Monster Hunter: World

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی نقش‌آفرینی اکشن و ماجراجویانه همراه با خشونت و دشمنان هیولایی

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  لباس بعضی از شخصیت‌های زن نسبتاً نامتعارف است. بازیکنان می‌توانند نوشیدنی‌های الکلی بنوشند و شخصیت‌ آن‌ها برای مدت کوتاهی مست می‌شود.
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین بازی کرد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  بازیکنان با استفاده از انواع سلاح‌ها، موجودات خیالی شبیه به اژدها و دایناسورها را می‌کشند و می‌توانند بعد از کشتن این موجودات از پوست، استخوان، گوشت و... آن‌ها استفاده و با آن‌ها ابزار و وسایل مورد نیاز خود را درست کنند. مبارزه‌ها بسیار درگیرانه و با جلوه‌های صوتی و بصری همراه‌اند اما خونریزی در آن‌ها نمایش داده نمی‌شود. با این حال در بعضی از مراحل، بازیکن با زمین‌های غرق خون روبه‌رو می‌شود. مبارزه بخش قابل توجهی از بازی را شکل می‌دهد.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند، اما وجود سلاح‌ها و متغیرهای مختلف در بازی آن را مخصوصاً برای بازیکنان کم‌تجربه دشوار می‌کند. این مجموعه‌ی بازی به طور کلی به سخت بودن معروف‌اند و منوهای زیادی که دارد می‌تواند برای بازیکنان تازه‌کار گیج‌کننده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Monster Hunter: World یک بازی نقش‌آفرینی اکشن و ماجراجویانه است. بازیکنان باید در یک دنیای فانتزی ماجراجویی و موجودات بزرگ و هیولایی را با مجموعه‌ی متنوعی از سلاح‌ها شکار کنند. هدف آن‌ها از شکار این موجودات تحقیقات و در درجه‌ی بعدی حفظ امنیت است. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در قسمت‌های مختلف آن، به دست آوردن منابع، ارتقای مهارت‌های شخصیت اصلی و مبارزه با موجودات هیولایی می‌شود.
  مبارزه بخش قابل توجهی از بازی را شکل می‌دهد. بازیکن می‌تواند با سلاح‌های مختلفی مانند شمشیر‌های فانتزی و تیروکمان، موجودات هیولایی و دایناسورمانندی را شکار کند. مبارزه‌ها درگیرانه و با جلوه‌های صوتی و بصری همراه‌اند اما خونریزی و خشونت‌ اذیت‌کننده در آن‌ها وجود ندارد. با این حال در بعضی صحنه‌های بازی مقداری خون که روی زمین ریخته شده قابل دیدن است. شخصیت بازیکن می‌تواند در مواقعی نوشیدنی الکلی مصرف کند و در صورت زیاده‌روی مست می‌شود. این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین هم انجام داد که در این حالت بازیکنان می‌توانند با هم ارتباط داشته باشند و احتمال به کار بردن کلمات توهین‌آمیز از سوی دیگر بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  بازیکن به عنوان یک شکاچی درجه اول در کمیته‌ی جستجو، وظیفه دارد که در مورد موجودات وحشی سرزمین جدیدی که به آن فرستاده شده‌، تحقیق کند و اگر نیاز بود با آن‌ها بجنگد. علاوه بر مبارزه با این موجودات،‌ بازیکن باید ابزارهای جدیدی برای خودش درست کند و مهمتر از همه این که در این دنیا زنده بماند و به کمیته‌ی تحقیق در پیدا کردن رازهای این دنیای اسرارآمیز کمک کند.

  کیفیت

  مجموعه بازی‌های Monster Hunter همیشه طرفداران خاص خود را داشته است. این مجموعه دنیایی زیبا و گیم‌پلی سرگرم‌کننده دارد اما پیچیدگی آن معمولاً باعث شده که مخاطبان جدید را به سختی جذب کند. سازندگان تلاش کرده‌اند تا در Monster Hunter: World با حذف کردن پیچیدگی‌های اضافی، بازی را برای مخاطبان جدید هم قابل دسترس کنند. با این حال این عنوان هنوز فاصله‌ی زیادی با یک بازی آسان دارد و حرفه‌ای شدن در آن نیازمند وقت و تلاش زیادی است. دنیای بازی وسیع و چشم‌نواز است و آنقدر جای اکتشاف و گشتن دارد که می‌تواند مدت‌ها بازیکن را سرگرم کند. مبارزه‌های بازی هم هیجان‌انگیزند و مجموعه‌ی متنوعی از سلاح‌ها و آیتم‌هایی که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد جلوی خسته‌کننده شدنشان را گرفته است. این بازی یک ماجراجویی جدید است که هر کس می‌تواند در آن داستان خودش را خلق کند و خوشبختانه ساده‌تر از قسمت‌های قبلی مجموعه است و حتی بازیکنان جدید هم می‌توانند آن را امتحان کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید در مورد طبیعت و رفتار انسان با آن صحبت کنید. به نظرتان رفتار امروز انسان با طبیعت چه مشکلات و خطراتی به همراه دارد؟
  ـ بازی‌های آنلاین که بازیکنان در آن می‌توانند با هم در ارتباط باشند، خطر روبه‌رو شدن با محتوای توهین‌آمیز را با خود دارد. شما برای این که بتوانید رابطه‌ی سالمی با هم‌تیمی‌هایتان داشته باشید چه می‌کنید؟ برخورد شما هنگام مواجه شدن با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر نمایش مقداری خون، خشونت، مصرف نوشیدنی‌های الکلی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Capcom
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸