Moonlighter

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن ماجراجویانه‌ با محوریت کسب‌ و کار، همراه با مقدار کمی خشونت فانتزی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن با استفاده از شمشیر و سلاح‌های دیگر با هیولاها مبارزه می‌کند و با هر ضربه‌ی موفق لکه‌ی قرمزرنگی روی صفحه ظاهر می‌شود. با این حال گرافیک بازی کارتونی است و زاویه‌ی دوربین از بالا به پایین است که جزئیات را نشان نمی‌دهد. خونریزی و تصاویر خشن اذیت‌کننده در بازی وجود ندارد.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد اما مبارزه‌ها دشوارند و موفقیت در آن‌ها نیاز به تمرین دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Moonlighter یک عنوان اکشن ماجراجویانه‌ همراه با مقداری خشونت فانتزی است. بازیکن در نقش یک تاجر بازی می‌کند که به ساکنین شهر سلاح می‌فروشد. او باید به دخمه‌ها و غارهای مختلف برود و با موجودات مختلف مبارزه کند تا سلاح به دست بیاورد و آن‌ها را در مغازه‌اش بفروشد. گیم‌پلی بازی شامل دو بخش به دست آوردن سلاح و مدیریت کسب ‌و کار به واسطه‌ی فروختن آن‌ها می‌شود. بخش‌هایی از بازی با نمایش خشونت فانتزی همراه‌اند و در هنگام مبارزه‌ها لکه‌های قرمز رنگی به نشانه‌ی خون برای یک لحظه ظاهر می‌شوند،‌ با این حال تصاویر خشونت‌آمیز و خون واقع‌گرایانه در آن وجود ندارد. ضمن این‌که گرافیک پیکسلی و زاویه‌ی دید از بالا، تأثیرگذاری خشونت آن را کم کرده است. هیچ محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی وجود ندارد.

  چکیده داستان

  در این بازی، بازیکن در نقش یک بازرگان قرار می‌گیرد که در یک شهر باستانی نزدیک به چند دخمه و غار زندگی می‌کند و کارش فروش اسلحه است. بازیکن نیمی از زمان بازی را باید در دخمه‌های اطراف شهر ماجراجویی کند و برای به دست آوردن سلاح، با هیولاها بجنگد. باقی آن را باید در مغازه‌اش باشد و سلاح‌هایی که به دست آورده را به مردم بفروشد.

  کیفیت

  بازی Moonlighter عنوانی سرگرم‌کننده، خاص و چالش‌برانگیز است که طراحی کلاسیکی دارد و بازیکن در آن نقش یک تاجر اسلحه را برعهده می‌گیرد. ویژگی متفاوت این بازی این است که بازیکن تقریباً همان میزان زمانی را که صرف پیدا کردن سلاح‌ها می‌کند، باید در مغازه بگذراند تا بتواند آن‌ها را بفروشد. این عنوان شاید از معدود بازی‌هایی باشد که مفهوم کسب‌و‌کار به این خوبی در آن پیاده شده است. البته تمام چیزهایی که این عنوان را خاص می‌کند می‌تواند دلایل عده‌ای برای دوست نداشتن آن هم باشد. بعضی از بازیکنان از دشواری گیم‌پلی بازی لذت می‌برند اما بعضی هم ممکن است آن را خسته‌کننده بدانند. بعضی از بازیکنان وقت گذراندن در مغازه را دوست دارند و بعضی هم آن را بدون هیجان می‌دانند. Moonlighter مناسب همه نیست اما آن‌هایی که با گیم‌پلی خاص آن کنار بیایند قطعاً از آن لذت خواهند برد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ کلیت این بازی، مربوط به مدیریت کسب و کار است. کدام بخش آن برایتان دشوارتر بود؟ پیدا کردن سلاح؟ یا فروش آن‌ها و مدیریت مغازه؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد) مقداری خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده ۱۱ bit Studio
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸