My Hero One’s Justice

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی مبارزه‌ای، با اقتباس از انیمه‌ای به همین نام، پر از مبارزه‌های شلوغ و خشونت فانتزی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از شخصیت‌های زن در بازی لباس‌های نامتعارفی مانند تاپ‌های تنگ و دامن‌های کوتاه به تن دارند.
  زبان بازی به ژاپنی است و زیرنویس انگلیسی دارد. کلماتی مانند s..t و a..hole در مکالمات گفته می‌شوند.
  مبارزه محور اصلی بازی است. شخصیت‌ها با حرکات رزمی یا مهارت‌های ماورایی به حریفان‌شان حمله می‌کنند. اکشن بازی بسیار سریع و شلوغ است و به شکل اغراق‌آمیزی نمایش داده می‌شود. ضربه‌هایی که بازیکنان به هم می‌زنند با جلوه‌های صوتی و تصویری بسیاری همراه است. خشونت بازی در مجموع کارتونی است با این حال در بعضی صحنه‌های غیرتعاملی، قطره‌هایی از خون روی دوربین ریخته می‌شود.
  بازی کنترل‌های استاندارد عناوین مبارزه‌ای را دارد. با این حال فشار دادن بی‌هدف دکمه‌ها تنها تا مدتی می‌تواند بازیکن را پیش ببرد و برای حرفه‌ای‌تر شدن در آن نیاز است که بازیکن ترکیب‌ دکمه‌ها و طریقه‌ی انجام حرکات را یاد بگیرد. یاد گرفتن این حرکات ممکن است برای بازیکنان تازه‌وارد زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی My Hero One’s Justice عنوانی مبارزه‌ای است که با اقتباس از انیمه‌ای ژاپنی به همین نام ساخته شده است. بازیکنان با قرار گرفتن در مبارزه‌های دو به‌ دو، با انجام حرکات مختلف با حریف‌شان مبارزه می‌کنند و هر کس که زودتر بتواند خط سلامتی دیگری را به انتها برساند،‌ برنده می‌شود. مفاهیمی چون کار تیمی،‌ دوستی و پشتکار داشتن در داستان بازی مطرح می‌شود با این حال محور اصلی همیشه مبارزه است. با این‌که خشونت بازی فانتزی به حساب می‌آید اما صحنه‌های مبارزه بسیار پر زدوخورد، شلوغ و اغراق‌آمیزند و در آن‌ها از جلوه‌های نوری و بصری زیادی برای نمایش شدت ضربه‌ها استفاده شده است. ضمن این‌که در بعضی صحنه‌های اکثراً غیرتعاملی مقداری خون نمایش داده می‌شود. بعضی از شخصیت‌های زن بازی لباس‌های باز و نامتعارف مانند دامن‌های خیلی کوتاه یا بلوزهای تنگ به تن دارند و در مکالمات هم از کلماتی چون s..t و a..hole استفاده شده است.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در جهانی اتفاق می‌افتد که اکثر انسان‌ها با نیروهای ابرقهرمانی متولد می‌شوند اما قهرمان داستان، ایزوکو میدوریا، بدشانسی آورده و مهارت ابرقهرمانی در خود ندارد. آلمایت، یکی از قهرمانان این دنیا، که می‌بیند ایزوکو حتی بدون مهارت خاصی تلاش می‌کند تا دوستانش را از دست یک ابرشرور نجات دهد، تصمیم می‌گیرد به او در این راه کمک کند. این داستان در بازی به صورت بسیار خلاصه گفته می‌شود و جزئیات زیادی از آن مطرح نشده است.

  کیفیت

  بازی My Hero One’s Justice عنوان مبارزه‌ای سرگرم‌کننده‌ای است که به واسطه‌ی کنترل‌های ساده‌اش می‌تواند برای بسیاری از طرفداران این سبک بازی‌ها قابل دسترس باشد. مبارزه‌ها شلوغ و هیجانی‌اند و اغراق زیادی که در آن‌ها صورت گرفته با مانگا و انیمه‌ی آن هماهنگ است. این مبارزه‌ها با کنترل‌های ساده‌ای همراه شدند که هر بازیکنی با هر سطح مهارت می‌تواند به‌سادگی آن‌ها را یاد بگیرد. شخصیت‌ها هم هر کدام طراحی متنوعی دارند و به سبک خاص خود مبارزه می‌کنند که دست بازیکن را در اجرای استراتژی‌های مختلف باز می‌گذارد. بازی دارای چندین حالت آنلاین و آفلاین است که البته حالت آفلاین آن در مقابل هوش مصنوعی چندان چالش‌برانگیز نیست و زود خسته‌کننده می‌شود. اما مبارزه در حالت آنلاین و در مقابل بازیکنان دیگر می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. یکی از نکات منفی بازی حالت داستانی آن است که متأسفانه به آن زیاد پرداخته نشده است. در واقع داستان برای کسانی که با مانگا یا انیمه‌ی این مجموعه آشنایی ندارند می‌تواند نامفهوم و گیج‌کننده باشد. با این وجود My Hero One’s Justice عنوان موفقی در سبک بازی‌های مبارزه‌ای است که می‌تواند برای کسانی که به تازگی می‌خواهند بازی‌های این ژانر را تجربه کنند بسیار مناسب باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خشونت این بازی و میزان تأثیرگذاری آن روی بازیکنان صحبت کنید. فکر می‌کنید اغراق زیاد باعث می‌شود از واقع‌گرایی صحنه‌ها کاسته و در نتیجه تأثیر خشونت بازی هم کم شود؟ ـ بسیاری از شخصیت‌های زن در این بازی لباس‌های بسیار کوتاهی به تن دارند که قسمت‌های زیادی از بدن‌شان را نشان می‌دهد، می‌توانید درباره‌ی این نمایش از بدن زن در رسانه‌ها و تأثیری که روی بازیکنان دختر و پسر دارد صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر استفاده از کلمات توهین‌آمیز، نمایش مقدار کمی خون، خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Bandai Namco
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸