Into the Breach

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی استراتژیک نوبتی، مناسب برای تقویت تفکر تحلیلی و قدرت حل مسئله‌ی بازیکنان
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  موفق شدن در مبارزه‌های این بازی نیاز به تفکر و تحلیل زیادی دارد که می‌تواند مهارت‌های بازیکن در تفکر تحلیلی، استراتژیک و حل مسئله را تقویت کند.
  خشونت بازی بسیار کارتونی است و از زاویه‌ی بالا نشان داده می‌شود. در مراحل مختلف معمولاً ربات‌ها با حشره‌های مختلف مبارزه می‌کنند. در مبارزه‌ها هیچ‌گونه خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه نمایش داده نمی‌شود و دشمنان بعد از شکست خوردن ناپدید می‌شوند. گرافیک ساده و دوبعدی بازی از تأثیرگذاری خشونت آن بسیار کم کرده است.
  بازی راهنمای راحت و ساده‌ای دارد که مکانیک‌ها و استراتژی اصلی را به بازیکن آموزش می‌دهد، با این حال و حتی با انتخاب گزینه‌ی کمترین میزان دشواری، همچنان یک بازی استراتژیک دشوار محسوب می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Into the Breach عنوانی در سبک استراتژیک نوبتی است که گرافیک نسبتاً ساده‌ای دارد و در آن بازیکن باید با انجام مبارزه‌های نوبتی، حریفش را در زمین شکست دهد. با این‌که محور اصلی بازی مبارزه است اما تلاش، پشتکار و داشتن یک استراتژی دقیق برای انجام هر حرکت بسیار مهم‌ است. در بازی تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه و خون نمایش داده نمی‌شود و شخصیت‌ها بعد از شکست خوردن فقط ناپدید می‌شوند. همچنین با توجه به این‌که بازیکن از قبل می‌داند که دشمن چه حرکتی خواهد کرد،‌ انجام این مبارزه‌ها می‌تواند مهارت‌های حل مسئله و تفکر استراتژیک را در او تقویت کند.

  چکیده داستان

  در این بازی بازماندگان نسل بشر با تهدیدی از سوی موجودات حشره‌مانند و غول‌پیکری روبه‌رو شده‌اند که در زیر زمین مشغول زیاد شدن‌اند. بازیکن باید ماشین‌های قدرتمندی را کنترل کند و در مقابل این تهدید بایستد.

  کیفیت

  شاید Into the Breach گرافیک و حتی داستان خیلی جذابی نداشته باشد اما توانسته با همین ظاهر ساده‌اش، یکی از بهتری بازی‌های استراتژیک نوبتی سال ۲۰۱۸ لقب بگیرد. هر زمین مبارزه به نظر فقط یک صفحه‌ی هشت در هشت ساده است اما تعداد استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی که می‌توان در آن پیاده کرد بسیار بسیار بیشتر از چیزی که است به نظر می‌رسد. در بازی عقب‌نشینی یا افزایش نیرو وجود ندارد و هر سه نیرویی که وارد زمین می‌شوند باید بتوانند همه‌ی توانایی‌هایشان را به نمایش بگذارند تا برنده‌ی زمین باشند. دنیای بازی به ۴ جزیره تقسیم شده است و هر کدام چیزی حدود ۶ میدان نبرد منحصر‌به‌فرد در خود دارند. معمولاً برای بردن هر میدان نبرد باید بتوان دشمنان حشره‌ای‌ را نابود کرد اما کم‌کم متغیرهای دیگری هم برای بردن به آن اضافه می‌شوند: یکی از نیروهای دشمن نباید کشته شود، از یک ساختمان باید محافظت شود یا از یک ابزار خاص برای تبدیل زمین مسابقه به کویر استفاده شود. اضافه شدن هر کدام از این‌ها می‌تواند بازی را بسیار چالش‌برانگیز و سرگرم‌کننده کند. Into the Breach یک بازی استراتژیک متفاوت است که نیاز به صبر و تحمل زیادی دارد و البته موفقیت در آن بسیار رضایت‌بخش است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ دشواری مراحل این بازی باعث شد بیشتر در آن‌ها تلاش کنید یا برایتان خسته‌کننده بود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR بدون رتبه‌بندی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۵
  تولید کننده Subset Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸