InnerSpace

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی ماجراجویانه و اکتشافی، با دنیایی زیبا اما گیم‌پلی بدون هدف
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بُعد اکتشافی بازی، پیدا کردن دنیاهای جدید در آن و شگفتی‌هایی که بازیکن با آن‌ها روبه‌رو می‌شود می‌تواند در دنیای کودکان و نوجوانان قابل درک و معنادار باشد.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند با این حال ذات اکتشافی بودن بازی ممکن است بازیکن را خسته کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی InnerSpace عنوانی ماجراجویانه و اکتشافی است. جهان بازی یک دنیای وارونه و بدون‌ افق است و بازیکن باید با پرواز در این دنیا آیتم‌ها و دست‌سازه‌‌های مختلفی را به دست آورد بدون این‌که هیچ گونه مبارزه‌ای انجام دهد. هیچ مبارزه‌ و خشونتی در این عنوان وجود ندارد و بازی بسیار اکتشافی است. با این‌که آیتم‌هایی که پیدا می‌شود به هم ارتباط دارند و در نهایت نتیجه‌ای از آن‌ها گرفته می‌شود اما بخش بزرگی از ماجراجویی بی‌هدف انجام می‌شود و همین نکته می‌تواند آن را برای بازیکنان کم‌سن خسته‌کننده کند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن باید در آسمان‌های باستانی و اقیانوس‌های رها شده‌ی دنیای وارونه‌ی بازی بگردد و تاریخ گمشده‌ی این سرزمین را پیدا کند. بازیکن در حین جستجو از کره‌ای به کره‌ی دیگر می‌رود، اسرار زیادی را کشف می‌کند و کم‌کم به ارتباط میان‌ یافته‌هایش هم پی می‌برد.

  کیفیت

  بازی InnerSpace عنوانی کاملاً اکتشافی است که هیچ مبارزه‌ای در آن وجود ندارد. تجربه‌ی چنین عنوانی در میان حجم زیادی از بازی‌های خشن و مبارزه‌ای، می‌تواند لذت‌بخش باشد اما متأسفانه به دلیل نبود یک هدف مشخص، خیلی زود خسته‌کننده می‌شود. بازی گرافیک و ارائه‌ی بصری خیلی خوبی دارد و قسمت‌های مختلف دنیای آن با چشم‌اندازهای زیبایش، بازیکن را به ماجراجویی در آن‌ها تشویق می‌کند. مشکل این‌جاست که بازیکن نمی‌داند چکار باید بکند یا کجا باید برود. ماجراجویی بی‌هدف شاید برای مدتی جالب و حتی سرگرم‌کننده باشد اما بعد از مدتی واقعاً خسته‌کننده می‌شود. با این‌که آیتم‌هایی برای پیدا کردن در دنیای بازی قرار دارند اما این احتمال هم وجود دارد که بازیکن به آن‌ها برنخورد و در واقع تنها کاری را که برای انجام وجود دارد، نبیند. این بازی به نوعی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد اما اگر بازیکن حتماً بخواهد آن را تمام کند و بفهمد که چه اتفاقی در حال افتادن است باید زمان زیادی را صرف گشتن بی‌‌هدف در جاهای مختلف بکند. با این حال برای کسانی که می‌خواهند در دنیایی ساکت و زیبا گشت بزنند تا کمی آرام شوند و یا علاقه‌ی زیادی به بازی‌های اکتشافی دارند InnerSpace بهترین گزینه است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در خانواده درباره‌ی بازی‌هایی صحبت کنید که هیچ گونه خشونتی در آن‌ها وجود ندارد. چرا به نظر می‌آید که این سبک بازی‌ها در اقلیت قرار دارند؟ به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR بدون رتبه‌بندی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Aspyr
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸