LEGO Marvel’s Avengers

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی از مجموعه‌ی لگو با شخصیت‌های اَوِنجِرز و خشونت کارتونی نسبتاً زیاد
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی مانند سایر بازی‌های لگو، با قطعات اسباب‌بازی‌های لگو نمایش داده می‌شود و به همین دلیل هم کودکان و نوجوانان می‌توانند با آن ارتباط بیشتری نسبت به سایر بازی‌های کارتونی برقرار کنند.
  داستان بازی از کلیشه‌ی معمول خیر در برابر شر پیروی می‌کند. شخصیت‌های زیادی در بازی وجود دارند که می‌خواهند به مردم و کسانی که نیاز به کمک دارند، یاری دهند و از قدرت‌هایشان برای اهداف خوب استفاده می‌کنند، با این حال استفاده از خشونت راه‌حل اصلی آن‌هاست.
  بعضی شوخی‌های بی‌ادبانه (مانند شوخی‌های مرتبط با دستشویی) در مکالمات به کار برده شده است.
  این بازی را می‌توان به صورت دونفره بازی کرد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  بخشی از اتفاقات بازی در شهر نیویورک و محله‌ی منهتن آن رخ می‌دهد و با این‌که طراحی بازی کارتونی و با لگوست اما به شکلی است که بازیکن را می‌تواند با شهرسازی و معماری این شهر آشنا کند.
  این بازی زدوخورد و خشونت کارتونی زیادی دارد. درست مانند فیلم‌های اونجرز، در این بازی هم صحنه‌های زیادی از مبارزه با انواع سلاح‌ها، درگیری، انفجار، خرابی و... البته به صورت کارتونی نمایش داده می‌شود. تمامی اجزای بازی با لگو ساخته شده‌اند و شخصیت‌های مختلف بعد از مردن و سازه‌ها بعد از انفجار به قطعات کوچک‌تر لگو تبدیل می‌شوند. خون و خشونت واقع‌گرایانه در بازی وجود ندارد.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و کودکان با کمی تمرین می‌توانند آن‌ها را یاد بگیرند. با این حال یاد گرفتن کنترل‌های بعضی شخصیت‌های خاص ممکن است بیشتر طول بکشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی LEGO Marvel’s Avengers یک عنوان اکشن ماجراجویانه است که شخصیت‌های آن از روی مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های مارول طراحی شده‌اند. این بازی به طور مشخص با مجموعه فیلم‌های اونجرز در ارتباط است و اتفاقات آن ممکن است برای کسانی که این فیلم‌ها را ندیده‌اند کمی گیج‌کننده باشد. بازی تأکید زیادی روی کار گروهی دارد و بازیکن را تشویق می‌کند تا مأموریت‌ها را به صورت تیمی انجام دهد. مانند سری فیلم‌های اونجرز، این بازی هم دارای خشونت زیاد اما کارتونی است. صحنه‌های زیادی از درگیری، مبارزه، انفجار، آتش‌گرفتن و... در بازی وجود دارد. با این حال طراحی این صحنه‌ها کارتونی است و حالت واقع‌گرایانه ندارند. همچنین این بازی با توجه به ارتباطش با اسباب‌بازی‌های لگو و مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌های مارول، مصرف‌‌گرایی بالایی دارد و ممکن است بازیکنان به داشتن و امتحان کردن این محصولات ترغیب شوند.

  چکیده داستان

  در این بازی گروه اونجرز، یعنی کاپیتان آمریکا، هالک، مرد آهنی،‌ تور، بیوه‌ی سیاه و هاک‌آی یا شاهین‌چشم دوباره کنار هم جمع شده‌اند و این بار قصد دارند تا چوب‌دستی مخصوص و قدرتمندی که زمانی توسط لوکی (برادر شرور تور) استفاده می‌شده را به دست بیاورند. در این راه باید با لوکی و استراکر که چوب‌دستی را در اختیار دارد و بسیاری شخصیت‌های شرور دیگر مبارزه کنند.

  کیفیت

  این بازی لگو هم مانند سایر قسمت‌های این مجموعه، پر است از شخصیت‌ها، مأموریت‌ها و پازل‌های مختلف که برای بسیاری از طرفداران این مجموعه آشنا خواهد بود. بازی دنیای باز بزرگ با طراحی زیبایی دارد که فرصت ماجراجویی‌های زیادی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. قسمت داستانی آن شامل محتویاتی است که مشخصاً از سری فیلم‌های ماروِل و اَوِنجِرز اقتباس شده‌اند و حتی مکالماتی که میان شخصیت‌ها اتفاق می‌افتند هم تکراری‌اند. حالت داستانی بازی را می‌توان نسبتاً کوتاه دانست، با این حال مأموریت‌های غیر داستانی، شخصیت‌های متنوع و دنیای بزرگ آن، بازی را نجات داده و بازیکن می‌تواند بعد از اتمام بخش داستانی قسمت‌های دیگر آن را امتحان کند. اکشن بازی هیجانی و سرگرم‌کننده طراحی شده است و مبارزه‌های آن را می‌توان به چندین روش مختلف انجام داد. نکته‌ی ضعیفی که در این عنوان وجود دارد حالت دونفره‌ی آن است. بعضی از مأموریت‌های بازی مشخصاً برای کار تیمی ساخته نشده‌‌اند و در صورت تجربه‌ی آن‌ها به صورت دو نفره یکی از بازیکنان باید کنار بایستد تا مأموریت انجام شود. در مجموع LEGO Marvel’s Avengers یک بازی اکشن ماجراجویانه‌‌ی سرگرم‌کننده است که بیشتر برای طرفداران کتاب‌ها و فیلم‌های مارول هیجان‌انگیز خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خصوصیات اخلاقی قهرمانان بازی صحبت کنید. شخصیت‌های مثبت و منفی این بازی چه ویژگی‌های داشتند که آن‌ها را از هم متمایز می‌کرد؟ ـ به نظرتان چه خصوصیاتی باعث می‌شود که شخصیتی لقب قهرمان یا ابرقهرمان بگیرد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی، شوخی‌های بی‌ادبانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Warner Bros Interactive
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶