Hyper Light Drifter

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن ماجراجویانه‌ی دشوار، با دنیایی رنگارنگ، موسیقی زیبا و خشونت فانتزی زیاد
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با این‌که گرافیک بازی بسیار کارتونی و پیکسلی نمایش داده می‌شود اما میزان خشونت آن زیاد است. مبارزه‌های زیادی رخ می‌دهند که در‌ آن‌ها بازیکن با شمشیر و تفنگ با دشمنانش می‌جنگد و در هنگام ضربه خوردن و کشته شدنِ شخصیت‌ها خون نارنجی یا بنفشی روی زمین ریخته می‌شود. هیولاهایی در بازی وجود دارند که می‌توانند برای کودکان بسیار ترسناک باشند. در بعضی قسمت‌های غیرتعاملی تصاویر نسبتاً ترسناکی مانند یک هاله‌ی سیاه‌رنگ که کم‌کم تمام وجود یکی از شخصیت‌ها را در بر می‌گیرد، نشان داده می‌شود.
  این بازی دشوار محسوب می‌شود و یاد گرفتن کنترل‌های آن هم زمان‌بر است. بازیکنان برای پیشرفت در بازی باید صبر و تمرین زیادی داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Hyper Light Drifter یک عنوان اکشن ماجراجویانه‌ی خشن است که با الهام از بازی‌هایی چون افسانه‌ی زلدا ساخته شده است. بازیکن باید حین ماجراجویی در دنیای بازی با دشمنان زیادی مبارزه کند. برخلاف گرافیک کارتونی، خشونت زیادی در این بازی نمایش داده می‌شود. بازیکن با شمشیر و تفنگ با دشمنانش مبارزه می‌کند و در صورت ضربه خوردن خون‌های نارنجی و بنفش از بدن آن‌ها خارج می‌شود. ضمن این‌که اتفاقات در یک دنیای پسارستاخیزی رخ می‌دهد و هیولاها و بعضی از تصاویر بازی ممکن است برای کودکان یا حتی نوجوانان‌ کم‌سن ترسناک و ناراحت‌کننده باشند. این بازی بسیار دشوار است و پیشرفت و حرفه‌ای شدن در آن نیاز به این دارد که بازیکن صبر و حوصله‌ی زیادی به خرج دهد و به همین دلیل ممکن است برای بازیکنان کم‌تجربه خسته‌کننده شود.

  چکیده داستان

  داستان این بازی چندان دقیق و سرراست روایت نمی‌شود و بازیکن باید با گذشتن از مراحل مختلف، کم‌کم آن را کشف کند. بازیکن کنترل شخصیتی به نام Drifter را بر عهده می‌گیرد که به تکنولوژی قدیمی‌ای دسترسی دارد؛ تکنولوژی‌‌ای که ساکنین دنیای بازی مدت‌هاست آن را فراموش کرده‌اند و حالا دریفتر در تلاش است تا با ماجراجویی تکه‌های بیشتری از آن را به دست بیاورد.

  کیفیت

  بازی Hyper Light Drifter عنوانی ماجراجویانه با اکشن سریع است اما ویژگی‌هایی که آن را از سایر بازی‌های این سبک متمایز می‌کند گرافیک و موسیقی منحصربه‌فردش است. دنیای بازی بسیار وسیع و زیباست و با موسیقی متناسبی هم همراهی می‌شود. گیم‌پلی آن عمیق و نسبتاً دشوار است و بازیکن می‌تواند استراتژی‌های مختلفی را در آن پیاده کند. با این حال به داستان آن چندان پرداخته نشده و درباره‌ی اتفاقات بازی توضیحی به بازیکن داده نمی‌شود. یک روایتِ بهتر می‌توانست بازیکن را بیشتر به ادامه‌ی بازی ترغیب کند. نکته‌ی دیگر کنترل‌های بازی در صفحه کلید است که دقیق عمل نمی‌کنند و در دراز‌مدت خسته‌کننده می‌شوند. به غیر از این موارد، Hyper Light Drifter عنوان سرگرم‌کننده و زیبایی است که بازیکنان در آن می‌توانند مهارت‌های خود را به چالش بکشند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ گرافیک Hyper Light Drifter بسیار ابتدایی و پیکسلی است، به نظرتان این قضیه چه اثری روی میزان تأثیرگذاری خشونت بازی داشته است؟ ـ داستان این بازی بدون کلام روایت می‌شود و فهم آن چندان ساده نیست. برای شما وجود یک داستان متقاعدکننده و هیجان‌‌انگیز در یک بازی ویدیویی چقدر اهمیت دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR بدون رتبه‌بندی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Heart Machine
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶