Keat Must Die!

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی بسیار ترسناک در سبک بقا، با مراحل دشوار و صحنه‌های خشن و خونین

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  لباس شخصیت اصلی نسبتاً باز و نامتعارف است و با این‌که بازی در حالت اول‌شخص بازی می‌شود اما در صحنه‌هایی لباس شخصیت هم معلوم خواهد شد. اجسادی که در بازی نشان داده می‌شوند هم برهنه‌اند با این حال آلت تناسلی آن‌ها دیده نمی‌شود.
  این بازی بسیار ترسناک و شامل صحنه‌های خشن و خونین است. بازیکن باید در دالانی حرکت کند که بسیار تاریک است و پر از اشیای عجیب و ترسناک، اجساد پوسیده، حیوانات عجیب، گودال‌هایی پر از خون و... است. در تمام طول بازی صداهای اذیت‌کننده مانند ناله یا صداهای تهدید‌آمیز به گوش می‌رسد. بازیکن به‌دفعات در بازی خواهد مرد و این مردن معمولاً با پریدن یک زامبی یا جسد مقابل او خواهد بود که این صحنه می‌تواند بسیار استرس‌آور و ترسناک باشد، به‌ویژه که بازی در حالت اول‌شخص بازی می‌شود. بعد از مردن بازیکن، برای چند لحظه جسدی که در حال خوردن شخصیت اصلی است و خونی که از او جاری شده نمایش داده می‌شود.
  این بازی بسیار دشوار است. با این‌که کنترل‌های بازی ساده‌اند اما مراحل و گیم‌پلی بازی بسیار سخت طراحی شده‌اند. فضای بازی بسیار تاریک است و بازیکن دید کمی دارد و برای رد کردن مراحل باید چندین و چند بار بمیرد و در واقع با آزمون و خط مراحل را پشت سر بگذارد. با این‌که بازی چندین درجه دشواری دارد اما هیچ کدام از آن‌ها ساده نیستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Keat Must Die! عنوانی در سبک بقا و ترسناک است که به صورت اول‌شخص انجام می‌شود. بازیکن باید با گذشتن از مراحل مختلف که دالان‌ و زیرزمین‌های تاریکی‌اند، داستان را پیش ببرد و در این بین تلاش کند تا توسط اجساد و زامبی‌ها کشته نشود. بازیکن سلاح خاصی برای مبارزه ندارد و تنها مهارتش، کنترل ذهن است که در طول بازی کم‌کم آن را به دست خواهد آورد. گیم‌پلی بازی بسیار دشوار است و بازیکن باید با آزمون‌و‌خطا مراحل آن را رد کند. در واقع باید در هر مرحله چندین بار بمیرد و با به خاطر سپردن قسمت‌های مختلف مرحله، در دفعات بعدی بازی از خطرات اجتناب کند.
  صحنه‌های خشن و ترسناک‌ زیادی در بازی دیده می‌شود. بازیکن در فضایی تاریک راه خواهد رفت و در تمام مدت صداهایی مانند ناله یا صداهای تهدید‌آمیز به گوش می‌رسد. در محیط بازی، بازیکن به‌دفعات با اجساد پوسیده، حیوانات عجیب، گودال‌هایی پر از خون و… روبه‌رو خواهد شد. مردن بازیکن هم معمولاً با ظاهر شدن ناگهانی جسد یا زامبی‌های ترسناک روبه‌روی او اتفاق خواهد افتاد. این بازی در مجموع بسیار ترسناک، استرس‌آور و دشوار است.

  چکیده داستان

  در این بازی، بازیکن در نقش دختر جوانی به نام کیتران یا کیت قرار خواهد گرفت که مهارت‌های کنترل ذهن دارد. در ابتدای بازی او از خواب بیدار شده و متوجه می‌شود که در راهروهای فاضلابی تاریک و مخوف گیر افتاده است، در حالی که هیچ خاطره‌ای از بلایی که به سرش آمده هم ندارد. او باید با گشتن در فضای بازی و جمع کردن سرنخ‌های مختلف از اتفاقی که برایش افتاده سر در بیاورد، مواظب باشد که توسط موجودات ترسناک و شیطانی کشته نشود و در عین حال، قدرتش را که به دلایل نامشخصی نمی‌تواند از آن استفاده کند، دوباره به دست بیاورد.

  کیفیت

  بازی Keat Must Die! عنوانی بسیار دشوار در ژانر بقاست که می‌تواند حتی بازیکنان باتجربه را هم خسته کند. بازی دارای ده مرحله است که گیم‌پلی آن‌ها بر اساس آزمون‌و‌خطا طراحی شده‌اند، به این معنی که بازیکن باید با انجام چندباره‌ی هر مرحله و بعد از کشته شدن‌های متعدد، قسمت‌های مختلف مرحله را یاد بگیرد تا بتواند آن را پشت سر بگذارد. این بازی همچنین بسیار ترسناک است، البته ترسناکی آن بیش از این‌که از جنس بازی‌های روانشناسانه باشد که در آن‌ها ترس کم‌کم به بازیکن نفوذ می‌کند، از نوع ترس‌های ناگهانی است که می‌تواند بازیکن را جا بپراند. گرافیک بازی با وجود فضای بسیار تاریک و سیاه آن، ویژگی خاصی ندارد اما می‌توان گفت همین فضای تاریک به ترسناک‌تر شدنش کمک کرده است. نکته‌ی دیگری که ترس بازی را تأثیرگذارتر کرده، موسیقی و صداهای آن است که بسیار مخوف و در جاهایی هم اذیت‌کننده طراحی شده‌اند. مشکل اصلی این عنوان در میزان دشواری آن است. سازندگان بازی تلاش کرده‌اند که یک بازی چالش‌برانگیز طراحی کنند اما میزان دشواری آن‌قدر زیاد است که به‌راحتی می‌تواند در چند امتحان اول، بازیکن را خسته و ناامید کند. ضمن این‌که عناصر ترسناک بازی هم تنها در چند مرحله‌ی اول تأثیرگذارند و اگر بازیکنی آن‌قدر همت داشته باشد که به مراحل پایانی برسد، احتمالاً بازی برایش به ترسناکی اول نخواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ بازی‌ها و فیلم‌های ترسناک محبوبیت زیادی میان نوجوانان و جوانان دارند. می‌توانید درباره‌ی دلایل علاقه‌ی افراد به ترسیدن شده و ترساندن دیگران صحبت کنید. اگر خود شما هم به این ژانر علاقه دارید، می‌توانید درباره‌ی دلایلی که شما را به آن جذب می‌کند صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۵
  تولید کننده Strength in Number Studio
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸