Impulsion

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی کوتاهی در ژانر معمایی اول‌شخص، بسیار دشوار و نیازمند به عکس‌العمل‌های سریع
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  معماهای بازی نسبتاً دشوارند و حل کردن آن‌ها نیاز به تفکر تحلیلی و در برخی مواقع هم عکس‌العمل‌های سریع دارد که می‌تواند باعث تقویت‌ این مهارت‌ها در بازیکن شود.
  با این‌که بازیکن تفنگ به دست دارد اما از آن برای مبارزه استفاده نمی‌کند. خشونت آن محدود به استفاده از لیزر و انفجاری‌هایی برای رد شدن از مراحل می‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند با این حال با جلو رفتن در آن، رد شدن از مراحل دشوارتر می‌شود. زمان‌بندی، شلیک پورتال و پریدن‌ها سخت‌تر می‌شود و بازیکن باید با دقت زیادی بازی را انجام دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Impulsion یک عنوان اول‌شخص تیراندازی و معمایی است که فقط برای ویندوز عرضه شده است. بازیکن باید مجموعه‌ای از مراحل دشوار را پشت سر بگذارد و ابزاری که در این مدت در دست دارد، دو تفنگ با قابلیت ایجاد تغییر در زمان است. یکی از آن‌ها حبابی درست می‌کند که در‌ آن زمان سریع‌تر جلو می‌رود و دیگری زمان را کند می‌کند. بازی کنترل‌های ساده اما مراحل نسبتاً دشواری دارد. تنها خشونتی که در بازی وجود دارد صحنه‌هایی از لیزر و انفجار و همچنین موانعی است که در هر مرحله وجود دارد و بازیکن باید از آن‌ها دوری کند. محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی وجود ندارد.

  چکیده داستان

  شخصیت اصلی بازی در یک سفینه‌ی فضایی متروکه از خواب بیدار می‌شود و یک هوش‌ مصنوعی‌ به نام آرچی او را راهنمایی می‌کند تا مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را پشت سر بگذارد. این آزمایش‌ها شامل رد شدن از مسیر‌هایی با مانع در سریع‌ترین زمان ممکن است. برای کمک به بازیکن، دو تفنگ در اختیار او قرار می‌گیرد که قابلیت ایجاد تغییر در زمان را دارند. یکی از آن‌ها زمان را تند و دیگری کند می‌کند. اگر بتواند همه‌ی مراحل را پشت سر بگذارد می‌تواند دلیل حضورش در این سفینه‌ی فضایی و رد کردن این آزمایش‌ها را هم کشف کند.

  کیفیت

  بازی Impulsion یک عنوان معمایی جالب و چالش‌برانگیز است که می‌تواند برای کسانی که به بازی‌های دشوار علاقه دارند بسیار سرگرم‌کننده باشد،‌ با این حال گیم‌پلی تکراری و دشواری بیش از حد آن، می‌تواند برای عده‌ای خسته‌کننده شود. مکانیک‌ها و فضای کلی بازی شباهت زیادی به Portal دارد اما می‌توان گفت که Impulsion نتوانسته به خوبی و کاملی بازی‌های پورتال باشد. اول از همه این‌که بازی بسیار کوتاه است. تنها ۲۰ مرحله وجود دارد و درست است که بعضی از آن‌ها زمان زیادی را از بازیکن خواهد گرفت اما در مجموع می‌توان گفت بازی خیلی زودتر از حد انتظار تمام می‌شود. دشواری مراحل با سرعت زیادی بالا می‌رود و این می‌تواند برای خیلی بازیکنان اذیت‌کننده باشد چرا که تا بخواهند به کنترل‌ها عادت کنند با مراحل دشوار و سخت‌تری روبه‌رو می‌شوند. با وجود این نکات Impulsion بازی سرگرم‌کننده‌ای است و بازیکنانی که به پورتال یا عناوین معمایی اول‌شخص و البته دشوار علاقه دارند، از این بازی هم لذت خواهند برد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی هوش مصنوعی صحبت کنید. به نظرتان بشر می‌تواند روزی هوش مصنوعی‌ای درست کند که کاملاً مانند انسان فکر کند؟ تبعات اخلاقی و خطر این دستاورد چه می‌تواند باشد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR بدون رتبه‌بندی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۳
  تولید کننده Playdius Entertainment
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸