Injustice 2

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مبارزه‌ای با حضور ابرقهرمانانی از مجموعه‌ی DC و خشونت زیاد
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از جملات در مکالمات محتوای جنسی و اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی دارند. بسیاری از شخصیت‌های زن لباس‌های نامتعارف و باز به تن دارند که برجستگی‌های بدن‌شان را با اغراق نشان می‌دهد.
  در مکالمات بازی گاهی اوقات از کلمات توهین‌آمیز نسبتاً سنگین استفاده می‌شود و شخصیت‌ها هم معمولاً در حال تهدید و ارعاب یکدیگرند.
  این یک بازی مبارزه‌ای است که خشونت در تمامی مراحل آن دیده می‌شود. شخصیت‌ها با روش‌های مختلف مانند مشت و لگد و انواع سلاح‌های فانتزی و ماورایی به هم ضربه می‌زنند. ضربه‌ها شدت زیادی دارد، شخصیت‌ها خنجر می‌خورند، اعضای بدن‌شان قطع می‌شود، آتش می‌گیرند یا دچار برق‌گرفتگی می‌شوند. مقداری خون در بعضی صحنه‌ها نشان داده می‌شود. خشونت این بازی زیاد است اما نسبت به مجموعه‌ی معروف Mortal Kombat که آن‌ها هم در سبک مبارزه‌ای قرار می‌گیرند، واقع‌گرایی کمتری دارد و صحنه‌های اذیت‌کننده‌ی زیادی در طول مبارزه‌ها نمایش داده نمی‌شود.
  کنترل‌های ابتدایی مبارزه برای بازیکنانِ جدید راحتند اما حرفه‌ای شدن در آن و انجام حرکات پیچیده و ترکیبی نسبتاً دشوار است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Injustice 2 عنوانی مبارزه‌ای است که شخصیت‌های مجموعه‌ی DC در آن حضور دارند. بازیکنان با انتخاب یک شخصیت در مقابل حریف‌شان قرار می‌گیرند و باید با انواع ضربه‌ها خط سلامتی او را به پایان برسانند تا برنده‌ی مسابقه شوند. خشونت بازی زیاد و بی‌رحمانه است. بازیکنان با مشت، لگد و انواع سلاح‌های فانتزی و جادویی با هم مبارزه می‌کنند. ضربه‌ها شدت بسیار زیادی دارند و با تصاویری از پرت شدن شخصیت‌ها به اطراف، خونریزی، قطع عضو، آتش گرفتن و... همراهند. ضمن این‌که شخصیت‌ها هنگام ضربه خوردن از درد فریاد می‌کشند. در مکالمات، اصطلاحاتی با محتوای جنسی، اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی و بعضی کلمات توهین‌آمیز وجود دارد و بیشتر شخصیت‌های زن لباس‌های نامتعارف و باز به تن دارند. مصرف‌گرایی این بازی با توجه به حضور شخصیت‌های DC و خرید‌های درون‌برنامه‌ای بسیار زیاد است.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در ادامه‌ی اتفاقات عنوان قبلی این مجموعه رخ می‌دهد. بعد از آزاد کردن دنیا از دست سوپرمن و یارانش، بتمن و متحدان او، تلاش می‌کنند تا دنیا را دوباره بسازند و صلح را به آن برگردانند. اما تهدید جدیدی پدیدار می‌شود که هدفش نابودی جهان است و بتمن مجبور می‌شود برای نجات دنیا، اتحاد ناخواسته‌ای را با سوپرمن شکل دهد.

  کیفیت

  در Injustice 2 تمام نکاتی که بازیکنان در قسمت اول از آن‌ها لذت برده‌ بودند، تکرار و البته بهتر شده‌اند. شخصیت‌های متنوع و البته آشنای زیادی در بازی وجود دارند. کنترل‌ها نسبتاً ساده و دقیق‌اند و بازیکنان تازه‌وارد هم به‌راحتی می‌توانند با آن‌ها کار کنند. ضمن این‌که برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر هم حرکات پیچیده و ترکیبی وجود دارد که اجرای دقیق آن‌ها لذت خاصی خواهد داشت. داستان بازی کشش مناسبی دارد و شخصیت‌ها به‌خوبی در آن جای گرفتند. حالت تک‌نفره و داستانی این بازی در واقع یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود و بازیکن می‌تواند با تجربه‌ی حالت‌های مختلف آن و مبارزه با شخصیت‌های محبوبش، داستان را پیش ببرد. Injustice 2 احتمالاً بهترین ادامه برای عنوان اول این مجموعه است و بازیکنانی که از آن بازی لذت برده‌اند، با احتمال زیاد از این عنوان هم رضایت خواهند داشت.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خشونت این بازی و تأثیری که روی شما داشت صحبت کنید. آیا صحنه‌هایی بود که تماشا یا اجرای آن‌ها برایتان ناراحت‌کننده باشند؟ ـ شخصیت‌های این بازی همگی از قهرمانان مجموعه‌ی DC هستند. می‌توانید درباره‌ی خصوصیاتی که باعث می‌شود به فردی قهرمان گفته شود، صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون، استفاده از کلمات توهین‌آمیز، محتوای بزرگسالانه و جنسی،‌ اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Warner Bros. Games
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷