LEGO City Undercover

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن ماجراجویانه در دنیای لگو‌ها با خشونت فانتزی، همراه با تشویق بازیکن به خلاق بودن
سال: 2013
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی مانند سایر عناوین این مجموعه، با قطعات اسباب‌بازی‌های لگو نمایش داده می‌شود و به همین دلیل هم کودکان و نوجوانان می‌توانند با آن ارتباط بیشتری نسبت به سایر بازی‌های کارتونی برقرار کنند.
  شخصیت اصلی، چیس مک‌کین، ذاتاً آدم خوبی است. او با خلافکاران مبارزه می‌کند و به جای کشتن، آن‌ها را دستگیر می‌کند. او به اشتباهاتی که می‌کند آگاه است و برای بهتر شدن تلاش می‌کند.
  حل کردن معماهای بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در حل مسئله و تفکر تحلیلی او را تقویت کند. ضمن این‌که بازیکن در بازی تشویق می‌شود تا با استفاده از قطعات لگو آیتم‌های جدید و خلاقانه درست کند.
  مبارزه‌های زیادی در بازی وجود دارد که در آن شخصیت‌ها به هم ضربه می‌زنند و یکدیگر را به اطراف پرتاب می‌کنند. البته هیچ وقت کسی کشته و مجروح نمی‌شود. از اواسط بازی، بازیکن می‌تواند با یک تفنگ به دشمنانش شلیک کند که آن هم برای کشتن نیست و فقط برای بیهوش کردن یا رنگی کردن دیگران استفاده می‌شود. ضمن این‌که بازیکن در هنگام رانندگی، سرعت بسیار زیادی دارد و می‌تواند با ماشین به عابرین هم ضربه بزند. در این حالت هم عابرین کشته یا زخمی نمی‌شوند و بعد از ضربه از محل فرار می‌کنند.
  کنترل‌ها و مأموریت‌های بازی ساده‌اند. شخصیت بازیکن هیچ وقت نمی‌میرد، فقط ممکن است در انجام مأموریت‌ها ناموفق باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی LEGO City Undercover عنوانی اکشن ماجراجویانه‌ و جهان باز است. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در دنیای آن، ساخت‌و‌ساز، حل پازل و مبارزه با دشمنان می‌شود. حل معماها می‌تواند تفکر تحلیلی و حل‌مسئله‌ی بازیکن را تقویت کند و کار کردن با بخش ساخت‌و‌ساز بازیکن را به خلاق بودن تشویق می‌کند. خشونت این بازی هم مانند سایر عناوین لگو، فانتزی و کارتونی است. قهرمان بازی با خلافکاران مبارزه و آن‌ها را دستگیر می‌کند. مبارزه‌ها با مشت، لگد و گاهی هم تفنگ رنگ‌پاش انجام می‌شوند. شخصیت اصلی آدم خوش‌قلبی است که به دوستان و حتی افراد غریبه کمک می‌کند و مهم‌ترین تفاوتی که با سایر قهرمانان دارد این است که هیچ وقت کسی را نمی‌کشد.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن در نقش پلیسی به نام چیس مک‌کین بازی می‌کند که مأموریت دارد بزرگترین خلافکارهای شهر را دستگیر کند. این مأموریت‌ها شامل تعقیب و گریز با ماشین‌ در خیابان‌ها، حل کردن پازل‌های مختلف و در نهایت دستگیر کردن خلافکاران می‌شود.

  کیفیت

  بازی LEGO City Undercover داستانی سرگرم‌کننده به همراه مأموریت‌های اصلی و جانبی فراوان دارد و همیشه کاری برای انجام دادن در آن پیدا می‌شود. دنیای باز این عنوان،‌ رنگارنگ و پر از سازه‌های لگویی متنوع است و بازیکنان می‌توانند با خلاقیت خود آیتم‌های مختلفی را هم به آن‌ها اضافه کنند. مأموریت‌های پلیسی بازی بسیار هیجان‌انگیزند و مخصوصاً در حالت تجربه‌ی دونفره، سرگرم‌کننده هم می‌شوند. کسانی که نسخه‌ی قدیمی این بازی را دارند با ویژگی جدیدی روبه‌رو نمی‌شوند اما برای آن‌هایی که هنوز بازی را تجربه نکرده‌اند، می‌تواند تجربه‌ی سرگرم‌کننده و لذت‌بخشی باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی به‌دفعات بازیکن را تشویق به استفاده از خلاقیت و ساختن آیتم‌های جدید می‌کند. شما برای پیدا کردن ایده‌های جدید و خلاقانه چه راه‌هایی را امتحان کردید؟ ـ آیا تا به حال چیزی را به‌خاطر این‌که مربوط به برند خاصی بوده خریده‌اید که بعداً از‌ آن ناراضی بوده باشید؟ در شرایط امروزی که همه‌ی برندها مشغول تبلیغات‌اند چطور می‌توانیم در خرید و انتخاب‌های خود دقت کنیم؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۰
  تولید کننده Warner Bros. Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۳