Mario + Rabbids Kingdom Battle

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی استراتژیک نوبتی با حضور شخصیت‌های معروف بازی‌های ماریو و رابیدز
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ماریو و یارانش تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا سرزمین‌شان را از دست موجودات شرور نجات دهند. آن‌ها برای رسیدن به هدف‌شان با هم همکاری می‌کنند با این حال در تمامی مواقع در حال استفاده از خشونت‌اند.
  انجام مبارزه‌های بازی و موفقیت در آن نیاز به پیاده‌سازی استراتژی و تاکیتک‌های مختلف دارد که می‌تواند تفکر استراتژیک و قدرت تحلیل بازیکن را تقویت کند.
  محور اصلی بازی انجام مبارزه‌های استراتژیک است و صحنه‌های زیادی از شلیک، انفجار و تخریب در آن وجود دارد. با این حال این تصاویر بسیار کارتونی و بدون هیچ‌ گونه خونریزی و خشونت واقع‌گرایانه‌ نشان داده می‌شوند. بدن شخصیت‌ها بعد از مردن ناپدید می‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند اما انجام مبارزه‌های استراتژیک بازی نسبتاً دشوار است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Mario + Rabbids Kingdom Battle یک عنوان نقش‌آفرینی استراتژیک، مخصوص کنسول نینتندو سوئیچ است. بازیکن باید در طول بازی مبارزه‌های تاکتیکی و نوبتی زیادی را انجام دهد که می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه دشوار باشد. خشونت در تمام قسمت‌های بازی وجود دارد و صحنه‌های زیادی از شلیک، انفجار و تخریب دیده می‌شود که همگی بسیار کارتونی‌اند و خون و خشونت واقع‌گرایانه در آن‌ها وجود ندارد. مصرف‌گرایی این عنوان هم نسبتاً زیاد است و به جز شخصیت‌هایی که از بازی‌های دیگر در آن دیده می‌شوند، امکان خرید‌های آنلاین هم در آن وجود دارد. این بازی را می‌تواند به صورت دونفره در حالت آفلاین هم تجربه کرد.

  چکیده داستان

  در این بازی شخصیت‌های دو دنیای ماریو و رابیدز برای نجات دنیا با هم همکاری می‌کنند. دلیلش ماشین لباسشویی زمانی است که به درستی عمل نکرده و موجوداتی شیطانی را از دنیای رابیدز به حکومت قارچ‌ها، جایی که ماریو زندگی می‌کند، آورده است. برای نجات سرزمین‌شان، ماریو و یارانش با رابیدزها همراه می‌شوند تا منبع این بحران را از بین ببرند و همه چیز را به حالت سابق برگردانند.

  کیفیت

  بازی Mario + Rabbids Kingdom Battle احتمالاً بیش از همه برای طرفداران این دو مجموعه جذابیت خواهد داشت. با این حال مبارزه‌های تاکتیکی و نوبتی بازی آن‌قدر عمیق و چندلایه طراحی شده‌اند که برای علاقه‌مندان به این سبک و حتی بازیکنان حرفه‌ای‌تر هم جالب باشند. انجام این مبارزه‌ها برخلاف ظاهر کارتونی بازی نسبتاً دشوار است و نیاز به پیاده‌سازی استراتژی‌های مختلفی دارد. شخصیت‌های متنوعی در بازی حاضرند که هر کدام مهارت خاصی دارند و در موقعیت‌های متفاوت می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ضمن این‌که دنیای بازی آیتم‌های مخفی بسیار زیادی دارد که قابلیت دوباره بازی کردن آن را بیشتر می‌کند. تفنگ به دست شدن ماریو شاید برای طرفداران آن کمی عجیب به نظر برسد اما Mario + Rabbids Kingdom Battle با قرار دادن او در مبارزه‌های سرگرم‌کننده و هیجانی به همراه شخصیت‌های رابیدز، تجربه‌ای متفاوت و چالش‌برانگیز را برای طرفداران این دو مجموعه به وجود آورده است که می‌تواند برای هر دو گروه رضایت‌بخش باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی را می‌توان به صورت دونفره و تیمی هم انجام داد. می‌توانید درباره‌ی تفاوت‌های تجربه‌ی تک‌نفره و تیمی این بازی صحبت کنید. شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷