Huntdown

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی تیراندازی خشن در سبک عناوین اکشن دهه‌ی 90

سال: 2020
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بسیاری از مراحل بازی، ارجاعاتی به مواد مخدر وجود دارد.
  در بسیاری از دیالوگ‌ها و تکیه‌کلام‌های شخصیت‌های اصلی که پس از کشتن دشمنان به زبان می‌آورند، از کلمات زشتی مثل “b--ch” و “f--k” استفاده شده است.
  بازیکن از سلاح‌های مختلفی مثل کلاشینکف، نارنجک، شاتگان، شعله‌افکن و حتی بومرنگ و چوب بیسبال برای کشتن دشمنان خود استفاده می‌کند. میزان خون‌ریزی نمایش داده‌شده در بازی بسیار بالا است و اگرچه در منوی تنظیمات، می‌توان میزان خون را به کم کاهش داد، اما گزینه‌ی غیرفعال کردن آن وجود ندارد. دشمنان پس از تیر خوردن، ناله می‌کشند و خونشان روی زمین می‌ریزد. در صورت استفاده از شعله‌افکن یا هر اسلحه دیگری که آتش روی زمین پخش کند، دشمنان وقتی که از روی آن رد می‌شوند، بدنشان آتش می‌گیرد و شروع به دویدن با ناله و فریاد می‌کنند. در پس‌زمینه‌ی برخی از مراحل، اجساد خونین نیروهای پلیس نیز دیده می‌شود.
  شلیک کردن، دویدن و پرتاب کردن آیتم‌ها، 3 دکمه‌ی اصلی بازی را تشکیل می‌دهند. چندین درجه سختی مختلف نیز برای انتخاب کردن وجود دارد. در هر مرحله هم چندین و چند چک‌پوینت مختلف موجود است که در صورت مردن شخصیت اصلی، بازی را بتوان از نزدیک‌ترین نقطه ادامه داد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Huntdown یک عنوان تیراندازی حرکت به کنار است که بسیار یادآور بازی‌های اکشن محبوب دهه‌ی 90 مثل «کنترا» است. هدف بازیکن، از بین بردن گروه‌های خلافکار و قدرتمندی است که نیروهای رسمی پلیس توانایی و شجاعت مقابله با آن‌ها را ندارند.
  بازیکن از انواع و اقسام سلاح‌های گرم و سرد و مواد منفجره برای از بین بردن دشمنان خود استفاده می‌کند. هنگام تیراندازی به آن‌ها، صدای ناله و فریادشان شنیده و خونشان نیز دیده می‌شود. در صورت استفاده از کوکتل مولوتوف یا شعله‌افکن، رد آتش روی زمین می‌ماند که دشمنان در صورت عبور از روی آن‌ها، به آتش کشیده می‌شوند. هر 3 شخصیت اصلی بازی از کشتن موج‌های زیاد دشمنان و شکست دادن سردسته آن‌ها، لذت می‌برند و حتی آن‌هایی که نمی‌توانند از خود دفاع کنند را مسخره می‌کنند.

  چکیده داستان

  داستان بازی Huntdown در جهانی رخ می‌دهد که شرکت‌های چندین میلیارد دلاری، کنترل دنیا را بر عهده گرفته‌اند و قدرت خلافکاران نیز به حدی افزایش پیدا کرده است که نیروهای عادی و رسمی پلیس توانایی مقابله با آن‌ها را ندارند. بازیکن کنترل 3 شخصیتی را بر عهده می‌گیرد که به شکل داوطلبانه، به سراغ خلافکاران رفته‌اند و البته تحت تعلیم و فرمان شخصی به نام «گرگ مادر» هستند. وظیفه‌ی اصلی آن‌ها، از بین بردن 4 گروه بزرگ خلافکاری است که بخش‌های بزرگی از شهر را به تصرف خود در آورده‌اند.

  کیفیت

  تمام عناصر بازی Huntdown یادآور بازی‌های کلاسیک و اکشن محبوب دهه‌ی 90 است. این بازی حس اکشن سریع و تیراندازی جذاب بازی Contra و شخصیت‌ها و شوخ‌طبعی بازی Metal Slug را دارد. گرافیک 16 بیتی آن و موزیک و افکت‌های صوتی بازی نیز با الهام از عناوین مهم آن دوره ساخته شده‌اند. البته تفاوت بازی با عناوین قدیمی، گیم‌پلی روان و نرم آن است. بازی Huntdown با نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و همین موضوع، باعث هر چه مهیج‌تر شدن آن شده است. 3 شخصیت اصلی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام از آن‌ها سلاح‌های گرم و سرد مخصوص خود را دارند. البته بازیکن می‌تواند سلاح‌های بیشتری نیز از روی زمین بردارد و تا زمانی که مهمات آن‌ها تمام نشده، ازشان استفاده کند. امکان تجربه‌ی بازی به صورت دو نفره آفلاین نیز لذت‌بخش و مهیج خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید درباره قدرت پلیس و توانایی آن برای مقابله با نیروهای خلافکار صحبت کنید. فکر می‌کنید پلیس در چه شرایطی ممکن است تسلیم وضعیت موجود شود و به سراغ خلافکاران قدرتمند نرود؟
  ـ یکی از ویژگی‌های لذت‌بخش این بازی، حس نوستالژیک و خاطره‌برانگیز بودن آن است. می‌توانید در رابطه با این احساس و دلایل لذت‌بخش بودن آن برای افراد صحبت کنید. چه چیزهایی چنین حسی را در شما به وجود می‌آورند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر وجود خشونت، استفاده از اصلاحات توهین‌آمیز، نمایش خون، ارجاع به مواد مخدر
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Easy Trigger Games
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۲۰