Lego Marvel Super Heroes 2

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن ماجراجویانه با حضور ابرقهرمانان معروف ماروِل و مقدار زیادی خشونت فانتزی
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی مانند سایر عناوین این مجموعه، با قطعات اسباب‌بازی‌های لگو نمایش داده می‌شود و به همین دلیل هم کودکان و نوجوانان می‌توانند با آن ارتباط بیشتری نسبت به سایر بازی‌های کارتونی برقرار کنند.
  تمامی شخصیت‌هایی که بازیکن می‌تواند با آن‌ها بازی کند قصدشان نجات زمین و انسان‌هاست. آن‌ها با هم رابطه‌ی خوبی دارند و در کار تیمی مشارکت می‌کنند. با این حال همیشه در حال استفاده از خشونت‌اند.
  بازی تأکید زیادی روی کار تیمی می‌کند که می‌تواند مهارت‌های بازیکن در این نوع همکاری را تقویت و او را با فواید آن آشنا کند، ضمن این‌که پازل‌های بازی به تقویت تفکر تحلیلی و حل‌ مسئله‌ی بازیکن کمک می‌کنند.
  خشونت فانتزی زیادی در بازی وجود دارد. بازیکنان با شخصیت‌های دیگر مبارزه و سازه‌ها و آیتم‌های مختلف را خراب می‌کنند که باعث می‌شود آن‌ها به قطعات کوچک‌تر لگو تبدیل شوند. صحنه‌های زیادی از درگیری، خرابی و مبارزه در بازی وجود دارد و بازیکن حتی تشویق می‌شود که ساختمان‌های بیشتری را تخریب کند. با این حال هیچ‌گونه خشونت واقع‌گرایانه، خونین یا اذیت‌کننده نمایش داده نمی‌شود.
  کنترل‌های اولیه‌ی بازی راحت و ساده‌اند. با این حال کنترل همزمان چندین شخصیت، به‌ویژه هنگام مبارزه، کار نسبتاً دشواری است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Lego Marvel Super Heroes 2 یک عنوان اکشن ماجراجویانه است که شخصیت‌های زیادی از مجموعه‌های مارول در آن حضور دارند و بازیکن در نقش قهرمانان باید با افراد شرور مبارزه کند. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی، حل پازل و مبارزه با دشمنان می‌شود. خشونت فانتزی بازی نسبتاً زیاد است و صحنه‌های زیادی از درگیری، مبارزه و تخریب در‌ آن وجود دارد. همه‌ی سازه‌ها و شخصیت‌ها بعد از خراب شدن یا مردن به قطعات کوچک‌تر لگو تبدیل می‌شوند که بازیکن می‌تواند آن‌ها را جمع‌آوری کند، به همین دلیل هم بازیکن تشویق به خراب کردن بیشتر آن‌ها می‌شود. خشونت واقع‌گرایانه و محتوای بزرگسالانه در بازی وجود ندارد. ضمن این‌که این بازی در کنار حضور شخصیت‌های مجموعه‌ی مارول، خرید درون‌برنامه‌ای هم دارد که مصرف‌گرایی آن را زیاد می‌کند.

  چکیده داستان

  در داستان این بازی، نه فقط زمین یا حتی کهکشان، بلکه کل زمان به خطر افتاده است. کَنگ فاتح که در زمان سفر می‌کند، به زمین رسیده و برای دست یافتن به رؤیایش، یعنی حکومت بر دنیا، حمله‌ی وسیعی را شروع کرده است. وقتی بهترین ابرقهرمانان زمین هم نمی‌توانند جلوی او را بگیرند، درخواست کمک برای مقابله با او به همه جا فرستاده می‌شود، به فراتر از زمان‌ها، گذشته، آینده و حتی در دنیاهای دیگر. قهرمانان از هر گوشه‌ی دنیای مارول به این درخواست جواب می‌دهند و گرد هم جمع می‌شوند تا دنیا را از این خطر نجات دهند.

  کیفیت

  بازی Lego Marvel Super Heroes 2 با وجود ترکیب دو مجموعه‌ی بسیار محبوب و سرگرم‌کننده، نتوانسته آن‌طور که باید قوی ظاهر شود. دنیا و مراحل بازی طراحی زیبایی دارند و جزئیات زیادی در آن‌ها رعایت شده، ضمن این‌که شخصیت‌هایی که در اختیار بازیکن قرار می‌گیرند بسیار زیاد و متنوع‌اند. اما در گیم‌پلی به خوبی از مهارت‌های هر کدام از این شخصیت‌ها استفاده نشده است. در بسیاری از مواقع بازیکن باید با قهرمانی که پرواز می‌کند مأموریتی که هیچ نیازی به پرواز ندارد را انجام دهد و یا برعکس. این نکته باعث شده امکان به کارگیری خلاقیت در بازی کم شود. مبارزه‌های بازی هم چندان جالب نیستند. در واقع مشکل اصلی همان تعدد شخصیت‌هاست که کنترل همه‌ی آن‌ها در مبارزه کار را دشوار می‌کند و بسیاری از بازیکنان احتمالاً ترجیح دهند که با فشار دادن پشت سر هم دکمه در آن‌ها پیروز شوند تا این‌که از مهارت‌های مختلف قهرمانان استفاده کنند. Lego Marvel Super Heroes 2 نه تنها نوآوری و ویژگی جدیدی را به این مجموعه اضافه نکرده، بلکه حتی نتوانسته از داشته‌های خودش در حد استانداردهای معمول بازی‌های لگو استفاده کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ درباره‌ی شخصیت‌های مشابه ابرقهرمانان در ادبیات فارسی صحبت کنید. کدام شخصیت‌های ایرانی را می‌توان قهرمان یا ابرقهرمان نامید؟ ـ می‌توانید درباره‌ی ویژگی‌های یک قهرمان صحبت کنید. برای شما وجود کدام ویژگی‌ها باعث می‌شود که شخصی را قهرمان بدانید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Warner Bros. Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷