Lords Of The Fallen

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی بسیار سخت همراه با خشونت زیاد

سال: 2014
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن از انواع و اقسام سلاح‌های سرد و همچنین، جادوهای مختلف برای کشتن دشمنان خود استفاده می‌کنند که اکثر آن‌ها هنگام مرگ، فریادهای زجرآوری می‌کشند و خون‌شان ریخته می‌شود. لکه‌های خون در بخش‌های مختلف مراحل مثل پارچه‌هایی که درون یک قلعه آویخته شده است، زمین یا دیوار دیده می‌شود.
  بازی به‌شدت سخت است. مبارزات نیازمند مهارت و برنامه‌ریزی‌اند و عادت کردن به کنترل‌های پیچیده‌ی بازی ممکن است زمان زیادی ببرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Lords Of The Fallen یک بازی سخت و چالش‌برانگیز در سبک نقش‌آفرینی اکشن با خشونت بسیار بالاست. در این بازی، یک انسان جنگوی قدرتمند باید با شمشیرها و وردهای جادویی مختلف، به جنگ شیاطین برود.
  شخصیت اول بازی یک جنایتکار با رفتار و ادبیاتی گستاخانه است که برای آزادی خودش، باید با بزرگ‌ترین دشمنان بشریت بجنگد. خشونت بازی بسیار زیاد است و بازیکن با انواع سلاح‌های سرد و گرم با دشمنانش می‌جنگد. این مبارزه‌ها با نمایش خونریزی و صدای ناله و فریاد دشمنان‌ همراه‌اند. همچنین بعضی از هیولاهای بازی ظاهر ترسناک دارند که می‌تواند برای نوجوانان کم‌سن اذیت‌کننده باشد. هیچ‌نوع محتوای بزرگسالانه از جمله ارجاعات مختلف به مسائل جنسی، نوشیدنی‌های الکلی یا فحاشی در بازی وجود ندارد.

  چکیده داستان

  «هارکین» نام شخصیت اصلی داستان است. وقتی که ارتشی از شیاطین تحت فرمان یکی از خدایان باستان به بشریت حمله می‌کنند، معلم هارکین او را از زندان فراری می‌دهد. آنچه که بازیکن در ادامه مشاهده می‌کند، داستان جنگ هارکین با استفاده از شمشیر و جادو و زره با این شیاطین است.

  کیفیت

  بدون شک بازی‌های Dark Souls از شرکت FromSoftware الهام‌بخش قابل‌توجهی برای بازی Lords Of The Fallen بوده‌اند. مبارزات بازی همانند مجموعه‌ی ذکرشده، به‌شدت سخت و نیازمند استراتژی است. بازیکن باید نقاط ضعف دشمنان خود را بشناسد و صبور باشد زیرا مبارزه‌ی بازی، صرفا با زدن همزمان دکمه‌ها انجام نمی‌شود و باید زمان مناسب برای جاخالی دادن، ضربه زدن یا دفاع کردن رعایت شود. هیجان بازی زیاد است و در مواقعی سختی مبارزه‌ها می‌تواند آن را بیشتر هم بکند. البته که همین میزان سختی و تصمیم‌های ریسکی باعث شده است که Lords Of The Fallen برای همه مناسب نباشد. از دست دادن کل امتیازها و پیشرفت ممکن است برای بعضی بازیکنان (مخصوصا علاقه‌مندان به ژانر اکشن محض) مستأصل‌کننده و عذاب‌آور باشد. دنیای تاریک و اساطیری بازی بسیار زیبا طراحی شده اما داستان آن تا حد زیادی قابل‌پیش‌بینی است. بازی از برخی مشکلات فنی نیز رنج می‌برد که سازندگان سعی کرده‌اند با ارائه‌ی بروزرسانی‌های مختلف، آن‌ها را بهبود ببخشند. نسخه Game of the Year Edition بازی از چندین اسلحه و زره جدید نیز بهره می‌برد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  – می‌توانید در رابطه با میزان خشونت این بازی صحبت کنید. احساس شما از انجام و تماشای این اعمال خشونت‌آمیز در بازی چه بود؟
  – درباره‌ی بازی‌های نقش‌آفرینی صحبت کنید. آفریدن یا بازی کردن در نقش شخصیتی دیگر چه احساسی به شما می‌دهد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر وجود خون و خشونت بالا
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Namco Bandai
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴