Just Dance 2018

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی شبیه‌سازی رقص با حرکات جدید نسبت به عناوین قبلی و مصرف‌گرایی بالا
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گیم‌پلی بازی شامل رقصیدن و همراهی کردن آهنگ‌هایی است که پخش می‌شود. رقص و فعالیت‌های بدنی موزون از مواردی است که در دنیای کودکان و نوجوانان وجود دارد و بچه‌ها می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. ضمن این‌که بازی دارای یک حالت کودک است که حرکات در آن سادگی بیشتری دارد و برای کودکان آشناتر خواهد بود.
  در متن بعضی از آهنگ‌های اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد.
  در متن بعضی از آهنگ‌ها از کلمات توهین‌آمیز نه چندان سنگین به زبان انگلیسی استفاده می‌شود.
  انجام حرکات کار سختی نیست اما سنسورهای بازی آن‌قدر دقیق نیستند. به همین دلیل هم بازیکنان می‌توانند حرکاتی را یاد بگیرند که بدون اجرای حرکات نشان داده شده امتیاز را به آن‌ها بدهد. بازیکنانی که تلاش می‌کنند عین حرکات را دقیق اجرا کنند ممکن است خیلی زود خسته شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Just Dance 2018 یک عنوان شبیه‌سازی رقص و یکی از عناوین مجموعه‌ی پرطرفدار Just Dance است. بازیکنان باید حرکات مختلف رقصی را در مقابل سنسورهای حرکتی یا دوربین کنسول انجام دهند و هرچه دقیق‌تر این کار را بکنند، امتیاز بیشتری هم خواهند گرفت. در صورتی که بازیکنان حرکات را کامل و دقیق انجام دهند، بازی می‌تواند فعالیت بدنی و فیزیکی خوبی باشد. با این حال دقیق نبودن سنسورها باعث می‌شود بازیکنان بتوانند بدون انجام کامل حرکت هم امتیاز آن را بگیرند. بازی محتوای خشونت‌آمیزی ندارد اما مصرف‌گرایی آن زیاد است. بازیکن دائماً تشویق می‌شود که آهنگ‌های بیشتر و حق عضویت ماهانه‌ی بازی را خریداری کند تا به آهنگ‌های بیشتری دسترسی داشته باشد. ضمن این‌که در متن بعضی از آهنگ‌ها اشاره‌هایی به نوشیدنی‌های الکلی و کلمات نسبتاً توهین‌آمیز به زبان انگلیسی وجود دارد.

  چکیده داستان

  بازی داستان خاصی ندارد و بازیکن در آن تنها باید حرکات رقصی که روی صفحه می‌بیند را اجرا کند. هرچه این حرکات‌ دقیق‌تر اجرا شود، بازیکن امتیاز بیشتری کسب می‌کند. برای انجام این بازی نیاز به کینکت، دوربین کنسول و یا تلفن‌های همراه هوشمندی است که با اپلیکیشن مخصوصی به بازی متصل می‌شوند.

  کیفیت

  بازی Just Dance 2018 از همان فرمول قدیمی این مجموعه استفاده می‌کند و تنها چند ویژگی محدود به آن اضافه شده است. کنترل‌های بازی مثل گذشته چندان دقیق نیستند و با انجام حرکات به‌خصوصی می‌توان بازی را فریب داد و امتیاز کامل را گرفت. ضمن این‌که مثل همیشه بازیکن دائماً تشویق به خرید آهنگ‌ها و حق عضویت ماهانه می‌شود. نکات جدیدی که به این بازی اضافه شده، یکی حالت کودکان است که حرکات در آن ساده‌تر طراحی شده‌اند و دیگری حرکات جدید در رقص‌هاست. Just Dance 2018 مانند سایر عناوین این مجموعه به عنوان یک تفریح سالم و همراه با فعالیت‌های بدنی به‌خصوص در جمع‌های دوستانه بسیار سرگرم‌کننده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ آیا این بازی باعث شده تا فعالیت‌های بدنی شما بیشتر شود؟ به نظرتان بازی‌های ویدیویی راه خوبی برای تحرک داشتن و ورزش کردن به حساب می‌آیند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر متن تند بعضی آهنگ‌ها
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده UbiSoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷