Moon Hunters

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی در سبک نقش‌آفرینی با داستانی فانتزی و مقداری خشونت کارتونی
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این‌که شخصیتی که بازیکن آن را بازی می‌کند چه ویژگی‌هایی داشته باشد کاملاً به تصمیمات بازیکن بستگی دارد. بازیکن می‌تواند شخصیت خود را مهربان، صادق و فداکار شکل دهد یا او را فردی خودخواه و دورو کند.
  بخش‌های کمی از بازی دارای مبارزه است که از زاویه‌ی بالا دیده می‌شوند و شخصیت‌ها در آن بسیار کوچک‌اند. این شخصیت‌ها می‌توانند با سلاح‌های مختلف به هم ضربه بزنند که با حالت کارتونی نمایش داده شده‌اند. خون و تصاویر خشن و اذیت‌کننده در بازی دیده نمی‌شود.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد. با این حال از آن‌جا که عناوین نقش‌آفرینی نسبت به سایر بازی‌ها پیچیدگی‌های بیشتری دارند، ممکن است در ابتدا برای بازیکنان کم‌تجربه دشوار باشد. ضمن این که مکالمات به زبان انگلیسی است و بازیکنان برای فهم داستان باید آشنایی متوسطی با این زبان داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Moon Hunters عنوانی در سبک نقش‌آفرینی و ماجراجویانه است که بازیکن می‌تواند آن را به تنهایی یا به صورت آنلاین و چندنفره انجام دهد. بازیکن با انتخاب یک شخصیت، بازی را آغاز می‌کند و سپس با ماجراجویی در دنیای آن، صحبت با شخصیت‌های مختلف و گاهی هم مبارزه با دشمنان در آن پیش می‌رود. در مبارزه‌ها بازیکن می‌تواند با سلاح‌هایی چون شمشیر و نیزه با حریفانش مبارزه کند، اما گرافیک بازی بسیار ساده و کارتونی است و خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده در مبارزه‌ها نمایش داده نمی‌شود.

  چکیده داستان

  داستان این بازی با الهام از یک افسانه‌ی قدیمی نوشته شده است. یک شب ماه به طور ناگهانی در آسمان ناپدید می‌شود و هیولاهایی را روانه‌ی زمین می‌کند تا آن را تصرف و در نهایت نابود کنند. تمام نیروهای جادویی و ماورایی که انسان‌ها می‌توانستند در مقابل این هیولاها استفاده کنند هم با این اتفاق ناپدید شده‌اند و حالا قهرمانان انسانی باید سلاح‌ها و مهارت‌های دیگری را برای مقابله با دشمنان و نجات انسان‌ها به دست بیاورند. بازیکن در ابتدای هر بازی می‌تواند از بین ۵ کلاس مختلف، شخصیتی را انتخاب کند و ۵ روز (به وقت بازی) فرصت دارد تا دنیایی که در آن قرار گرفته را نجات دهد.

  کیفیت

  بازی Moon Hunters از عناوینی است که می‌توان آن را به چند دلیل بارها و بارها بازی کرد و از آن خسته نشد. اولین دلیل، دنیا و نقشه‌ی بازی است که هر بار به صورت اتفاقی شکل می‌گیرد و هیچ دو بازی‌ای شبیه به هم نیستند. مکالمات، تصمیم‌گیری‌هایی که بازیکن انجام می‌دهد و اتفاقاتی که به‌ واسطه‌ی این تصمیمات رخ می‌دهد، دلیل دیگری است که باعث می‌شود ارزش دوباره بازی کردن این عنوان بالا برود. در واقع هر بازیکن با هر دست بازی کردن، داستان خاص خود را می‌سازد و آن را پیش می‌برد. البته هرچقدر هم که تجربه‌ی این بازی در حالت تک‌نفره سرگرم‌کننده باشد، جذابیت اصلی آن را می‌توان در حالت چندنفره‌‌اش دانست. قرار گرفتن در دنیایی که بازیکنان دیگر هم هر کدام با کلاس‌های مختلف حضور دارند، هیجان بازی را بیشتر می‌کند، ضمن این‌که باعث می‌شود بازیکنان کارهای متنوع‌تری برای انجام دادن داشته باشند. مبارزه‌ها طراحی ساده‌ای دارند و به نظر سعی شده که در معمولی‌ترین حالت ممکن اجرا شوند تا بازیکنان بیشتر به اکتشاف و گشت‌و‌گذار در فضای بازی ترغیب شوند. Moon Hunters بازی نقش‌آفرینی و ماجراجویانه‌ای است که می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد و هر بار بازیکن را با داستان جدیدی روبه‌رو کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد مفهوم عواقب تصمیم‌ها و انتخابات صحبت کنید. در این بازی انتخاب‌های بازیکن تأثیر زیادی روی روند داستانِ بازی دارد‌، آیا در طول بازی پیش آمد که ترجیح داده باشید تصمیمی را نگرفته بودید یا به شکل دیگری عمل می‌کردید؟ به نظرتان تجربه‌ی تصمیمات اشتباه چطور می‌توانند به ما کمک کنند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR بدون رتبه‌بندی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۵
  تولید کننده Kitfox Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶