Mothergunship

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی تیراندازی اول‌شخص با خشونت فانتزی زیاد و مبارزه‌های سریع و دشوار
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محور اصلی بازی مبارزه و تیراندازی است. بازیکنان از زاویه‌ی اول‌شخص با تفنگ‌های فانتزی به دشمنان رباتی خود شلیک می‌کنند. هنگامی که ربات‌ها شکست می‌خورند منفجر می‌شوند با این حال هیچ گونه خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده در بازی نمایش داده نمی‌شود. هنگامی که شخصیت بازیکن کشته شود روی زمین می‌افتد. در کل خشونت بازی فانتزی است و حالت واقع‌گرایانه‌ ندارد.
  کنترل‌های تیراندازی بازی ساده‌اند با این حال مبارزه‌های آن می تواند دشوار باشد. بازیکنان باید عکس‌العمل‌های سریعی داشته باشند و در مقابل دشمنانی که دائماً در حال تیراندازی‌اند مبارزه کنند. ضمن این‌که در صورت کشته شدن در هر یک از مراحل، بازیکن باید بازی را از ابتدا شروع کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Mothergunship عنوانی در سبک تیراندازی اول‌شخص و علمی‌تخیلی است که در آن بازیکنان با دشمنان روباتی مبارزه می‌کنند. بازی هیچ اطلاعاتی در مورد شخصیت اصلی نمی‌دهد و داستان آن هم در این حد توضیح داده می‌شود که بازیکن باید برای نجات زمین با ربات‌ها مبارزه کند. مبارزه محور اصلی بازی است و بازیکن با تیراندازی به وسیله‌ی تفنگ‌های فانتزی، ربات‌ها را می‌کشد. ربات‌ها هنگام کشته شدن منفجر می‌شوند با این حال خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده نشان داده نمی‌شود و خشونت آن فانتزی است. بازی می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه کمی دشوار باشد چرا که نیاز به عکس‌العمل‌های سریع در مقابل تیراندازی‌های دشمنان دارد. محتوای بزرگسالانه‌ای در آن وجود ندارد.

  چکیده داستان

  در این بازی نیروهای فضایی و رباتی توانستند زمین را به تصرف خودشان در بیاورند و بازیکن در نقش تنها سرباز انسانی که سلاح‌های متنوعی هم در اختیار دارد باید با ربات‌های بی‌شماری مبارزه کند تا زمین را نجات دهد.

  کیفیت

  یکی از نکاتی که Mothergunship را نسبت به سایر بازی‌های تیراندازی متمایز می‌کند، تمرکز گیم‌پلی آن روی عکس‌العمل‌های سریع است. بازیکن باید به سرعت جابه‌جا شود، از تیرهایی که به سمت او می‌آید جاخالی دهد و در همین حین دشمنانش را هم هدف قرار دهد که همه‌ی این‌ها مبارزه‌ها را بسیار هیجان‌انگیز کرده است. یکی دیگر از نکات بازی، سیستم ساخت‌و‌ساز آن است. در طول مراحل که بازیکن از اتاقی به اتاق دیگر می‌رود و با روبات‌ها مبارزه می‌کند، می‌تواند آیتم‌های جدیدی جمع کند و با آن‌ها سلاح‌های جدید بسازد. این کار تنها برای سرگرمی نیست چرا که بدون ساختن سلاح‌های جدید، مبارزه با دشمنان تقریباً غیرممکن می‌شود. شاید تنها نکته‌ی منفی بازی روند ثابت گیم‌پلی آن باشد. با این‌که سیستم ساخت‌و‌ساز تنوع خوبی به آن داده اما در مقابل کلیت بازی چندان پررنگ نیست و اکثر مواقع مراحل یک شکل و با اتفاقات مشابه پیش می‌رود. با این حال برای کسانی به دنبال یک بازی‌ تیراندازی دشوار می‌گردند که توانایی‌هایشان را به چالش بکشد، Mothergunship می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ بازیکن در این بازی دائماً باید به سمت دشمنان تیراندازی کند و آن‌ها را بکشد. این استفاده‌ی مداوم از خشونت چه حسی به شما می‌داد؟ این‌که دشمنان شما ربات‌اند و نه انسان برایتان اهمیت دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۵
  تولید کننده Grip Digital
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸