Murderous Pursuits

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی‌ استراتژیک و مخفی‌کارانه با محوریت به قتل رساندن دیگر بازیکنان
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکنان می‌توانند با نشستن در کافه‌ی کشتی نوشیدنی الکلی بنوشند، با این حال هیچ گونه حالت مستی در آن‌ها به وجود نمی‌آید.
  در بین شخصیت‌هایی که بازیکن می‌تواند به جای آن‌ها بازی کند،‌ افرادی با فرهنگ‌ها و لباس‌های مختلف دیده می‌شوند مانند شخصی از دوره‌ی انگلستان ویکتوریایی یا شخصیت‌های هندی یا آسیای شرقی. این افراد لباس‌های مربوط به این دوره را به تن دارند که می‌تواند بازیکن را با سبک پوشش این مردم آشنا کنند.
  در بین شخصیت‌هایی که بازیکن می‌تواند به جای آن‌ها بازی کند،‌ افرادی با فرهنگ‌ها و لباس‌های مختلف دیده می‌شوند مانند شخصی از دوره‌ی انگلستان ویکتوریایی یا شخصیت‌های هندی یا آسیای شرقی. این افراد لباس‌های منتسب به این دوره را به تن دارند، با این حال بازی اطلاعات بیشتری از آن‌ها به بازیکن نمی‌دهد.
  محوریت بازی درباره‌ی به قتل رساندن دیگران است و بازیکنان باید تلاش کنند در یک کشتی، اهدافی را که برای آن‌ها تعیین شده، بکشند. برای این کار می‌توانند روش‌های مختلفی را به کار بگیرند مانند استفاده از بمب، تفنگ، خنجر، سلاح‌های ابتدایی و یا حتی با دست خالی. تصاویر خشن اذیت‌کننده در بازی نشان داده نمی‌شود و در مواقع معدودی مقداری خون هنگام وارد کردن ضربه دیده می‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند. با این حال پنهان شدن میان جمعیت و جا زدن خود به عنوان یک شخصیت غیرقابل بازی، نسبتاً دشوار است. ضمن این‌که در تمام طول بازی باید از دست دیگر بازیکنان هم فرار کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Murderous Pursuits عنوانی آنلاین و چندنفره در سبک مخفی‌کارانه و اکشن است. بازیکنان در یک کشتی قرار داده می‌شوند و هر کدام از آن‌ها باید با روش‌های مخفیانه و بدون افشا کردن هویت‌شان، هدفی را که برایشان تعیین شده، بکشند. ضمن این‌که باید مواظب باشند تا توسط دیگر بازیکنان کشته نشوند. بازیکنان می‌توانند با روش‌ها و سلاح‌های مختلف مانند خنجر، تفنگ، بمب و حتی دست خالی اهداف‌شان را بکشند. در چند صحنه مقدار کمی خون هم هنگام زدن ضربه نشان داده می‌شود. بازی با این‌که ذاتاً خشن و درباره‌ی به قتل رساندن دیگران است اما در آن خشونت اذیت‌کننده و خون زیادی نمایش داده نمی‌شود. در بعضی از قسمت‌ها بازیکنان می‌توانند برای طبیعی نشان دادن حرکات خود در کافه‌ی کشتی نوشیدنی الکلی بخورند اما هیچ گاه مست نمی‌شوند.

  چکیده داستان

  در این بازی شخص مرموزی به نام آقای ایکس، ۸ بازیکن را به یک کشتی پروازی به نام HMCS Britannic دعوت می‌کند و این بازیکنان در آن‌جا باید وارد یک بازی مرگبار موش‌وگربه‌ای شوند. کشتی پر از شخصیت‌های غیرقابل بازی کردن است و تنها ۷ نفر از آن‌ها بازیکنان واقعی‌اند. بازیکن باید بدون آن‌که توجه کسی را جلب کند خود را جای یکی از شخصیت‌های غیرقابل بازی جا بزند و مخفیانه هدفی را که برایش تعیین شده، بکشد. نکته‌ی مهم بازی این است که خود بازیکن هم ممکن است هدف بازیکن دیگری باشد و به همین دلیل هم باید مواظب باشد تا کشته نشود.

  کیفیت

  ایده‌ای که پشت این بازی قرار دارد قبلاً در بازی The Ship هم پیاده شده است. بازیکنانی که در میان جمعیتی از NPCها (شخصیت‌های غیرقابل بازی) قرار دارند و باید بدون این‌که هویت واقعی‌شان فاش شود، اهدافی را که برایشان تعیین شده بکشند. چند تجربه‌ی اول این بازی هیجان‌انگیز و متفاوت خواهد بود. شخصیت‌های غیرقابل بازی کردن نه آن‌قدر باهوش‌ هستند که کار را خیلی سخت کنند و نه آن‌قدر معمولی که بتوان آن‌ها را به‌راحتی فریب داد. با این حال خیلی زود کارهایی که باید انجام بگیرند تکراری می‌شوند و از هیجان اولیه‌ی بازی کاسته می‌شود. بازی دارای چند نقشه‌ی محدود است که بازیکن با چند بار تجربه‌، می‌تواند آن‌ها را کاملاً یاد بگیرد؛ این نکته از حالت اکتشافی بودن بازی کم می‌کند. در مجموع می‌توان گفت Murderous Pursuits بازی قابل قبولی است اما به احتمال زیاد برای بسیاری زودتر از آنچه انتظار دارند خسته‌کننده خواهد شد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تجربه‌ی بازی کردن در مقابل دیگر بازیکنان صحبت کنید. بازی در مقابل بازیکنان واقعی نسبت به بازی در مقابل کامپیوتر چقدر متفاوت است؟ شما کدام را ترجیح می‌دهید؟ ـ درباره‌ی خشونت این بازی و تأثیر آن روی بازیکن صحبت کنید. این بازی تصاویر خشونت‌آمیز و خونین زیادی در خود ندارد اما گیم‌پلی آن ذاتاً خشن است. حس شما نسبت به انجام این کارهای خشن چه بود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Blazing Griffin
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸