Killer 7

thumbnail
۱۸ سال به بالا

عنوانی متفاوت در سبک تیراندازی اول‌شخص، با خشونت بسیار زیاد و خونین، همراه با محتوای بزرگسالانه

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چندین شخصیت زن در بازی حضور دارند که لباس‌های نامتعارفی پوشیده‌اند. بعضی از شخصیت‌های زن کارگر جنسی‌اند که لباس‌هایشان بسیار تنگ و کوتاه است و حرکات تحریک‌آمیزی را هم انجام می‌دهند. در یکی از مورد بحث‌ترین صحنه‌های بازی، زنی در حال برقراری رابطه‌ی جنسی با مردی روی ویلچر نشان داده می‌شود و صدای آه و ناله‌ی او هم قابل شنیدن است. با این حال هر دو شخصیت در این صحنه لباس به تن دارند و برهنگی نشان داده نمی‌شود. یکی از شخصیت‌های مرد که تا پایان بازی چندین بار با شخصیت اصلی صحبت می‌کند، لباس بسیار بحث‌برانگیز و نامتعارفی به تن دارد که مربوط به فانتزی‌های جنسی است. در مکالمات اشاره‌هایی به روابط جنسی و سوءاستفاده از دختران می‌شود و در یکی از مراحل هم تصاویری از زنان با لباس زیر روی دیوار قابل دیدن است. همچنین در چندین صحنه شخصیت‌ها در حال نوشیدن الکل نشان داده می‌شوند.
  در مکالمات به دفعات از کلمات توهین‌آمیز سنگین به زبان انگلیسی استفاده می‌شود. کلماتی مانند f..k، s..t و a..hole.
  این بازی بسیار خشن و خونین است. بازیکن در نقش آدم‌کش‌های حرفه‌ای بازی می‌کند که از زاویه‌ی اول‌شخص به سمت دشمنانش (که ممکن است انسان یا زامبی باشند) شلیک می‌کند. تمامی صحنه‌های تیراندازی با نمایش اغراق‌آمیز خون، خون‌ریزی، منفجر شدن بدن دشمنان و یا قطع عضو همراه است. به جز صحنه‌های مبارزه که بسیار خونین‌اند، در طول بازی تصاویر متعددی از زمین‌هایی که غرق خون‌اند و افرادی که تمام بدن و صورتشان خونین است نشان داده می‌شود. همچنین در یکی از صحنه‌های فانتزی، شخصیتی زیر بارانی از خون ایستاده و خون ریخته شده روی صورتش را مزه می‌کند. شخصیت‌های حاضر در بازی بسیار بی‌رحم‌اند و به راحتی به افراد دیگر شلیک می‌کنند و آنها را می‌کشند. صحنه‌های زیادی از تیراندازی به سر به همراه پخش شدن خون به اطراف نشان داده می‌شود. در مکالمات توصیفاتی از رفتارها و اعمال خشن وجود دارد، همچنین زن جوانی جزئیاتی از خودکشی خود را تعریف می‌کند. این بازی به طور کل فضای بسیار خشن و تیره‌ای دارد و نمایش خون اغراق‌آمیز و زیاد از شاخصه‌های اصلی آن به حساب می‌آید.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند و دو درجه دشواری مختلف در آن وجود دارد با این حال گیم‌پلی بازی نسبت به سایر عناوین معمول بسیار متفاوت است و عادت کردن به حرکات، راه رفتن شخصیت، چگونگی تیراندازی و همین‌ طور پیش رفتن در مراحل ممکن است زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Killer 7 عنوانی بسیار خشن و خونین در سبک تیراندازی اول‌شخص است که عناصری از بازی‌های سوم‌شخص و همچنین تیراندازی ثابت یا on rail را هم در خود دارد. بازیکن در نقش آدم‌کش‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرد که باید مأموریت‌های مختلفی را انجام دهد و در این بین انسان‌ها و زامبی‌های مختلفی را به قتل برساند. مکانیک‌ها و همین‌طور ظاهر این بازی نسبت به سایر عناوین موجود در بازار متفاوت است و عادت کردن به آن ممکن است برای عده‌ای زمان‌بر باشد.
  میزان خشونت، نمایش خون و همین‌طور محتوای بزرگسالانه‌ی این عنوان بسیار زیاد است. بازیکن از زاویه‌ی اول‌شخص به سمت دشمنان انسانی یا زامبی شلیک می‌کند که همیشه با نمایش بسیار زیاد و اغراق‌آمیز خون همراه است. زامبی‌ها بعد از مردن منفجر می‌شوند و گاهی اعضای بدن انسان‌ها قطع می‌شود. صحنه‌های زیادی از شخصیت‌هایی که بی‌رحمانه یکدیگر را می‌کشند، تصاویر متعددی از شلیک به سر، زمین‌هایی که غرق خون است، زامبی‌هایی که تمام بدنشان خونین است و قسمت‌هایی از بدنشان قطع شده و … در طول بازی نشان داده می‌شود. با وجود این که گرافیک بازی بسیار ساده و بدون جزئیات است، اما همچنان مقدار خشونت و خون‌ریزی آن بسیار بیش از حد به حساب می‌آید. محتوای بزرگسالانه‌‌ای که در بازی مطرح می‌شود هم نسبتاً زیاد است. در بعضی مراحل تصاویری از زنانی با لباس زیر و مایو روی دیوار دیده می‌شود. دو شخصیت زن،‌ کارگر جنسی‌اند و لباس‌های تحریک‌آمیز به تن دارند. همچنین یک صحنه‌ی رابطه‌ی جنسی در بازی وجود دارد که زنی با مردی که روی ویلچر نشسته رابطه برقرار می‌کند، با این حال در این صحنه هیچ گونه برهنگی نمایش داده نمی‌شود. در مکالمات اشاره‌هایی به روابط جنسی وجود دارد و در چندین مورد هم شخصیت‌ها در حال نوشیدن مشروبات الکلی نشان داده می‌شوند.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در مورد نسخه‌ای خیالی از زمین در ابتدای قرن ۲۱ میلادی است. همه‌ی کشورها به اتفاق هم تمامی سلاح‌های اتمی را نابود کرده‌اند و به ظاهر در صلح به سر می‌برند. آنها با همکاری هم تلاش می‌کنند تا با تروریسم، ترورسیم سایبری و بیماری‌های کشنده مبارزه کنند. یکی از مواردی که در حال مبارزه با آن‌اند، ویروسی است که انسان‌ها را تبدیل به زامبی‌های بسیار خشن می‌کند. با این حال موضوع اصلی داستان در رابطه با روابط و سیاست خارجی میان دو کشور آمریکا و ژاپن است. گروه Killer 7، آدم‌کش‌های حرفه‌ای‌اند که توسط دولت آمریکا استخدام شده‌اند و مأموریت دارند تا در رابطه با اتفاقات پشت‌پرده و توطئه‌هایی که توسط دولت ژاپن در حال انجام است تحقیق کنند.

  کیفیت

  می‌توان گفت Killer 7 یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین بازی‌هایی که است که تا به حال ساخته شده است و درست به همین دلیل هم مخاطبان محدودی را به خود جذب می‌کند. فضای تاریک و گرافیک متفاوت بازی که یادآور فیلم‌های نوآر است، کمتر در بازی‌های ویدیویی دیده می‌شود. گرافیک بازی ساده و با رنگ‌های محدود طراحی شده و چیزی که به دفعات در آن دیده می‌شود رنگ قرمز خون است. به جز گرافیک، گیم‌پلی بازی هم ویژگی‌های خاص خود را دارد. بازیکن از زاویه‌ی سوم‌شخص شخصیت را کنترل می‌کند، با این حال تیراندازی‌ها از زاویه‌ی اول‌شخص انجام می‌شوند. ضمن این که قدرت حرکت آزادانه ندارد و تنها می‌تواند در مسیرهای از پیش تعیین شده پیش برود. داستان این عنوان هم دست کمی از سایر ویژگی‌های آن ندارد. موضوعات سیاسی، روابط دیپلماتیک میان آمریکا و ژاپن، تروریسم و سیاست‌ خارجی کشورها، از مفاهیمی است که کمتر در بازی‌ها با این دقت به آنها پرداخته می‌شود. تمامی این نکات در کنار هم Killer 7 را به یک بازی کاملاً متفاوت تبدیل کرده‌اند که درست به همان اندازه که می‌تواند برای بعضی جالب و هیجان‌انگیز باشد، می‌تواند عده‌ای را هم به راحتی از خود پس بزند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ خشونتی که در این بازی نمایش داده می‌شود بسیار زیاد، خونین و اغراق‌آمیز است. شما در مواجهه با این میزان از خشونت چه حسی داشتید؟ آیا قسمتی از بازی بود که تماشای آن برایتان دشوار باشد؟
  ـ این عنوان ظاهر و مکانیک‌های نسبتاً متفاوتی نسبت به سایر بازی‌های ویدیویی دارد. می‌تواند در مورد ویژگی‌هایی که این بازی را متمایز می‌کند صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت زیاد، نمایش خون، نمایش تصاویر خشن اذیت‌کننده، استفاده از کلمات توهین‌آمیز سنگین، وجود موضوعات جنسی و بزرگسالانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Capcom
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸