Into the Stars

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی از سفینه‌ی فضایی، با گرافیک بسیار خوب و مقداری خشونت
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی تأکید زیادی روی گشتن و اکتشاف در فضا می‌کند و موقعیت‌های زیادی را هم برای این کار در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. بُعد اکتشافی بازی، پیدا کردن دنیاهای جدید در آن و شگفتی‌هایی که بازیکن با آن‌ها روبه‌رو می‌شود می‌تواند در دنیای کودکان و نوجوانان قابل درک و معنادار باشد.
  شخصیت‌هایی که در بازی نشان داده می‌شوند، همگی از اعضای سفینه‌ی فضایی‌اند و مسئولیت سلامت انسان‌های داخل سفینه و رساندن آن‌ها به مقصد را بر عهده دارند. به نظر هم کاملاً در این هدف مصمم‌اند و تمام تلاش‌شان را برای انجام مأموریت‌شان انجام می‌دهند. با این حال اطلاعات بیشتری از این شخصیت‌ها به بازیکن داده نمی‌شود.
  بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در تصمیم‌گیری در شرایط دشوار، تفکر استراتژیک و تحلیلی را تقویت کند و آن‌ها را با تبعات تصمیماتی که می‌گیرند آشنا کند. چرا که تصمیمات بازیکن به طور مستقیم در سرنوشت و اتفاقاتی که برای سفینه‌ی فضایی او می‌افتد تأثیرگذار خواهند بود.
  بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی شامل مبارزه‌های سوم‌شخص می‌شود که در آن‌ها بازیکن باید با سفینه‌ی فضایی‌اش به سمت سفینه‌های موجودات فضایی شلیک کند. خشونت بازی در حد منفجر شدن این سفینه‌ها در فضاست و خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه یا اذیت‌کننده نشان داده نمی‌شود.
  کنترل‌های بازی نسبتاً پیچیده‌اند و بازیکن باید وقت زیادی برای یادگیری آن‌ها بگذارد. جدای از آن مبارزه‌ها هم بسیار پیچیده و دشوارند. بازی منوهای زیادی دارد و بازیکن باید به بخش‌های مختلفی رسیدگی کند. ضمن این‌که تمام مکالمات و اطلاعات از طریق متن و به زبان انگلیسی به بازیکن منتقل می‌شود و به همین دلیل هم آشنایی متوسط با این زبان برای درک داستان ضروری است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Into the Stars عنوانی شبیه‌سازی از سفینه‌ای فضایی است و بازیکن باید در آن با هدایت یک سفینه، افرادی که با آن در حال سفرند را به تنها سیاره‌ای که انسان‌ها می‌توانند در آن سکونت داشته باشند،‌ برساند. این بازی نسبتاً پیچیده است و موفقیت در آن نیاز به داشتن مهارت در تفکر تحلیلی، استراتژیک و همچنین خوانش قوی دارد. بازیکن در طول بازی باید به بخش‌های مختلف این سفینه رسیدگی کند، به دنبال دنیاها و سیارات جدید بگردد، در مواقع مختلف تصمیمات سرنوشت‌سازی بگیرد و گاهی هم با سفینه‌های موجودات فضایی مبارزه کند. مبارزه‌های بازی با تیراندازی و انفجار سفینه‌ها همراه‌اند و خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده در آن‌ها نمایش داده نمی‌شود.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در آینده اتفاق می‌افتد،‌ زمانی که موجوداتی فضایی به نام اسکورن به زمین حمله کرده‌اند و بشریت با خطر انقراض روبه‌رو شده است. انسان‌ها در آخرین تلاش‌شان برای نجات یافتن از این موقعیت، سفینه‌هایی فضایی را مأمور می‌کنند تا باقی انسان‌ها را به تنها سیاره‌ای که شرایط سکونت انسان‌ها در آن وجود دارد یعنی تیتاس نووا برسانند. بعد از این‌که ۱۲ سفینه‌ی فضایی قبلی که برای رساندن انسان‌ها به این سیاره فرستاده شده‌ بودند به مقصد نمی‌رسند، بازیکن باید در نقش فرمانده‌ی آخرین سفینه‌ی فضایی حامل انسان‌ها، بتواند با عبور از کهکشان‌ها، مبارزه با موجودات فضایی دیگر، تأمین نیازهای سفینه و برقراری نظم میان مسافران، آخرین بازمانده‌های انسانی را به تیتاس نووا برساند و بشریت را از انقراض نجات دهد.

  کیفیت

  کنترل یک سفینه‌ی فضایی، سفر در کهکشان‌ها و روبه‌رو شدن با موجودات فضایی می‌تواند برای هر کسی هیجان‌انگیز باشد. Into the Stars با طراحی یک شبیه‌سازی از سفینه‌ای فضایی این فرصت را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد تا این اتفاق را تجربه کند و با گشتن در میان ستاره‌ها و کهکشان‌ها به دنبال خانه‌ی جدیدی برای بشریت بگردد. بر خلاف بیشتر بازی‌های فضایی که بازیکن یک مکان را انتخاب می‌کند و لحظه‌ای بعد سفینه‌اش آن‌جا قرار دارد، در این بازی خود بازیکن باید با هدایت سفینه‌ی فضایی‌اش از میان ستاره‌ها و سیاره‌ها به مقصدی که می‌خواهد برسد. گرافیک بازی بسیار باکیفیت است و صحنه‌های رد شدن از میان کهکشان‌ها به‌راحتی بازیکن را محو چشم‌اندازها خواهد کرد. یکی از نکات مثبت بازی این است که بخش قابل توجهی از آن به اکتشاف در دنیای آن و دیدن این تصاویر زیبا خواهد گذشت اما نقطه‌ضعف آن دقیقاً زمانی است که بازیکن باید این اکتشاف را متوقف کند و به مبارزه‌ها بپردازد. مبارزه‌ها خسته‌کننده، بدون هیجان و با کنترل‌های خیلی پیچیده طراحی شده‌اند، به طوری که به احتمال زیاد بازیکن تا مدت زمان زیادی از آن‌ها سردرنخواهد آورد. اگر بازیکن بتواند به نحوی با این بخش از بازی کنار بیاید،‌ باقی قسمت‌های آن نوید یک ماجراجویی هیجان‌انگیز و زیبا را خواهند داد که می‌تواند او را به فضا و کهکشان‌ها پرتاب کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی احتمال مهاجرت انسان‌ها به سیاره‌ای دیگر صحبت کنید. فکر می‌کنید زمانی می‌رسد که انسان مجبور شود به دنیال سیاره‌ی دیگری برای زندگی باشد؟ چه اتفاقی باید رخ دهد تا انسان‌ها مجبور به انجام چنین کاری شوند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR بدون رتبه‌بندی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Iceberg Interactive
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶