Knowledge Is Power

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اطلاعات عمومی سرگرم‌کننده به زبان انگلیسی، از مجموعه بازی‌های PlayLink
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از سؤالات محتوای بزرگسالانه و مرتبط با روابط جنسی و مواد مخدر دارند.
  گاهی در سؤالات کلمات توهین‌آمیزی مانند damn و a.s دیده می‌شود.
  بازی به نوعی تست اطلاعات عمومی از بازیکنان است. در حین این سؤال و جواب‌‌ها بازیکنان می‌توانند اطلاعاتی را درباره‌ی موضوعات مختلف یاد بگیرند.
  وصل کردن گوشی به بازی کار ساده‌ای است و با نصب یک اپلیکیشن انجام می‌شود. با این حال باید توجه داشت که زبان این برنامه انگلیسی است و همچنین موضوعاتی که در مورد آن‌ها سؤال می‌شوند گاهی بومی‌اند و برای مخاطب ایرانی آشنا نیستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Knowledge Is Power یک بازی اطلاعات عمومی است که می‌توان آن را چندنفره انجام داد. این بازی از مجموعه‌ای به نام PlayLink است که برای انجام آن‌ها باید موبایل‌های هوشمند را به دستگاه پلی‌استیشن متصل کرد و با آن کنترل‌ها را انجام داد. بازیکنان در طول بازی باید به سؤالاتی که روی گوشی‌های خود می‌بینند جواب بدهند. سؤالات بازی گاهی اوقات دارای محتوای بزرگسالانه مانند اشاره به روابط جنسی و مواد مخدرند. ضمن این‌که گاهی هم کلمات توهین‌آمیزی مانند damn و a.s در آن‌ها دیده می‌شود. با وجود این‌که این سؤال و جواب‌ها می‌تواند باعث شود بازیکن در رابطه با موضوعات مختلف مواردی را یاد بگیرد اما باید توجه داشت که زبان آن‌ها به انگلیسی است و سؤالاتی که در آن مطرح می‌شوند گاهی برای مخاطب ایرانی آشنا نیستند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی ندارد و درباره‌ی اطلاعات عمومی است. بازیکنان می‌توانند با انتخاب یکی از موضوعاتی که به آن‌ها پیشنهاد داده می‌شود سؤالات مربوط به آن را جواب دهند. موضوعاتی مانند فرهنگ عامه، ورزش، جغرافیا، علوم و... در بازی وجود دارد.

  کیفیت

  به عنوان یک بازی اطلاعات عمومی، Knowledge Is Power بسیار سرگرم‌کننده و البته قابل دسترس است. یکی از مهم‌ترین نکات بازی این است که هر کس می‌تواند با گوشی موبایل به آن متصل شود و کنترل‌ها را انجام دهد. از لحاظ محتوایی، بازی سؤالات بسیار متنوعی دارد،‌ ضمن این‌که بازی‌های کوچک و چالش‌هایی که در میانه‌ی سؤال و جواب‌ها وجود دارد آن را هیجان‌انگیز‌تر هم کرده‌‌اند. کنترل‌ها گاهی اوقات ممکن است عملکرد کُند و ضعیفی داشته باشند اما مشکل چندان بزرگی نیست و می‌توان آن را نادیده گرفت. Knowledge Is Power یک بازی خانوادگی و سرگرم‌کننده است که به نسبت قیمتش می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای خانواده‌ها باشد، با این حال باید توجه داشت که زبان این بازی به انگلیسی است و ممکن است برای بعضی دشوار باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی لزوم داشتن موبایل برای تجربه کردن این بازی صحبت کنید. آیا سازندگان بازی فرض را بر این گذاشته‌اند که تمام کسانی که این بازی را انجام می‌دهند موبایل دارند؟ فکر می‌کنید شخصی که بخواهد این بازی را انجام دهد اما موبایل نداشته باشد، چه حسی پیدا می‌کند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر اشاراتی به الکل، وجود مفاهیم بزرگسالانه، استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Sony Interactive Entertainment
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷