Lego The Incredibles

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی اکشن و ماجراجویانه از مجموعه‌ی لگو، با خشونت فانتزی زیاد و با حضور شخصیت‌های انیمیشن شگفت‌انگیزان
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی مانند سایر عناوین این مجموعه، با قطعات اسباب‌بازی‌های لگو نمایش داده می‌شود و به همین دلیل هم کودکان و نوجوانان می‌توانند با آن ارتباط بیشتری نسبت به سایر بازی‌های کارتونی برقرار کنند. ضمن این‌که سه شخصیت کودک و نوجوان در بازی حضور دارند که با هم خواهر و برادرند. روابط این‌ها با هم، مسائلی که با پدر و مادرشان دارند، احساس نیاز آن‌ها به داشتن استقلال و احساسات و هیجانات‌شان در مقابله با مشکلاتی که برایشان پیش می‌آید از مواردی است که می‌تواند برای کودکان و نوجوانان آشنا باشد.
  شخصیت‌های قابل بازی کردن ابرقهرمانانی‌اند که هر کدام‌ ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص خودشان را دارند. با این‌که ممکن است گاهی اوقات با هم رفتارهای متضادی داشته باشند اما همه‌ی‌ آن‌ها هدف‌شان این است که با بدی مبارزه کنند، ضمن این‌که برای خانواده‌شان هم اهمیت زیادی قائل‌اند. شخصیت‌های زن و مرد در بازی مهارت‌های مشابهی دارند و بازیکن می‌تواند به‌جای مادر، پدر، دختر یا پسر خانواده بازی کند.
  گیم‌پلی بازی بر اساس کار تیمی و گروهی ساخته شده و تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  خشونت بازی زیاد اما فانتزی است. بازیکن می‌تواند با مشت، لگد، لیزر و پرتاب‌ گلوله‌های یخی با دشمنان مبارزه کند که آن‌ها را به قطعات کوچک‌تر لگو تبدیل می‌کند. صحنه‌های زیادی از درگیری، انفجار و تخریب وجود دارد که البته همگی با گرافیک کارتونی نمایش داده می‌شوند. خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه در بازی وجود ندارد.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد که یاد گرفتن آن‌ها راحت است. انجام مأموریت‌ها هم دشواری چندانی ندارد و حتی در صورت برخوردن به مشکل با چند بار امتحان کردن می‌توان آن‌ها را پشت سر گذاشت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Lego The Incredibles عنوانی اکشن ماجراجویانه است که بر اساس دو انیمیشن شگفت‌انگیزان و شگفت‌انگیزان ۲ ساخته شده است. بازیکن در نقش شخصیت‌های خانواده‌ی پار بازی می‌کند و مأموریت‌هایی را باید انجام دهد که اکثراً شامل ماجراجویی، حل پازل و مبارزه با دشمنان می‌شوند. این بازی را می‌توان به صورت دونفره هم انجام داد. بازی خشونت کارتونی نسبتاً زیادی دارد و صحنه‌های مختلفی از انفجار، تخریب و مبارزه‌ در آن دیده می‌شود. با این حال حالت کارتونی و لگویی تا حدی از تأثیرگذاری خشونت آن کم کرده است، ضمن این‌که خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه در آن وجود ندارد.

  چکیده داستان

  داستان این بازی شامل مجموعه‌ای از اتفاقات دو انیمیشن مرتبط با آن می‌شود. بازیکن می‌تواند در نقش اعضای خانواده‌ی شگفت‌انگیزان بازی کند که هر کدام مهارت‌های خاصی دارند و باید از آن‌ها برای مقابله با افراد شرور استفاده کنند. آقای شگفت‌انگیز بسیار قوی است، همسر او، الاستی‌گرل می‌تواند بدنش را کش بدهد؛ دَش،‌ پسر خانواده می‌تواند با سرعت زیادی بدود؛ مهارت وایولت خواهر او، در درست کردن یک میدان انرژی قوی است و جک‌جک، کوچکترین عضو خانواده قابلیت‌های متنوعی مانند تبدیل شدن به گلوله‌ی آتشین یا تله‌پورت کردن دارد.

  کیفیت

  بازی Lego The Incredibles توانسته با کمک گرفتن از داستان هر دو قسمت این انیمیشن، مجموعه‌ی متنوعی از مبارزه‌ها و مأموریت‌ها که با گیم‌پلی دونفره‌ی آن هم هماهنگ‌اند را به بازیکنان ارائه کند. بازی کردن با هر کدام از اعضای خانواده‌ی پار بسیار سرگرم‌کننده است چرا که هر کدام‌شان توانایی‌های ویژه‌ای دارند که راه جدیدی را برای حل کردن پازل‌ها یا رد شدن از موانع پیش روی بازیکن می‌گذارد. خوشبختانه کنترل‌های بازی سریع و دقیق عمل می‌کنند و البته ساده‌اند و یاد گرفتن آن‌ها برای کودکان راحت است. محتوای نسبتاً زیادی هم در بازی وجود دارد و به غیر از مأموریت‌ها، شخصیت‌های قابل باز کردن زیادی در آن قرار داده شده است. انجام مأموریت‌ها به صورت دونفره از ویژگی‌های مهم این مجموعه بازی است که در این‌جا هم تکرار شده است. با این‌که این بازی نوآوری خاصی نسبت به عناوین گذشته‌ی لگو ندارد اما تجربه ثابت کرده که کودکان به نوآوری در این بازی‌ها اهمیت نمی‌دهند و گیم‌پلی و داستان سرگرم‌کننده‌ی آن‌ها برایشان کافی است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ از نظر شما چه خصوصیاتی در یک شخص باعث می‌شود تا لقب قهرمان به او نسبت داده شود؟ آیا خود شما کسی را می‌شناسید که بتوانید چنین صفتی را برایش به کار ببرید؟ ـ مشکلاتی که اعضای خانواده‌ی پار با آن مواجه می‌شوند و مسائلی که میان آن‌ها پیش می‌آید، چقدر برای شما آشناست؟ می‌توانید درباره‌ی تجربه‌های شخصی خودتان از مشکلاتی که میان اعضای خانواده پیش می‌آید و نحوه‌ی حل کردن آن‌ها صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Warner Bros Interactive
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸