Lord of the Rings: Living Card Game

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی دیجیتال کارتی نسبتاً دشوار، با داستانی مرتبط با ارباب حلقه‌ها و مصرف‌گرایی بالا
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های کارت‌ها معمولاً در حال کری‌خوانی و تهدید یکدیگرند. گاهی هم از کلماتی مانند damn و hell استفاده می‌کنند.
  این یک بازی کارتی استراتژیک نسبتاً دشوار است و بردن در آن نیاز به این دارد که بازیکن تفکر تاکتیکی و تحلیلی داشته باشد. هرچه بازیکن بازی را بیشتر تجربه کند می‌تواند استراتژی‌های متفاوت‌تری را هم در آن پیاده کند که این می‌تواند مهارت‌های او در تفکر تحلیلی و استراتژیک را تقویت کند.
  خشونت بازی کارتونی و در این حد است که کارت‌ها به هم ضربه می‌زنند، البته شخصیت‌های کارت‌ها هم ممکن است گاهی فریاد بکشند. هیچ‌گونه خون‌ریزی و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه در بازی وجود ندارد.
  راهنمای بازی گیم‌پلی آن را توضیح می‌دهد با این حال چیزی در مورد استراتژی‌های مختلفی که می‌توان در بازی پیاده کرد به بازیکن نمی‌گوید. به همین علت هم بازیکنانی تازه‌وارد باید کمی با آزمون‌و‌خطا پیش بروند. بازی دارای چندین درجه دشواری است با این حال در ساده‌ترین حالت هم ممکن است همچنان برای بعضی بازیکنان دشوار باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Lord of the Rings: Living Card Game یک عنوان کارتی است که نسخه‌ی دیجیتالی بازی کارتی و فیزیکی ارباب حلقه‌ها محسوب می‌شود. داستان بازی کاملاً براساس سری داستان‌های ارباب‌ حلقه‌ها پیش می‌رود و کسانی که با این کتاب و فیلم آشنایی ندارند به احتمال زیاد متوجه داستان آن نخواهند شد. بازیکنان باید در طول بازی کارت‌های مختلفی را جمع‌آوری کنند و با مجموعه کارت‌های انتخابی خودشان در هر دست مقابل حریف دیگر بازی کنند. خشونت بازی در حد برخورد کارت‌ها به هم و گاهی اوقات هم فریاد شخصیت‌های کارت‌هاست و خون و تصاویر خشونت‌آمیز در آن نشان داده نمی‌شود. شخصیت‌های کارت‌ها معمولاً در حال کری‌خوانی و تهدید یکدیگرند، گاهی هم از کلماتی توهین‌آمیز به زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. با این‌که این بازی در هنگام خرید حدود ۸ دلار قیمت دارد اما تقریباً تمامی کمپین‌ها و کارت‌های آن را باید خریداری کرد. این آیتم‌ها را می‌توان با ارز داخل بازی یا پول واقعی خرید با این حال چون جمع کردن ارز داخل بازی زمان زیادی می‌برد، اکثر بازیکنان ترجیح می‌دهند با پول واقعی آن را بخرند. بازی نسبتاً دشوار است و ممکن است برای بازیکنانی که با بازی کارتی فیزیکی آن یا دیگر عناوین کارتی استراتژیک آشنایی ندارند خسته‌کننده باشد.

  چکیده داستان

  شخصیت‌های مرتبط با کتاب و فیلم‌های ارباب حلقه‌ها تنها روی کارت‌ها نمایش داده می‌شوند و هیچ روایت سرراست و مشخصی از اتفاقاتی که میان آن‌ها می‌افتد، گفته نمی‌شود.

  کیفیت

  طرفداران نسخه‌ی فیزیکی این بازی به احتمال زیاد با دیدن نسخه‌ی دیجیتال آن بسیار ناامید خواهند شد. در Lord of the Rings: Living Card Game طراحی کارت‌ها و کل بازی به زیبایی نسخه‌ی فیزیکی آن است، ضمن این‌که انیمیشن‌ها، موسیقی و صداگذاری‌های شخصیت‌ها هم به آن اضافه شده‌ است. با این حال تغییرات اندکی که در گیم‌پلی بازی صورت گرفته به مذاق طرفداران آن خوش نیامده است. قوانین مقداری تغییر کرده و بسیار ساده‌تر شده‌اند و (در حال حاضر) امکان بازی کردن با بازیکنان دیگر وجود ندارد. ضمن این‌که بازی برای بازیکنان تازه‌وارد بسیار گنگ و پیچیده است و توضیح خاصی ارائه نمی‌دهد. با این حال کسانی که با داستان‌های تالکین آشنایی داشته باشند، راحت‌تر اتفاقات و شخصیت‌های بازی را درک خواهند کرد. جدای از مشکل گنگ بودن داستان، گیم‌پلی بازی هم به شکل دقیقی توضیح داده نمی‌شود و بسیاری از موارد را بازیکن باید با آزمون‌و‌خطا متوجه شود. در کنار همه‌ی این‌ها قیمت این عنوان هم مشکل دیگری است که باید به آن اشاره کنیم. بازی با قیمت پایینی عرضه شده اما تقریباً تمامی محتوای آن قابل خریدن با ارز داخل بازی یا پول واقعی است. در صورت کنار آمدن با این موارد، می‌توان گفت Lord of the Rings: Living Card Game یک بازی کارتی استراتژیک است که در صورتی که بازیکن وقت کافی برای آن بگذارد و کارت‌های مناسبی هم در آن جمع کند می‌تواند عنوانی سرگرم‌کننده باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی سیستم خرید کارت و محتوا در بازی صحبت کنید. به نظرتان چرا بازی با قیمت بالاتر اما محتوای بیشتری عرضه نشده است؟ دلیل این کار سازندگان چه چیزی می‌تواند باشد؟ ـ اگر از طرفداران ارباب‌ حلقه‌ها هستید، چقدر این بازی با کتاب و فیلم این مجموعه همخوانی داشت؟ آیا شخصیت‌ها و داستان بازی به‌خوبی در‌ آن پیاده شده بودند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر اشاره به خشونت، استفاده از کلمات نسبتاً توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۸
  تولید کننده Asmodee Digital
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸