NBA Live 19

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی بسکتبال، با مسابقاتی در زمین‌های بازی و خیابان‌ها و اضافه شدن شخصیت‌های زن
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تعدادی از بسکتبالیست‌های حقیقی در بازی نمایش داده می‌شوند که ممکن است بعضی از آن‌ها در دنیای واقعی الگوهای شخصیتی خوبی در ورزش به حساب بیایند. در حالت داستانی بازیکن می‌تواند با شخصیت زن هم بازی را ادامه دهد. ضمن این‌که بازی برای اولین بار به لیگ بسکتبال زنان (WNBA) هم به اندازه‌ی NBA اهمیت داده است.
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین انجام داد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  نام تیم‌ها، بازیکنان، اسپانسر‌ها و زمین‌های مسابقه که در بازی نمایش داده شده‌اند همگی بر اساس واقعیت و مطابق با لیگ حرفه‌ای بسکتبال NBA اند. همچنین بازیکنان در طول بازی برای انجام مسابقات به شهر‌های مختلفی در سرتاسر دنیا سفر می‌کنند و در بعضی از صحنه‌ها ساختمان‌ها و بناهای معروف این شهرها قابل دیدن است.
  کنترل‌های بازی راحت‌‌اند و یک قسمت آموزشی هم دارد که آن‌ها را به بازیکن آموزش می‌دهد. با این حال اشتباهات گاه‌به‌گاه هوش مصنوعی ممکن است برای بازیکن خسته‌کننده شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی NBA Live 19 یک عنوان شبیه‌سازی بسکتبال است که شرکت EA آن را ارائه می‌دهد. بازیکنان با سفر به سرتاسر دنیا و نشان دادن توانایی‌هایشان در زمین‌های خیابانی بسکتبال تلاش می‌کنند تا ‌کم‌کم به دنیای حرفه‌ای بسکتبال وارد شوند. رقابت دوستانه و ورزشکارانه در بازی تشویق می‌شود، ضمن این‌که برای اولین بار بازیکنان می‌توانند در نقش بسکتبالیست‌های زن هم بازی کنند. در طول بازی تعداد زیادی برند و لوگو روی زمین‌ها، لباس بازیکنان و قسمت‌های دیگر نمایش داده می‌شود، برندهایی چون نایکی، آدیداس، ESPN و ... . شخصیت‌های معروف از برنامه‌های محبوب تلویزیونی و یوتیوبرها هم در بازی حضور دارند که به نوعی تبلیغ برای برنامه یا وب‌سایت آنها به حساب می‌آید. بازی دارای خرید درون‌برنامه‌ای است و بازیکنان می‌توانند با ارز داخل بازی یا پول واقعی آیتم‌های مختلفی را خریداری کنند. خشونت یا محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی وجود ندارد.

  چکیده داستان

  در حالت داستانی، بازیکن یک ورزشکار را با ویژگی‌های دلخواهش درست می‌کند (که می‌تواند زن یا مرد باشد) و او که یک بسکتبالیست آماتور اما بااستعداد است را به سرتاسر دنیا می‌برد تا با نمایش توانایی‌های خودش بتواند به دنیای حرفه‌ای بسکتبال راه پیدا کند.

  کیفیت

  تمرکز بازی روی انجام مسابقات در زمین‌های خیابانی یکی از نکات قوت و هیجان‌انگیز NBA Live 19 به حساب می‌آید. این ویژگی در عنوان سال قبل هم وجود داشت اما در این بازی بسیار بهتر و عمیق‌تر به آن پرداخته شده است. بازیکن می‌تواند ورزشکار خودش را بسازد، او را به زمین‌هایی در پاریس، ریو یا فیلیپین ببرد، تیم جمع کند و در نهایت تیم رؤیایی بسکتبال خودش را تشکیل دهد. حتی می‌تواند با این تیم وارد حالت Court Battle شود و در آن‌جا با تیم دیگر بازیکنان رقابت کند. هر کدام از این کورت‌ها قوانین خاص خود را دارند که باعث می‌شوند بازی جذاب و هیجان‌انگیز شود. یکی از دیگر از نکات مثبت اضافه شدن شخصیت‌های زن به بازی است. هم در حالت داستانی می‌توان ورزشکار زن انتخاب کرد و هم در کنار NBA می‌توان با تیم‌های WNBA هم بازی کرد. انیمیشن و گرافیک این عنوان بسیار بهتر از گذشته شده است و ورزشکاران خیلی بیشتر به خودشان شبیه‌‌اند. از نکات منفی می‌توان به هوش مصنوعی ضعیف بازی اشاره کرد که بعضی مواقع اشتباهات بدی انجام می‌دهد و بعد از مدتی اذیت‌کننده می‌شود. در مجموع NBA Live 19 توانسته نسبت به بازی قبلی پیشرفت‌های خوبی داشته باشد اما هنوز مواردی مانند هوش مصنوعی و گزارشگری‌های نه چندان جذاب وجود دارند که باید به آن‌ها بیشتر پرداخته شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد میزان نمایش تبلیغات و برندها در این بازی صحبت کنید. فکر می‌کنید تنها دلیل نمایش آن شباهت بازی به واقعیت بوده یا دلایل دیگری هم وجود دارد؟ ـ در این بازی برای اولین بار می‌توانید در نقش یک زن بازی را دنبال کنید و لیگ بسکتبال زنان هم به آن اضافه شده. به نظرتان چرا بعد از گذشت دهه‌ها از انتشار بازی‌های بسکتبالی، تازه چنین اتفاقی افتاده است؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (برای همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Electronic Arts
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸