Lego Jurassic World

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی لگویی سرگرم‌کننده با حضور دایناسورها و خشونت فانتزی
سال: 2015
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی مانند سایر عناوین این مجموعه، با قطعات اسباب‌بازی‌های لگو نمایش داده می‌شود و به همین دلیل هم کودکان و نوجوانان می‌توانند با آن ارتباط بیشتری نسبت به سایر بازی‌های کارتونی برقرار کنند.
  به شخصیت‌های بازی چندان پرداخته نشده است با این حال اکثر آن‌ها مهربان‌اند و به دیگران، مخصوصاً دوستان و خانواده‌شان کمک می‌کنند.
  در صفحات بارگذاری بازی اطلاعات جالبی درباره‌ی دایناسورها مانند اندازه، رفتار و اسامی آن‌ها نمایش داده می‌شود که البته به زبان انگلیسی است. در حالت دونفره‌، بازیکنان می‌توانند با کار تیمی و همکاری با هم پازل‌ها و معماهای مختلف را حل کنند که مهارت‌های بازیکن در همکاری تیمی را تقویت می‌کند.
  خشونت بازی بسیار فانتزی و کارتونی است. شخصیت‌ها به دشمنان‌شان مشت و لگد می‌زنند و گاهی هم با تفنگ‌های فانتزی به آن‌ها شلیک می‌کنند. دایناسورها با غرش و گاز گرفتن به دیگران حمله می‌کنند. صحنه‌های خشونت‌آمیز معمولاً با شوخی همراه‌اند و کارتونی‌اند. شخصیت‌ها بعد از مردن به قطعات کوچک‌تر لگو تبدیل می‌شوند.
  بازی دارای کنترل‌های معمول بازی‌های لگو است که بسیار ساده‌اند. ممکن است بعضی از پازل‌ها برای کودکان دشوار باشد اما بعد از چند بار آزمون‌و‌خطا می‌توانند راه‌حل را پیدا کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Lego Jurassic World عنوانی اکشن ماجراجویانه است که بر اساس چهار فیلم ژوراسیک پارک ساخته شده. بازیکن باید ضمن ماجراجویی در دنیای بازی، پازل‌های مختلفی را حل کند و با دشمنانش بجنگد. مفاهیم مثبتی مانند کار تیمی، کمک به دیگران و احترام به طبیعت در بازی وجود دارد. خشونت بازی بسیار کارتونی است با این حال تصاویری مانند غرش دایناسورها ممکن است برای بعضی کودکان ترسناک باشد. شخصیت‌ها با تفنگ‌های فانتزی و مشت و لگد با دشمنانشان مبارزه می‌کنند و کسانی که شکست می‌خورند به قطعات کوچک‌تر لگو تبدیل می‌شوند. مانند سایر بازی‌های لگویی، این‌جا هم بازیکنان می‌توانند در حالت دونفره با دوستان و خانواده‌ی خود بازی کنند که تجربه‌ی اجتماعی خوبی برای کودکان به حساب می‌آید. ضمن این‌که بازی می‌تواند کودکان را ترغیب کند که بیشتر درباره‌ی دایناسورها تحقیق و مطالعه کنند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان چهار فیلم پارک ژوراسیک را ادامه می‌دهد با این حال بازیکنان می‌توانند به راحتی مأموریت‌هایی را انتخاب کنند که بر اساس آخرین فیلم ساخته شده یعنی دنیای ژوراسیک است. اکشن بازی بسیار شبیه به این فیلم‌ها و همین‌طور سایر عناوین مجموعه‌ی لگو است و صحنه‌های زیادی از آن‌ها در بازی هم بازسازی شده است.

  کیفیت

  یکی از نکات جالب در مورد بازی‌های لگو این است که هر بازی با عنوان قبلی تفاوت اندکی دارد،‌ با این حال همیشه میان بازیکنان و کودکان، محبوب باقی می‌مانند. Lego Jurassic World هم درست به اندازه‌ی بقیه‌ی عناوین لگو جالب و سرگرم‌کننده است. این بازی توانسته دنیای هیجان‌انگیز پارک ژوراسیک را با دنیای لگویی ترکیب کند و نتیجه‌ی آن خلق یک تجربه‌ی بسیار هیجان‌انگیز شده است. داستان بازی کاملاً به مجموعه‌ی فیلم‌ها وفادار مانده و حتی بعضی از صحنه‌ها دقیقاً از روی فیلم پیاده‌سازی شده‌اند و برای مخاطبان این مجموعه آشنا خواهند بود. پازل‌ها خلاقانه و متنوع‌اند و خراب کردن سازه‌ها و ساختمان‌های مختلفی که در دنیای بازی وجود دارد حس خوبی به بازیکن می‌دهد. متأسفانه مانند سایر بازی‌های این مجموعه، Lego Jurassic World هم تعدادی مشکلات فنی دارد. گیر کردن پشت یک شیء یا قفل شدن تصویر به‌راحتی می‌تواند تجربه‌ی بازی را در لحظه خراب کند. ضمن این‌که به‌جز اضافه شدن کنترل دایناسورها، ویژگی جدید دیگری به بازی اضافه نشده است. البته بعید است هیچ کدام از این‌ها برای بچه‌ها مهم باشد و آن‌ها به احتمال خیلی زیاد از بازی نهایت لذت را خواهند برد. مخصوصاً اگر از طرفداران مجموعه فیلم‌های پارک ژوراسیک یا دایناسورها باشند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی دایناسورها صحبت کنید. شما چقدر درباره‌ی این موجودات اطلاعات دارید؟ آیا این بازی باعث شد که به آن‌ها علاقه‌مندتر شوید و اطلاعات بیشتری از آن‌ها به دست بیاورید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Warner Bros
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵