Mini Metro

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی ترافیک متروها، با گیم‌پلی استراتژیک، خلاقانه و چالش‌برانگیز
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این یک بازی استراتژیک است و بازیکن برای موفقیت در آن باید با دقت مسیرها را بررسی و راه درست را انتخاب کند که می‌تواند مهارت‌های بازیکن در تفکر استراتژیک و حل مسئله را تقویت کند.
  بازی دارای نقشه‌های مترو از ۲۰ کشور مختلف است که بازیکن می‌تواند هر کدام از آن‌ها را انتخاب کند و با ایستگاه‌های مختلف آن‌ها آشنا شود.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد و بازیکن به‌راحتی می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد. با این حال حرفه‌ای شدن در آن دشوار است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Mini Metro یک عنوان استراتژیک با کنترل‌های ساده است که گیم‌پلی آن بر اساس سیستم حمل‌و‌نقل طراحی شده است. بازیکن باید با توجه به زمانی که دارد، موقعیت قرار گرفتن خطوط مترو، تونل‌ها و پل‌ها را تنظیم کند تا مسافران را به مقصد برساند. هیچ نوع خشونت و مبارزه‌ای در بازی وجود ندارد. نقشه‌‌های موجود در آن مانند نقشه‌های استاندارد حمل‌و‌نقل عمومی است و به احتمال زیاد برای اکثر بازیکنان آشنا خواهد بود با این تفاوت که در این بازی کسی که خطوط نقشه را می‌کشد خود بازیکن است. این بازی را می‌توان به صورت چندنفره و تا سقف ۴ نفر انجام داد.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. نقطه‌هایی روی نقشه وجود دارند که نشانگر ایستگاه‌های یک شهر هستند و بازیکن باید این ایستگاه‌ها را با خطوط مترو به هم متصل کند. در همین حال نقطه‌های کوچک‌تری هم در اطراف ایستگاه‌ها به نقشه اضافه خواهند شد. این نقطه‌ها مسافرانی را نشان می‌دهند که می‌خواهند بدون تأخیر یا تداخل خطوط از ایستگاهی به ایستگاه دیگر بروند.

  کیفیت

  موضوع Mini Metro برای یک بازی شاید کمی عجیب به نظر برسد اما خوشبختانه این بازی معمایی، بسیار خلاقانه و البته سرگرم‌کننده طراحی شده است. بازی برخلاف ظاهر ساده‌ا‌ش، گیم‌پلی عمیق و چندلایه‌ای دارد و بازیکن را کاملاً به چالش می‌کشاند. تنها کاری که بازیکن باید انجام دهد کشیدن خطوط و جایگذاری آن‌ها برای متصل کردن ایستگاه‌ها به یکدیگر است. اما این کار با اضافه شدن به تعداد مسافران سخت‌تر از چیزی می‌شود که به نظر می‌رسد. گرافیک بازی بسیار ساده است و البته برای کسانی که حداقل یک بار با نقشه‌ی مترو روبه‌رو شده‌ باشند، آشنا خواهد بود. Mini Metro عنوانی با طراحی ساده، خلاقانه و چالش‌برانگیز است که می‌تواند در عین حال بسیار هم اعتیادآور باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی طراحی شهری و معماری صحبت کنید. تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه کسانی طراحی‌های شهری را انجام می‌دهند؟ در شهری که شما زندگی می‌کنید، طراحی شهری چه مشکلات و چه ویژگی‌های مثبتی دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۰
  تولید کننده Dinosaur Polo Club
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸