کند. علاووه بر بخش داستانی تک‌نفره، حالت آنلاین تیمی نیز وجود دارد که بازیکن می‌تواند با همکاری یک بازیکن دیگر، یک گروه مقاومت تشکیل دهد.

  کیفیت

  اگرچه ماموریت‌ها و سناریوهای مبارزه‌ای زیادی در Homefront: The Revolution وجود دارد، اما در نهایت چون نوآوری خاصی ندارد سریعاً به یک بازی فراموش‌شدنی تبدیل خواهد شد. داستان بازی شاید موضوع اولیه جذابی داشته باشد، اما از آنجا که به خوبی به آن پرداخته نشده، کشش کافی را ندارد و انگیزه‌ی چندانی برای مبارزه با دشمنان در بازیکن به وجود نمی‌آورد. به غیر از مراحل تیراندازی، برخی عناصر مخفی‌کارانه و تاکتیکی نیز در بازی وجود دارد که آن‌ها هم به خاطر هوش مصنوعی پایین اکثر دشمن‌ها، اصلاً طبیعی و واقعی کار نشده‌اند. به غیر از هوش مصنوعی دشمنان، مشکلات فنی زیاد دیگری نیز در بازی دیده می‌شود. افت فریم شدید در برخی مناطق شلوغ، تغییر سرعت ناگهانی و غیرمنطقی گیم‌پلی و برخی مشکلات گرافیکی تنها بخشی از این مسائل‌اند. حالت تیمی آنلاین بازی نیز در نگاه اول جذاب به نظر می‌آید، اما مراحل بسیار کوتاه و بدون هیجان باعث شده‌اند که این حالت هم پس از مدت بسیار کوتاهی خسته‌کننده شود. به طور کلی می‌توان گفت که داستان و فضای Homefront: The Revolution جذاب به نظر می‌آید، اما سازندگان بازی فقط روی ایده‌ی اصلی خود کار کرده‌اند و در اجرا، بازی از مشکلات بسیاری رنج می‌برد که حتی با عرضه‌ی چندین به‌روز‌رسانی مختلف، اکثر این مشکلات همچنان وجود دارند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید در مورد میزان خشونت و خونی که در این بازی نمایش داده شده صحبت کنید. احساس شما در برخورد با این صحنه‌های خشن چه بود؟
  ـ به نظرتان چرا بازی‌هایی که وقایع تاریخی را به شکل و نتیجه دیگری روایت می‌کنند، مخاطبان زیادی دارند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر نمایش خون و خون‌ریزی، ارجاعات به مواد مخدر، خشونت شدید، کلمات و اصطلاحات توهین‌آمیز، موضوعات تحریک‌کننده
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Deep Silver
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶