MotoGP 18

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی موتورسواری واقع‌گرایانه و بسیار سخت، مخصوص طرفداران این ورزش
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گاهی ممکن است در بازی تصادفاتی رخ دهد که راننده و موتور را به زمین می‌اندازد، با این حال خون و جراحتی دیده نمی‌شود و موتورسواران هیچ‌ گاه بعد از تصادف زخمی نمی‌شوند.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند و با کمی تمرین می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. همچنین کنترل‌ها تنظیم‌‌کننده‌های زیادی دارند که بازیکن می‌تواند آن‌ها را به دلخواه تغییر دهد. با این حال فیزیک واقع‌گرایانه‌ی بازی آن را دشوار کرده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی MotoGP 18 یک عنوان موتورسواری واقع‌گرایانه است و بازیکنان با کنترل موتورسیکلت‌، روی پیست‌های مختلفی مسابقه می‌دهند. با این‌که کنترل‌های بازی نسبتاً ساده است اما فیزیک واقعی آن، هدایت موتور را دشوار می‌کند. خشونت بازی محدود به تصادفات موتور‌ها با هم می‌شود که در آن‌ها راننده و موتور به زمین می‌خورند اما راننده هیچ‌ گاه زخمی نمی‌شود. در تمام طول بازی و در قسمت‌های مختلف آن انواع لوگوها و برندهای اسپانسرهای مسابقات واقعی این رشته دیده می‌شود. ضمن این‌که این بازی را می‌توان به صورت آنلاین هم انجام داد که در این حالت بازیکنان می‌توانند با هم ارتباط داشته باشند و احتمال به کار بردن کلمات توهین‌آمیز از سوی دیگر بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  مانند اکثر بازی‌های مسابقه‌ای، این بازی هم داستان خاصی ندارد. یک حالت Career در بازی وجود دارد که بازیکن در آن باید مجموعه‌ای از مسابقات و رویدادهای چندگانه‌ را پشت سر بگذارد تا بتواند مسابقات جدید را در منو باز کند و در جدول رده‌بندی در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرد.

  کیفیت

  بازی MotoGP 18 با گرافیک بسیار قوی و واقع‌گرایانه‌ای که دارد،‌ بیشتر برای بازیکنان حرفه‌ای و کسانی که به این رشته علاقه دارند مناسب است تا بازیکنان معمولی. همه چیز در بازی طوری طراحی شده که حس واقعی راندن با موتورسیکلت را به بازیکن منتقل کند. از گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ی آن گرفته تا کنترل‌ها. کنترل‌ها با وجود ساده بودن، وقتی در کنار فیزیک واقعی بازی قرار می‌گیرند، یک پیچ ساده را هم به چالشی بزرگ برای بازیکن تبدیل می‌کنند. با این‌که همه‌ی این نکات برای طرفداران حرفه‌ای مسابقات موتورسواری هیجان‌انگیز است اما می‌تواند برای کسانی که به دنبال یک بازی سرگرم‌کننده می‌گردند خسته‌کننده باشد. موارد دیگری که در بازی وجود دارد موسیقی نه‌چندان جالب و نوشته‌های بسیار ریز منوی آن است که برای خواندن آن‌ها باید خیلی به تلویزیون نزدیک شد. با این حال برای طرفداران پروپاقرص مسابقات موتورسواری MotoGP 18 می‌تواند عنوانی سرگرم‌کننده و رضایت‌بخش باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ در این بازی تعداد زیادی برند نمایش داده می‌شود. به نظر شما دلیل انجام این کار از سوی سازندگان چیست؟ فکر می‌کنید قصد آن‌ها واقعی‌تر کردن تجربه‌ی بازی است یا اهداف تبلیغاتی دارند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (برای همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Milestone S.r.l.
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸