Necromunda: Hired Gun

thumbnail
۱۸ سال به بالا
یک بازی تیراندازی بسیار خشن و خونین با موضوع انتقام
سال: 2021
  بررس متن: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در پایگاه اصلی بازیکن، نوشیدنی‌های الکلی سرو می‌شود.
  بازیکن با استفاده از انواع و اقسام سلاح‌های رایج (مثل مسلسل و تپانچه) و علمی‌تخیلی (مثل سلاح‌های لیزری و پلاسمایی)، دشمنان خود را از بین می‌برد. آن‌ها پس از تیر خوردن، فریاد می‌کشند و خون زیادی از دست می‌دهند. اکثر سلاح‌های بازی، قابلیت قطع عضو و تکه‌تکه کردن بدن دشمنان را دارند. به طور کلی، حجم خونریزی و قطع عضو بازی به طرز اغراق‌آمیزی بالا است. بازیکن علاوه بر دشمنان انسانی، باید نیروهای جهش‌یافته، روبات‌های بزرگ و عظیم‌الجثه و سگ‌های مهاجم را از بین ببرد. در برخی از مراحل بازی، گودال‌های پر از خون و اجساد مثله‌شده‌ای که اعضای بدن آن‌ها روی زمین باقی مانده است، دیده می‌شود. در چند محیط و مرحله، از اعضای بدن انسان‌ها برای تزئین محیط استفاده شده است. بازیکن می‌تواند با استفاده از حرکات تمام‌کننده، دشمنان خود را به روش‌های بسیار وحشیانه و خشنی از بین ببرد. حجم خونریزی و جزئیات خشن موجود در این حرکات، بسیار بالا است. به طور کل می‌توان گفت خشونت در این بازی ستایش‌شده است و بازیکن تشویق می‌شود که از روش‌های خشن‌تر و بی‌رحمانه‌ای برای کشتن دشمنان استفاده کند.
  کنترل‌های بازی مانند اکثر عناوین تیراندازی و نقش‌آفرینی اول‌شخص است و پیچیدگی خاصی ندارد. در شروع بخش داستانی، پیام‌های آموزشی مختلفی نیز به بازیکن نمایش داده می‌شود. چندین درجه سختی مختلف وجود دارد که البته بازیکن‌های تازه‌وارد به این سبک از بازی، ممکن است در درجه سختی متوسط نیز با مراحل بسیار سختی روبه‌رو شوند. سختی بازی نه به خاطر هوش مصنوعی قدرتمند دشمنان، بلکه به خاطر تعداد زیاد آن‌ها در هر مرحله و جان کم شخصیت اصلی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Necromunda: Hired Gun عنوانی در سبک نقش‌آفرینی اکشن و تیراندازی اول‌شخص است. بازیکن در آن کنترل یک شکارچی را بر عهده می‌گیرد که در طی یک مأموریت، یکی از دوستانش به او و گروه مخصوصی که در آن عضوند، خیانت می‌کند. بازیکن در هر مرحله به کشتار دشمنان مختلف می‌پردازد و با پیدا کردن آیتم‌ها و مواد اولیه‌ی موردنیاز، سلاح‌ها و قابلیت‌های خود را ارتقا می‌دهد. خشونت بازی بسیار زیاد و خونین است.بازیکن با استفاده از انواع و اقسام سلاح‌های گرم رایج و علمی‌تخیلی، دشمنان خود را از بین می‌برد. آن‌ها پس از تیر خوردن، فریاد می‌کشند و به شکلی اغراق‌آمیز، خونریزی می‌کنند. استفاده از اکثر سلاح‌ها، منجر به قطع عضو یا تکه‌تکه شدن بدن دشمنان می‌شود. انفجارهای بزرگ یکی دیگر از عناصر همیشگی موجود در مبارزات است. علاوه بر دشمنان معمول بازی که شامل انسان‌های عادی، ربات‌ها، انسان‌های جهش‌یافته و هیولاها می‌شود، بازیکن باید در بعضی مواقع سگ‌های آن‌ها را نیز از بین ببرد. خود بازیکن نیز یک سگ همراه دارد که می‌تواند به او دستور دهد تا به دشمنان حمله کند. اعضای قطع‌شده بدن دشمنان، پس از تیراندازی‌ها و انفجارها در محیط بازی باقی می‌مانند. بازیکن همچنین می‌تواند با استفاده از حرکات تمام‌کننده، دشمنان خود را به روش‌های وحشیانه و بسیار خشنی از بین ببرد. به طور کل می‌توان گفت خشونت در این بازی ستایش‌شده است و بازیکن تشویق می‌شود که از روش‌های خشن‌تر و بی‌رحمانه‌‌ای برای کشتن دشمنان استفاده کند. در برخی از محیط‌های بازی، گودال‌های پر از خون، اجساد مثله‌شده و اعضای قطع‌شده بدن آن‌ها دیده می‌شود. در برخی از محیط‌های بازی، نوشیدنی‌های الکلی سرو می‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی درباره‌‌ی یک شکارچی جایزه‌بگیر است. او در ابتدا هدفی جز پول و جایزه ندارد، اما وقتی که یکی از دوستانش در یک مأموریت بزرگ به او و گروهشان خیانت می‌کند، هدف او از کسب پول عوض می‌شود و اکنون فقط به دنبال گرفتن انتقام از فرد خائن است.

  کیفیت

  بازی Necromunda: Hired Gun را می‌توان در بهترین حالت، تقلیدی نه چندان موفق از بازی Doom Eternal دانست. موسیقی هوی‌متال، حرکات تمام‌کننده‌ی خونین و گیم‌پلی سریع و خشن همگی یادآور آن بازی هستند. با این حال، داستان بسیار ضعیف و کلیشه‌ای، تنوع پایین دشمنان و محیط‌ها، مشکلات فنی زیاد و متعدد و انیمیشن‌های قدیمی و عجیب و غریب شخصیت‌ها باعث شده‌اند که این بازی، به عنوانی فراموش‌شدنی تبدیل شود. به غیر از گرافیک نسبتاً واقع‌گرایانه و به‌روز بازی، نقطه‌ی مثبت خاص دیگری نمی‌توان در آن پیدا کرد. البته که گیم‌پلی بازی سریع و مهیج است و ممکن است برای علاقه‌مندان به عناوین تیراندازی اول‌شخص خشن، جذاب باشد. اما حتی همین افراد هم باید با مشکلات فنی بسیاری که بازی دارد، کنار بیایند. افت شدید نرخ فریم در بسیاری از مراحل، هنگ کردن ناگهانی، ناپدید شدن و پدیدار شدن لحظه‌ای بافت‌های گرافیکی و شخصیت‌ها و هوش مصنوعی بسیار ضعیف دشمنان از جمله این مشکلات هستند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  در این بازی از سگ‌ها هم به عنوان سلاح یا نیروهای حمله‌کننده استفاده شده است. حس شما نسبت به این ویژگی بازی چه بود؟ آيا با وجود چنین قابلیتی در بازی‌های اکشن موافقید؟ خیانت به اعتماد دوستان و افراد نزدیک و صمیمی، یکی از عناصر اصلی داستانی بازی است. می‌توانید درباره‌ی این موضوع و نحوه‌ی کنار آمدن با چنین اتفاقی صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  واحد پول ریال
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Streum On Studio
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۱