Magicka 2

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی، نسبتاً دشوار با خشونت و خونریزی زیاد

سال: 2015
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با این‌که شخصیت‌های اصلی بازی با نیروهای شیطانی می‌جنگند و نیت خوبی دارند اما دائماً در حال استفاده از خشونت‌اند. البته تلاش آن‌ها برای استفاده‌ی خلاقانه از نیروهایشان می‌تواند به عنوان ویژگی مثبتی دیده شود.
  گیم‌پلی این بازی، قابلیت‌های زیادی را پیش روی بازیکن می‌گذارد که بازیکن باید برای رد شدن از موانع مختلف به صورت ترکیبی یا خلاقانه از آن‌ها استفاده کند. این ویژگی بازی می‌تواند تفکر خلاق بازیکن را تقویت کند و او را به پیدا کردن راه‌حل‌های نه‌چندان معمولی ترغیب کند. ضمن این‌که حالت تیمی که نیاز به همکاری دقیق اعضای گروه با هم دارد، می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی هم را تقویت کند.
  با این‌که گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست و زاویه‌ی دوربین از هم بالا به پایین است اما خشونت زیادی در تمام طول بازی نشان داده می‌شود. بازیکن با انواع وِردها می‌تواند به دشمنانش ضربه بزند که معمولاً به منفجر شدن و نمایش مقدار زیادی خون و خونریزی منجر خواهد شد. لکه‌های بسیار درشتی از خون بعد از کشته شدن شخصیت‌ها روی نقشه‌ی بازی باقی خواهد ماند. همچنین صحنه‌های زیادی از تخریب، انفجار و شلیک در مراحل وجود دارد.
  یاد گرفتن اجرای وردهای بازی با استفاده از ۸ عنصر مختلف ممکن است زمان‌بر باشد اما با تمرین راحت‌تر خواهد شد. حالت تک‌نفره‌ی این بازی نسبتاً دشوار است و در حالت تیمی، انجام آن ساده‌تر خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Magicka 2 عنوانی در سبک نقش‌آفرینی و اکشن است که در ادامه‌ی بازی Magicka منتشر شده است. بازیکن در نقش شخصی قرار می‌گیرد که باید با استفاده از وِردهای مختلف، با نیروهای شیطانی مبارزه کند و آن‌ها را شکست دهد. یاد گرفتن ترکیب این وردها و چگونگی اجرای آن‌ها ممکن است در ابتدا دشوار باشد و احتمالاً به تمرین بیشتری نسبت به سایر بازی‌ها نیاز خواهد داشت.
  با این‌که گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست و شخصیت‌ها و عناصر بازی نسبتاً کوچک نشان داده می‌شوند اما خشونت آن بسیار زیاد است. صحنه‌های زیادی از انفجار، شلیک وردها، تخریب، منفجر شدن بدن دشمنان و خون‌ریزی در بازی وجود دارد. همچنین در بسیاری از مواقع بعد از مردن شخصیت‌ها، لکه‌های درشتی از خون روی نقشه‌ باقی خواهد ماند. این بازی دارای حالت چندنفره‌ی آنلاین است که می‌تواند بازیکن را با محتوای نامناسب و توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان مواجه کند.

  چکیده داستان

  در این بازی، بازیکن در نقش جادوگری قرار می‌گیرد که باید به جنگ نیروهای شیطانی برود تا کودکی را که از او در پیشگویی یاد شده، نجات دهد. در پیشگویی از این کودک به عنوان نجات‌بخش یاد شده بوده و به همین دلیل هم نیروهای شیطانی قصد نابودی او را دارند.

  کیفیت

  بازی Magicka 2 عنوانی نقش‌آفرینی با اکشن سریع و پر زدوخوردی است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به هر دو ژانر سرگرم‌کننده باشد. ویژگی اصلی بازی در گیم‌پلی آن است که دائماً بازیکن را به استفاده از خلاقیتش تشویق می‌کند. مجموعه‌ای از وِردها پیش روی بازیکن قرار دارد که می‌تواند از آن‌ها برای گذشتن از موانع، شکست دشمنان و موقعیت‌های مختلف استفاده کند. این‌که از کدام ورد و در چه زمانی استفاده شود، همواره بازیکن را تشویق به تفکر می‌کند و البته زمان بیشتری هم از او خواهد گرفت. ویژگی مثبت دیگری که در این بازی وجود دارد، حالت آنلاین و چندنفره‌ی‌ آن است. Magicka 2 را می‌توان به صورت تک‌نفره انجام داد اما تجربه‌ی آن به صورت تیمی بسیار متفاوت و لذت‌بخش‌تر خواهد بود. همکاری تیمی و استفاده از وردهای مختلف برای مبارزه با دشمنان، کاملاً به بازیکن این حس را خواهد داد که در حال انجام یک کار گروهی است و به همین دلیل هم موفقیت در مأموریت‌ها رضایت‌بخش‌تر خواهند بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ این بازی را می‌توان به صورت تکی یا تیمی بازی کرد. اگر هر دوی این حالت‌ها را تجربه کردید، می‌توانید درباره‌ی تفاوت آن‌ها صحبت کنید. کدام یک از آن‌ها برای شما جذابیت بیشتری داشت؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و خون‌ریزی، نمایش تصاویر خشن اذیت‌کننده
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۵
  تولید کننده Pieces Interactive
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵