NBA 2K17

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی شبیه‌سازی از بسکتبال با حالت داستانی قوی و مصرف‌گرایی زیاد
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تعدادی از بسکتبالیست‌های حقیقی در بازی نمایش داده می‌شوند که ممکن است بعضی از آن‌ها در دنیای واقعی الگوهای شخصیتی خوبی در ورزش به حساب بیایند.
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین انجام داد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  کنترل‌های اولیه‌ی بازی ساده‌اند ضمن این‌که یک حالت آموزشی برای یاد دادن آن‌ها وجود دارد. با این حال حرفه‌ای شدن و انجام استراتژی‌های مختف نیاز به تمرین بیشتری دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی NBA 2K17 یک عنوان شبیه‌سازی بسکتبال است. بازیکنان با کنترل بسکتبالیست‌ها در زمین بازی در مقابل تیم‌های دیگر که ممکن است کامپیوتر یا بازیکنان آن‌ها را کنترل کنند، ‌رقابت می‌کنند. محتوای بزرگسالانه‌ و خشنی در بازی وجود ندارد با این حال مصرف‌گرایی آن نسبتاً زیاد است و تعداد قابل توجهی لوگو و برند در قسمت‌های مختلف نمایش داده می‌شود. همچنین بازی فروشگاه آنلاین دارد که می‌توان در آن با پول واقعی آیتم‌هایی را خریداری کرد. این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین هم انجام داد که در این حالت بازیکنان می‌توانند با هم ارتباط داشته باشند و احتمال به کار بردن کلمات توهین‌آمیز از سوی دیگر بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  در حالت داستانی، بازیکن در نقش بسکتبالیست جوانی قرار می‌گیرد که مشغول تحصیل در کالج است و در لیگ بازی می‌کند. او باید سعی کند که با تلاش و پشتکار، در کارش موفق شود و به لیگ حرفه‌ای راه پیدا کند.

  کیفیت

  بازی NBA 2K17 ویژگی‌های جدید و ارتقا‌یافته‌ی زیادی نسبت به عنوان قبلی خود دارد. گرافیک بازی کیفیت بهتری پیدا کرده است،‌ کنترل‌ها ساده‌تر و نرم‌تر از گذشته شده‌اند و برای بازیکنان جدید هم قابل دسترس‌اند و البته حالت My Career عمیق و درگیرانه طراحی شده است. این حالت را شاید بتوان از مهم‌ترین نقاط قوت بازی دانست که با اضافه شده صحنه‌های سینمایی کوتاه و روایت یک داستان هر چند معمولی، بازیکن را بیشتر با شخصیت درگیر می‌کند. حالت‌های آنلاین این عنوان هم بسیار متنوع‌اند و در اکثر آن‌ها مشکل سرور وجود ندارد. ضمن این‌که گیم‌پلی بازی هم تغییرات جزئی اما مهمی داشته که باعث شده‌ حرکات و چرخش‌ها بهتر انجام شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی تبلیغات زیادی دارد و لوگوهای مختلفی در آن نمایش داده می‌شوند. به نظرتان وجود این لوگوها در بازی برای واقعی‌تر کردن آن بوده یا اهداف تبلیغاتی داشته؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (برای همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده ۲K Sports
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶