Middle-earth: Shodow of War

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عنوانی ماجراجویانه و اکشن با داستانی حماسی و خشونت زیاد

سال: 2017
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش قابل توجهی از بازی به مبارزه با انسان‌ها، اورک‌ها یا سایر موجودات فانتزی می‌گذرد. در این مبارزه‌ها که از زاویه‌ی سوم‌شخص انجام می‌شوند، خون‌ریزی و صدای درد و فریاد زیادی شنیده می‌شود. سلاح‌هایی که بازیکن می‌تواند از آن‌ها استفاده کند شامل شمشیر، خنجر، تیروکمان و ... است. در بسیاری از صحنه‌های مبارزه ممکن است سر یا دیگر اعضای بدن دشمنان قطع شود. در قسمت‌های غیرتعاملی و سینمایی صحنه‌های خشونت‌آمیزتری با جزئیات بیشتر هم نمایش داده شده است، مانند شخصی که بدنش از وسط نصف می‌شود یا آتش‌سوزی‌ها و انفجارهای مهیب و بزرگ. می‌توان گفت قهرمان بازی هیچ احساس ناراحتی از میزان خشونتی که به کار می‌برد ندارد و آن را برای خودش توجیه‌شده می‌داند.
  کنترل‌های بازی برای بازیکنان باتجربه‌تر راحت است اما مبارزه‌ها سخت هستند و گزینه‌ای هم برای کم کردن سطح دشواری وجود ندارد. دشمنانی که به بازیکن غلبه می‌کنند به واسطه‌ی این بردن هر بار قدرتمند‌تر می‌شوند که شکست دادن آن‌ها را دشوارتر می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Middle-earth: Shadow of War یک بازی در ژانر نقش‌آفرینی اکشن است که داستان آن در دنیای ارباب حلقه‌ها رخ می‌دهد. بازیکن در نقش فردی به نام تالیون قرار می‌گیرد که هدفش مبارزه با ساورون و شکست اوست. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در قسمت‌های مختلف آن و مبارزه با دشمنان می‌شود.
  در داستان مفاهیمی چون فداکاری، وسوسه در مقابل قدرت و توجه به نفع جمعی در مقابل نفع شخصی وجود دارد که می‌تواند بازیکن را به تفکر درباره‌ی این موضوعات تشویق کند. مبارزه‌های بازی خشن و خونین‌اند و سلاح‌هایی چون شمشیر، تیروکمان و خنجر در‌ آن‌ها استفاده می‌شود. دشمنان بازیکن ممکن است انسان‌ها،‌ اورک‌ها یا دیگر موجودات فانتزی باشند. صحنه‌هایی از قطع عضو، خون‌ریزی‌های اغراق‌آمیز و قطع شدن سر در طول بازی به دفعات نشان داده می‌شود.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در ادامه‌ی ماجرای بازی قبلی، Shadow of Mordor رخ می‌دهد. بازیکن در نقش تالیون قرار می‌گیرد که همچنان به روح فرمانده‌ی جن‌ها به نام کلابریمور، متصل است. این دو قصد دارند به کوه دوُم سفر کنند و در آنجا حلقه‌ای به وجود بیاورند که خالی از قدرت ساورون باشد تا بتوانند از این راه او را شکست دهند.

  کیفیت

  این بازی از بعضی جهات توانسته قدرمند‌تر از عنوان گذشته‌اش باشد. گیم‌پلی بازی پیشرفت قابل توجهی کرده،‌ بازیکن مهارت‌های بیشتری دارد و سلاح‌های متنوعی در اختیارش قرار گرفته است. مبارزه‌ها چالش‌برانگیزند و بازیکن را تشویق می‌کنند تا تلاش بیشتری برای موفقیت در آن‌ها بکند. داستان این عنوان از نکاتی است که می‌توانست بهتر باشد. روایت بازی با این که بازیکن را همراه خود نگه می‌دارد اما چندان درگیرکننده نیست. یکی از مهم‌ترین نقد‌هایی که در زمان انتشار به این بازی وارد بود حجم بالای معاملات درون‌برنامه‌ای غیرضروری بود که خوشبختانه در به‌روز‌رسانی‌های جدید این معاملات از بازی حذف شده‌اند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توان درباره‌ی داستان این بازی صحبت کنید. اگر از طرفداران مجموعه‌ی ارباب حلقه‌ها و هابیت‌ها هستید، داستان این بازی چه قدر برایتان متقاعدکننده و جذاب بود؟
  ـ نظرتان درباره‌ی سرنوشت تالیون در بازی چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خون و خشونت زیاد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Monolith Productions
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷