Nancy Drew: The Deadly Device

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی معمایی و کاراگاهی با محتوای آموزشی در رابطه با فیزیک و الکتریسیته
سال: 2012
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نانسی یک دختر نوجوان ماجراجو و علاقه‌مند به علم است. تلاش او برای پیدا کردن حقیقت، استقلالی که در حل مشکلاتش دارد و همین‌طور حس کنجکاوی و ماجراجویانه‌ای که در برخورد با مسائل دارد از مواردی است که می‌تواند در دنیای نوجوانان قابل درک و معنادار باشد.
  نانسی باهوش، مهربان و صلح‌جوست. او پشتکار زیادی دارد و برای پیدا کردن حقیقت تلاش می‌کند. با این حال چند بار از روی اجبار و برای به دست آوردن اطلاعات دروغ می‌گوید. در بازی زنانِ زیادی در نقش‌های دانشمند، محقق و مهندس نشان داده می‌شوند که می‌توانند الگوی شخصیتی خوبی برای دختران علاقه‌مند به مباحث تکنولوژیک و علمی باشند.
  بازیکنان می‌توانند در طول بازی و با گشتن در آزمایشگاه علمی و تحقیقاتی، مواردی را در رابطه با فیزیک، شیمی و الکتریسیته یاد بگیرند. همچنین اصطلاحات علمی و معنای آن‌ها مانند فوتولیتوگرافی (پرینت اجسام به صورت سه‌بعدی) و نکاتی درباره‌ی زندگی و حرفه‌ی نیکولا تسلا در بازی مطرح می‌شود، با این حال فهم آن‌ها نیاز به این دارد که بازیکن با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد. پازل‌ها معمولاً نیاز به مهارت‌های ریاضی و تحلیلی دارد که می‌تواند این مهارت‌ها را در بازیکن تقویت کند.
  در یکی از قسمت‌های بازی شخصی دچار برق‌گرفتگی می‌شود با این حال تصویر چندان واقع‌گرایانه و ترسناکی از آن نمایش داده نمی‌شود. در بعضی صحنه‌ها نانسی با ضربه‌ای که به او وارد می‌شود بیهوش می‌شود. درباره‌ی مرگ بعضی اشخاص هم صحبت می‌شود اما تصویری از آن نشان داده نمی‌شود.
  بازی دارای دو درجه دشواری است: کاراگاه تازه‌کار و کاراگاه حرفه‌ای. در حالت کاراگاه حرفه‌ای پازل‌ها بسیار دشوارترند و راهنما هم برای آن‌ها وجود ندارد. بازی به زبان انگلیسی است و فهمیدن مکالمه‌ها و نوشته‌ها برای حل کردن پازل‌ها مهم است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Nancy Drew: The Deadly Device بیست‌ و هفتمین عنوان از مجموعه بازی‌های نانسی درو است که در ژانر ماجراجویی اشاره و کلیک قرار می‌گیرد. بازیکن باید با ماجراجویی در قسمت‌های مختلف، پازل‌های متنوعی را حل کند، اطلاعات به دست بیاورد و به این ترتیب داستان آن را پیش ببرد. مقداری خشونت در بازی وجود دارد، مانند صحنه‌ای که شخصی دچار برق‌گرفتگی می‌شود یا زمان‌هایی که یکی از شخصیت‌ها به نانسی ضربه می‌زند و او را بیهوش می‌کند. با این حال این تصاویر واقع‌گرایانه نیستند و خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده در آن‌ها نشان داده نمی‌شود. بازی دارای دو درجه دشواری است، با این حال به دلیل زبان آن که انگلیسی است و پازل‌های نسبتاً دشواری که دارد برای کودکان ممکن است سخت باشد. زنان زیادی در نقش‌های دانشمند و محقق در بازی نشان داده می‌شوند و خود نانسی هم دختری قوی و باهوش است که می‌توانند الگوی شخصیتی مناسبی برای دختران باشند.

  چکیده داستان

  در این بازی نانسی به یک آزمایشگاه تحقیقاتی می‌رود تا درباره‌ی مرگ دانشمندی به نام نیکو جوویچ تحقیق کند. بازیکن در نقش نانسی با مضنونین مختلف گفتگو می‌کند، در ساختمان به دنبال سرنخ می‌گردد و شواهد مختلفی را در رابطه با پرونده جمع می‌کند تا در نهایت بتواند دلیل مرگ مرموز این دانشمند را پیدا کند.

  کیفیت

  بازی Nancy Drew: The Deadly Device عنوانی ماجراجویانه و قوی با داستان و شخصیت‌های جالبی است که بازیکن در آن باید دلیل قتل مرموز یک دانشمند را پیدا کند. داستان بازی روایت خوبی دارد و شخصیت‌های جالبی در آن حضور دارند، ضمن این که می‌تواند بازیکنان را در رابطه با بعضی آزمایش‌ها و تبعات منفی‌ای که می‌توانند داشته باشند به فکر بیندازد. معماها خلاقانه‌اند و معمولاً بازیکن را با چالش روبه‌رو می‌کنند، البته وجود دو درجه دشواری کار را برای بازیکنان کم‌تجربه هم راحت کرده است. گرافیک بازی چندان نوآورانه نیست و کیفیت معمولی اما قابل قبولی دارد. این بازی با شخصیت‌های زن قوی و باهوشی که دارد می‌تواند برای دختران نوجوان، به‌ویژه دخترانی که می‌خواهند در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی فعالیت کنند، بسیار الهام‌بخش باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ بسیاری از شخصیت‌های زن در این بازی دانشمند و محقق‌اند. این نمایش با شیوه‌ای که زنان در بازی‌های دیگر نشان داده می‌شوند چه تفاوتی دارد؟ فکر می‌کنید تأثیر هر کدام از این نمایش‌ها روی بازیکن چگونه است؟ ـ نانسی در قسمت‌هایی از بازی برای رسیدن به خواسته‌اش دروغ می‌گوید. به نظرتان هدفی که نانسی داشت، این کار او را توجیه می‌کرد؟ می‌توانید درباره‌ی درست یا غلط بودن آن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال)‌ به خاطر مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Her Interactive
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۲