Just Dance 2019

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی شبیه‌سازی رقص، نیازمند به فعالیت بدنی و بسیار شبیه به عناوین پیشین این مجموعه
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گیم‌پلی بازی شامل رقصیدن و همراهی کردن آهنگ‌هایی است که پخش می‌شود. رقص و فعالیت‌های بدنی موزون از مواردی است که در دنیای کودکان و نوجوانان وجود دارد و بچه‌ها می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. ضمن این‌که بازی دارای یک حالت کودک است که حرکات در آن سادگی بیشتری دارد و برای کودکان آشناتر خواهد بود.
  تعداد کمی از آهنگ‌هایی که در بازی پخش می‌شود ممکن است مفاهیم بزرگسالانه‌ و همین‌طور اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی داشته باشند. ضمن این‌که بعضی لباس‌ها و حرکاتی که توسط فیگورها انجام می‌شود بزرگسالانه‌اند.
  گاهی اوقات کلمات توهین‌آمیز نه‌چندان سنگینی مانند damn در آهنگ‌ها شنیده می‌شود.
  یاد گرفتن بازی راحت است و کودکان هم به سادگی می‌توانند آن را انجام دهند. با این حال انجام برخی حرکات فیزیکی در طولانی‌مدت ممکن است خسته‌کننده شود. ضمن این‌که سنسور‌های بازی چندان دقیق نیستند و راه تقلب در آن باز است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Just Dance 2019 عنوانی شبیه‌سازی از رقص و یکی از عنوانین مجموعه‌ی پرطرفدار Just Dance است. بازیکنان باید حرکات مختلف رقصی را در مقابل سنسورهای حرکتی یا دوربین کنسول انجام دهند و هرچه دقیق‌تر این کار را بکنند، امتیاز بیشتری هم خواهند گرفت. در صورتی که بازیکنان حرکات را کامل و دقیق انجام دهند، بازی می‌تواند فعالیت بدنی و فیزیکی خوبی باشد. با این حال دقیق نبودن سنسورها باعث می‌شود بازیکنان بتوانند بدون انجام کامل حرکت هم امتیاز آن را بگیرند. بعضی آهنگ‌ها، لباس‌ها و حرکات بازی مفاهیم بزرگسالانه دارند. ضمن این‌که مصرف‌گرایی این بازی بالاست و با این که ۴۰ آهنگ محبوب در لیست آهنگ‌های آن وجود دارد، بازیکن دائماً تشویق می‌شود که با پرداخت ماهیانه عضو Just Dance Unlimited شود تا بتواند از بیش از ۴۰۰ آهنگ آن استفاده کند. برای انجام این بازی نیاز به کینکت، دوربین کنسول و یا تلفن‌های همراه هوشمندی است که با اپلیکیشن مخصوصی به بازی متصل می‌شوند.

  چکیده داستان

  در این بازی هم مانند سایر عناوین این مجموعه‌ی پرطرفدار، اصلی‌ترین کاری که بازیکن باید انجام دهد تکرار حرکات رقصی است که روی صفحه دیده می‌شوند. بازیکن هرچه دقیق‌تر و بهتر حرکات را تکرار کند، امتیاز بیشتری به دست خواهد آورد. بازی دارای حالت کودکان است که حرکات آسان‌تر و البته ورزشی‌تری دارد تا برای سلامتی آن‌ها هم مفید باشد. این بازی را تا سقف ۶ نفر می‌توانند همزمان انجام دهند.

  کیفیت

  حدود ۱۰ سال از اولین باری که بازی محبوب رقصی شرکت Ubisoft منتشر شد می‌گذرد و از آن زمان تاکنون این مجموعه تغییرات زیادی کرده است. مشکل اما این‌جاست که در چند سال گذشته به نظر می‌رسد پیشرفت چشمگیر و خاصی در بازی اتفاق نمی‌افتد و آخرین نسخه‌ها بسیار شبیه به هم‌اند. Just Dance 2019 یک بازی رقصی عالی است که حرکات، حالت‌ها و آهنگ‌های متنوعی دارد اما بسیار شبیه به Just Dance 2018 است. گیم‌پلی بازی تفاوت خاصی نکرده، ضمن این‌که سنسورهای آن همچنان غیر دقیق‌اند و با چند حرکت می‌توان آن‌ها را فریب دارد و امتیاز کامل حرکت را به دست آورد. و البته درست مانند عنوان قبل، یوبیسافت دائماً از بازیکن می‌خواهد که عضویت ماهیانه‌ی سرویس Just Dance Unlimited را خریداری کند و این تأکید روی یک سرویس پولی یکی از نکات منفی بازی به حساب می‌آید. اگر بازی سال قبل یعنی Just Dance 2018 را دارید پیشنهاد ما این است که با همان ادامه دهید و منتظر عناوین متفاوت‌تری از Just Dance بمانید.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تشویق این بازی به فعالیت‌های فیزیکی صحبت کنید. آیا Just Dance 2019 باعث شده که بیشتر از قبل فعالیت داشته باشید و به سلامتی‌تان اهمیت دهید؟ ـ درباره‌ی تأکید بازی روی عضویت ماهیانه‌ی سرویس آهنگ آن چه فکر می‌کنید؟ آیا تبلیغ مداوم بازی برایتان خسته‌کننده بود؟ یا شما را تشویق به عضویت می‌کرد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E همه‌ی افراد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹